neděle 28. dubna, 03:04 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: monika
Status:
Výsledné hodnocení: 5

AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

Datum: 01.06.2011 10:00
 

ZAKLÁDÁM NOVOU VOLNOU DISKUZI PRO MILOVNÍKY AFRICKÝCH FIALEK A DALŠÍCH GESNEREK. ZAKLÁDÁM TO JAKO VOLNÉ TÉMA I PRO JINÉ SPOLEČNÉ KONÍČKY, O KTERÝCH POKECÁME winking smiley A VYMYJEM HLAVU OD VŠEDNÍCH STAROSTÍ



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 14.07.2014 00:11
     

    Danysku - ty jsou thumbs down thumbs down thumbs down

    Vlado - to ji máš jen tak ve vodě???, vypadá moc pěkně

     
  • Autor: Reklama

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

     
     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 14.07.2014 09:16
     

    No je to tak zvaná hydrokultůra, rostlina je normálně v květinové zemi a je z podnádoby zavlažována knotem vodou. Výhoda je v tom že se nemusí tak často zálévat a kontrolovat. Spíš mi šlo o to vyzkoušet tu nádobu jestli by to fungovalo, protože jí mám na své stránce jjako návod na zhotovení.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vladymks (14.07.2014 09:18)
     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 14.07.2014 11:07
     
    Další fotografie:

    Krásně vám fialky kvetou bohužel, žádnou nemám, tak přidám alespoň pár fotek strepsů grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 14.07.2014 12:29
     

    Z fotky je vidět jen část s vodou, zbytek ukrývá to krásný lupení, Nahlídla jsem na návod na Tvé stránky a thumbs down thumbs down thumbs down bezva nápad.

    Madlenko, strepsíky máš nádherný thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 14.07.2014 17:41
     

    To mě těší, návodů je tam dost už ty stránky dělá asi 30 let. flower smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 20.08.2014 01:37
     
    fotografie1047.jpg

    tak jsem si koupila před měsícem v penny fialku, po který jsem strašně toužila, bezejmenná, ale vypadala krásně zdravě a do druhého dne takhle šíleně zvadla. Květy se nevzpamatovaly, i ta nejmenší poupata uschla, a byla nakvetlá opravdu úžasně, asi 20 stvolů, schlíplým lístkům to trvalo pár dní, pak se postavily. Měla jsem hrozný strach, že o ni přijdu, odlomila jsem lístek při přepravě bez řapíku, dala jsem do zipového sáčku s troškou vody a už jsou vidět kořínky

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 23.08.2014 15:24
     

    To musel být asi šok ze změny prostředí. Většinou fialkám trvá dost dlouho než se listy vzpamatují. Mají jemný kořenový systém a žádné zásobní orgány. Změna prostředí je významná někdy, na příklad při přestěhování se vůbec nedaří.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 24.08.2014 11:19
     
    fotografie1096.jpg
    Další fotografie:

    Určitě byl, ale ten první šok, že o ni přijdu eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley no dala se dohromady, a na lístku mi poslala vzkaz grinning smiley grinning smiley grinning smiley a znovu vyhání poupátka. V dávných dobách mi fialky nikdy nekvetly, Měli jsme jich doma spoustu, ale jen zelí. Pak jsem dostala lístek této růžové od tety, Docela rychle zakořenila a udělala se pěkná rostlinka, ve 4 měsících nasadila poupata a kvetla nepřetržitě 17 let. Navíc odblokovala i ty statní a kvetly všechny. Předloni při rekonstrukci, musely fialky a všechny kytky (i děti grinning smiley ) na zimu do sklepa a tahle růžová to nerozdýchala. Od tý doby mi fialky sice kvetou, ale tak 1 stonek. Tak snad se to brzy změní grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 27.08.2014 12:16
     

    samanko srdíčkový vzkaz je krásný thumbs down , hezky se ti odvděčila winking smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 10.09.2014 13:03
     
    curlies.jpg

    opět jsem neodolala a udělala si radost love smiley Curlies smiling smiley

     
  • Autor: HankaP
    Status: nováček

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 11.09.2014 10:10
     

    Curlies Ocean... :-) Krásný!

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 18.09.2014 08:31
     
    fialka 4.jpg

    Tak takhe se mi rozrostla fialka po té co jsem jí dal do hydroponie. Je to k neuvěření.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 26.09.2014 23:17
     

    Vlado - ta je thumbs down thumbs down thumbs down to je ta z minulé stránky???, vypadá, jako by byla umělá grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 26.09.2014 23:51
     

    Jo je to ona nějak narostla. I listy jsou takový tvrdý, fakt vypadá jako umělá. Fotil jsem ji na kuchyňský židli aby bylo vidět jak je velká. smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: AFRICKÉ FIALKY A JINÉ GESNERKY A NAŠE DALŠÍ HOBBY

    Datum: 23.11.2014 20:23
     

    Tak jsem na dvou fialkách našla bílé chomáčky s breberama angry smiley angry smiley angry smiley Vygooglila jsem, že by to mohl být červec paprsčitý, máte s nimi někdo zkušenost??? prohlídla jsem všechny fialky z okna, ale našla jsem jen na dvou květináčích,úplně krajní a 1 uprostřed z řady 10 květníčků - ale asi se brzy objeví na všech. Mám tam i úpně maličkou rostlinku, jen jeden lístek, pořád se jí nechce vyhnat další - hrozně nerada bych o ni přišla, tak zatím nechci použít "hrubé" násilí a právě tato fialinka byla hned vedle té obydlené sad smiley sad smiley sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.