pátek 26. dubna, 09:31 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Zavařovací hrnec

Datum: 31.10.2008 15:10
 

Blížia sa Vianoce a já premýšlam,čím by som sa mala obdarovať. Premýšlala som na zavarovacím hrncom,ale mám obavy,či to nebude len ďalší krám,čo nakoniec skončí ve sklepe.Síce niečo doma zavárame,ale už toho zďaleka nie je toľko ako pred pár rokmi.Máte ho niekdo? Ste s ním spokojné? A na čo si dávať pri výbere pozor? a akú značku si vybrať?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 5 z 7
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 08:31
     

    Ostříhala jsem, rozložila dole, v suteréním bytě na plátěné prostěradlo a bude se muset zavírat, aby tam nelezly kočky. Okno je na větračku otevřené stále. Mám tam velkou haldu šalvěje a ještě větší tymiánu. Trošičku oregana. toho jen maličko, mám novou rostlinku od Dášenky, tak bude chvíli trvat, než naroste.

    Už mi tam uschla zavěšená levandule, z té jsem strhla kvítka, dala do textilních uzlíků a visí ve špajzu a ve skříních.

    Na starý kolena blbnu stydlin smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařovací hrnec

     
     
  • Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 08:41
     

    Drahus, na starý kolena máme na trochu blbnutí nárok. smiling smiley thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 08:48
     

    Regi, okolnosti přesvědčily. Snažím se používat víc domácího a tak. Kdyby nebyly problémy se zdravím, co nás doma potkaly, asi bych na to prděla. Tím nechci říct, že jíme zdravěji, ale když už bůček, tak s kurkumou a tak grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Výrazně jsme omezili kuřecí maso, dokud nenajdu někoho, kdo je chová doma. To fakt raději ten bůček. Králíka jedině od kamarádky, kde vím, co žerou atd atd. Nejde ovlivnit všechno a ani neumím být tak důsledná a hlavně moc rádi jíme, ale aspoň v maličkostech

     
  • Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 09:12
     

    Drahus, já vím a chápu. Bylo to hlavně na tu levanduli. Starodávné pytlíčky. Ale je to příjemná vůně. A pytlíčky vypadají krásně. thumbs down

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 09:21
     

    Hani, do sáčku, jakkoli prodyšného, bych zkusila maximálně to křovinaté bejlí s nákvětem, třeba listy určitě ne, ty jsou vodnaté až až. S pěstováním plísní všeho druhu mám zkušenosti rozsáhlé. Vlastně bych si asi mohla založit blog Všechno se dá zplesnivět.

    Velmi sejde i na kraji a typologii nemovitosti, jestli člověk něco usuší či právě naopak. smiling smiley

    Ale je mi jasné, že to všecko víš, spíš jen utvrzuji..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (10.07.2018 09:22)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 10:09
     

    Hanule, v hodně volných uzlíkách mám jen květy. Bohužel jsem nevymyslela žádné plátýnko, tak jsou v řídkém monofilu, vidím na ně. Jak nebudou při doteku chrastit, půjdou do popelnice. Navíc mám doma indikátor na plísně (alergie) Jde mi spíš o moly, že se snad skříním vyhnou, ač tam toho pro ně moc k sežrání není, ale jen ten pocit.....

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 10:41
     

    Drahu, ale to už je nasušená levandule, myslela jsem na borčus, který to případně dělá, když se v plátně suší. Takto mám trochu levandule ve skříních též a tedy i se stonky. Sáčky mi zbyly bavlněné či lněné plátýnko, co byly tuším na mýdlové ořechy nebotakněco. Jo, mýdlové ořechy jsou pozoruhodné a docela dobré, jen ne na praní.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 11:04
     

    Drahu, a máš absolutní recht, pěkně sepsáno také právě zde:

    [www.zkvaseno.cz]



    drahus napsal(a):

