úterý 19. března, 09:30 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Berticka
Status:

Vlašské ořechy

Datum: 26.10.2018 14:14
 

Poradíte mi prosím, jak nejlépe uskladnit a uchovat letošní čerstvě vylouskané vlašské ořechy? Je potřeba je nechat ještě vydýchat, nebo chvíli proschnout. Měla jsem v plánu je dát do patentních skleněných zavařovaček někam do tmy. Mám ale strach, aby mi nezačali plesnivět. Kdysi mi někdo říkal, že je mrazí, ale to se mi úplně nechce.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 14:24
     

    Já je mrazím, pak po vyndání lehounce opražím, jsou super a voňavé.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vlašské ořechy

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 15:35
     

    mám je týden nad topením a když jsou krásně suché, dávám do skleněných nádob a dobře uzavřu. Mám ještě z předloňska a jsou OK.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 16:21
     

    Zásadně zamražuju.

     
  • Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 16:38
     

    Missi me naučila navažovat je po 200g je to tak akorát, aby se nerozmrazovalo moc najednou.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 16:45
     

    To já mrazím rovou po kilech a vždycky si jen odsypu do lednice do uzavíratelné nádoby. Na vlašácích jsem závislá.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 17:54
     

    Taky je mrazím.

     
  • Status:

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 20:39
     

    Já ořechy taky mrazím a když není místo v mrazáku, zavařuji je. Vyloupané půlky vlašských ořechů dám do zavařovaček nasucho. Zavíčkuji a ponořím do vody. Přivedu do varu. Chvilku vodu vařím, žádné minuty nepočítám. Pak sklenice vyndáma obrátím dnem nahoru. Takto nechám vystydnout a je hotovo. Takto zavařené ořechy vydrží i několik let. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 26.10.2018 22:04
     



    Alenka napsal(a):

    Já ořechy taky mrazím a když není místo v mrazáku, zavařuji je. Vyloupané půlky vlašských ořechů dám do zavařovaček nasucho. Zavíčkuji a ponořím do vody. Přivedu do varu. Chvilku vodu vařím, žádné minuty nepočítám. Pak sklenice vyndáma obrátím dnem nahoru. Takto nechám vystydnout a je hotovo. Takto zavařené ořechy vydrží i několik let. mls smiley mls smiley mls smiley

    Taky jsem je letos zkusila zavařit jako ty.Jsem zvědavá, jak dlouhjo vydrží-.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 27.10.2018 07:29
     

    hmm- vy všichni ořechy vyloupáte a uskladníte?? a co když zůstanou ve slupce. to nejde?? confused smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 27.10.2018 08:49
     

    Já ořechy usuším,dám do pytlů a mám je zavěšené na půdě.Některé mám i tři roky a jsou dobré.

    Musí být hlavně dobře usušené.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 27.10.2018 08:51
     

    právě thumbs down - - takže taky tak . nemám místo v mražáku - dostali jsem dvě lísky od sousedů . letos byla nadúroda. -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (27.10.2018 08:52)
     
  • Status:

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 27.10.2018 09:12
     

    Vlaďko, o zavařené ořechy nemusíš mít starost. já je spotřebuji do dvou let. A jsou jak čerstvě vyloupané. Určitě by vydržely i mnohem déle. Takto jsem loni zavařovala i sušená rajčata. Přes zimu vydržely v pohodě. Po otevření sklenice jsem nespotřebovaná rajčata zamrazila a to je taky spolehlivá konzervace. mls smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 27.10.2018 10:04
     



    kaaj napsal(a):

    hmm- vy všichni ořechy vyloupáte a uskladníte?? a co když zůstanou ve slupce. to nejde?? confused smiley

    Kaaj,já je mívám taky nevyloupaný v pytlících na půdce,vždycky část vyloupeme a dáme do mražáku,aby byly po ruce.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vlašské ořechy

    Datum: 27.10.2018 10:09
     

    Ořechy sušíme venku na slunci a větru, potom dáváme do síťovaných pytlů. Mám ještě z r. 2016, ty dostanou letos v zimě sýkorky. Vyloupané mám ve skle, dle potřeby loupáme. Mám sousedku, která zavařuje ořechy na sucho, chválí si to, dokonce to zavařuje v pařáku, jak se vaří brambory. Hlavně, když ořechy jsou, letos u nás veliká úroda, spotřeba je velká, dostane se v zimě i na ptáčky, to jsou pak nálety smiling smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.