sobota 27. dubna, 05:53 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

zazimování okrasných rybiček

Datum: 10.08.2006 23:06
 

Ahojtěsmiling smiley.Tak nevím,zda jsem správně zde nebo to patří do zvířátek.

 Já vím,že je ještě čas, ale od té doby,co jsem si pořídila rybičky do zahradní tůňky,si říkám,jak ty holky opatřím na zimu.confused smiley

Prosím o informace,jak s nimi nakládáte v zimě vy,pokud tedy vlastníte karasy a shubunkiny.

Děkuju.smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: anny
    Status:

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 10.08.2006 23:35
     
    Hespo,já som ti už na toto téma odpovedala v inej sekcii.Ale zopakujem:rybyčky (zlaté karasy) vylovíme a dáme do starého akvárka v sklepe.V priebehu zimy len doplňujeme vodu do akvárka.Hlavne-NEKRMIŤ.V akvárku nemáme žiadnu techniku,ani osvetlenie.
     
  • Autor: Reklama

    Re: zazimování okrasných rybiček

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 11.08.2006 00:52
     
    Dobrý,tak děkuji.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 11.08.2006 09:21
     

    Hespo, rybky vylovím v době až když venkovní teplota klesá k 0°C. Ve sklepě mám připravenou takovou tu vysokou umělohmotnou přepravku na maso s vodou. Prostě chce to odstátou vodu, nebo tu vodu z jezírka - NE čerstvě natočenou z kohoutku winking smiley.

    Jsou bez vzduchování, ve tmě a hlavně nekrmit. Občas zkontrolovat jejich zdravotní stav.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 11.08.2006 23:32
     
    Teda, to vám závidím. Já jim celou zimu v akvárku na chodbě vzduchuju a filtruju a když vyleze teplota vody zjara nad deset stupňů, tak začínám krmit a stejně mi každou zimu nějaká chcípne. Na chodbě máme zimu a akvárko je na okně, tak mají i světlo. Zřejmě to přeháním a tak hynou?sad smiley
     
  • Autor: peggy
    Status: nováček

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 14.08.2006 08:08
     
    Já nechávám rybičky v jezírku. Nemám je moc velké asi  1,5x2m a v nejhlubším místě cca 90 cm. Nemám  žádné vzduchování, jen jsem kontrolovala, aby měly otvor v ledu  pro kyslík. Jinak stačí otep slámy ponořená do vody a stébly unikají bahenní plyny. Už ani lekníny nevyndávám do sklepa a kvetou líp, než když jsem je "zimovala". Zatím nemám žádné ztráty. Pokud se dávají do sklepa do nádoby, tak odborníci doporučují nádobu přikrýt nějakou těžší látkou, protože rybičky občas vyskakují. Pa.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 12.10.2012 09:27
     

    Holky please smiley please smiley please smiley please smiley please smiley , už vyndaváte rybičky z jezírka? nebo ještě je tam máte. confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 12.10.2012 10:05
     

    Nechám je tam. Stejně se nedají mezi rostlinama chytit, tak maj smůlu thumbs up

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 12.10.2012 10:13
     

    Chuderky. sad smiley

    Já mám v jezírku ještě šáchor ve velkým květináči. Jezírko je pidi, když ten šáchor uklidím, nebudou mít kam se schovat. A až začne mrznout, tak to promrzne až na dno. Ještě je tam nechám, až se opravdu začne dělat ledový povlak. V garáži máme zatím dost teplo, aby jim to neuškodilo. No a zkusím je pak odlovit. Mají chcípnout v kýblu nebo v jezeře. eye rolling smiley winking smiley

     
  • Autor: Ivana52
    Status: nováček

    Re: zazimování okrasných rybiček

    Datum: 21.11.2012 13:12
     

    Ahojte, my jsme si do jezírka před časem pořídili topné těleso, takže zazimování jezírka v podstatě od té doby neřeším. Je to sice trošku investice, ale zase nemusíš řešit, co s rybami, protože voda v jezírku nikdy nezamrzne a pro ryby vlastně vytváříš téměř přirozené prostředí. Podívej se kdyžtak sem: [www.oase-filtrace.cz], řeší tam všechny možné druhy zazimování, třeba to pro tebe bude užitečné

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.