    Regi, okolnosti přesvědčily. Snažím se používat víc domácího a tak. Kdyby nebyly problémy se zdravím, co nás doma potkaly, asi bych na to prděla. Tím nechci říct, že jíme zdravěji, ale když už bůček, tak s kurkumou a tak grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Výrazně jsme omezili kuřecí maso, dokud nenajdu někoho, kdo je chová doma. To fakt raději ten bůček. Králíka jedině od kamarádky, kde vím, co žerou atd atd. Nejde ovlivnit všechno a ani neumím být tak důsledná a hlavně moc rádi jíme, ale aspoň v maličkostech

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 13:25
     

    Bylinky suším na balkoně, ne na přímém slunci, na větší plastovém cedníku (teď mám hotovou třeba majoránku a bazalku) ... něco podobného [www.produm.eu] , jen musím dávat pozor, aby je neodfoukl vítr. Dají se dosušit na velice málo stupňů v troubě. Petrželovou a celerovou nať a taky kopr operu, nechám pořádně okapat, zbavím silných stonků , dám do mikroten. pytlíku, hodně namačkám jakoby do válečku a dám do mražáku. Podle pořeby vytáhnu těsně před použitím, krájím na slabo a rovnou šoupnu kam patří, je jako z čerstvého.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 16.07.2018 16:50
     
    img_2426.jpg

    A safra, já se chtěl pochlubit 40 let starým zavařovacím hrncem, jak jsem v něm včera zavařoval koupené merunky pro vnuka , ale tady se suší. Ale já nemám co ?? grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley PS. to v míse je v ten den ulevený kapr na Berounce. mňamka. mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 16.07.2018 20:01
     

    Františku, my měli ten pozinkový, s teploměrem uprostřed poklice. Půjčili jsme a zbyly nám jen oči pro pláč. Když jsem viděla, že v dnešní době ten samý stojí skoro šest stovek + poštovné, raději jsem si koupila elektrický, sice ne Lidlovský (nemají ho ani v eshopu), ale téměř totožný Professor.

    Ty co máš, to je odšťavňovací, ne? Ten jsme také měli. a také zmizl sad smiley Nebo je na obojí?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 16.07.2018 21:23
     

    máme úplně obyčejný plecháč s dírkovou vložkou . dědek dnes dotáhl ráno 14 kg okurek z trhu a už jsou zavařené . bez mé účasti - byla jsem až do 14 hodin u doktorů na poliklinice.. málem mně švihlo - ale zase jsem nemusela čistit okurky winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 16.07.2018 21:50
     

    zítra budeme zavařovat 10 kg okurek / sklenice umyla myčka thumbs down/ , tak jsem si odpoledne připravila dvě dávky nálevu, ve kterém se právě vykoupal Kevin thumbs up ........hrnec máme pozink s teploměrem uprostřed winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 17.07.2018 07:14
     

    Však ten pozinkový naprosto stačil a nebylo na něm co pokazit, jen teploměr a ten jsme měli náhradní do foroty (zbyl nám) Ostatní někdo nevrátil.

    Ne, že by se v moderně špatně zavařovalo. je to pohodlíčko, což o to winking smiley thumbs down

    Ale zase velké vydání navíc. Je bezva, že mi tu děvčata poradila a že jsem nekoupila ten úplně nej nej nejlevnější, protože dvě stovky navíc a už si kromě nalití vody a vyskládání sklenic dovnitř a na konci ven, udělá vše sám. Hlídá si nastavenou teplotu, začne sám odečítat čas až po dosažení chtěné teploty a na konci zapípá a vypne se.

    Flašky vyndáme, uložíme dnem nahoru a už jen chladnou. Nejlépe ve studené vodě, ve vaně grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 17.07.2018 07:47
     

    Nemůžu zapomenout na pračku Mini Romo. Měla jsem vyzkoušeno a skoro nikdy nezklamalo, přivést do varu, nechat chvilku a vypustit. Ale to se zavářelo ve velkém. Teď to pomalu postrádá smysl.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.