sobota 27. dubna, 05:50 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Hanule
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Zásady efektivního úklidu

Datum: 09.04.2007 11:04
 
Shodly jsme se s anny, že toto téma na weeku citelně schází. Proto, dokud nezapomenu, urychleně zakládám, poznatky budu však dodávat až v průběhu nabývání praxí smoking smiley. (Asi zde nebudu moc plodná.)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 11
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 18.11.2012 22:53
     
    mop-set-leifheit-55341-twist.jpg
    Další fotografie:

    Tak vím stejně prd. Mám tři favority. A teď kterej?

    1. cena 699,-

    2. cena 479,-

    3. cena 849,-

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zásady efektivního úklidu

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 18.11.2012 23:52
     

    Pro mě jedině dvojka, z jedničky a trojky mi vyplývá, že musíš něco strhnout a vymáchat? Tak to už by mě nikdo nedonutil! nono smiley winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 19.11.2012 02:16
     

    Gabčo, pokud mohu poradit - tak ani jeden winking smiley . Nejlepší z tvého výběrz je dvojka, ovšem ta houbička je pouze z pevnějšího molitanu a strašně rychle se zničí.

    Já používám leta toto - [www.zahradahobby.cz] , ten ždímací mechanismus je lepší, než u mopu co preferuje Anavi, materiál je stejný. Nevím jak často vytíráš, jelikož já denně, tak mi to nestihne přeschnout. Používám na lino a dlažbu a vydrží mi tak rok (denně vytírám, občas i se Savem).

    Pokud někdo bydlí u něm. hranic, tak v REALu cena cca 6,- Euro.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 19.11.2012 09:03
     

    Jé, Míšo, tak ten by se mi moc líbil thumbs down Vytírám jen vodou, normální Savo vůbec nekupuji, jen občas Savo Perex, když peru utěrky do práce a jsou fakt už nekoukatelný.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.11.2012 09:05)
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.11.2012 20:52
     

    Gabčo, tak ti také napíšu své zkušenosti. Ten první Twist set mi byl pořízen na dřevěnou lakovanou podlahu. Má ho sestra na olejované nelakované dřevo. Dala jsem na její doporučení. Jsem spokojena. Krásně jde vyždímat, skoro dosucha. Neohýbáš se. Akorát je dobré předtím vyluxovat uklízenou plochu. Jinak shrnuje špínu. Nechávám je seschnout a smetu. V kyblíku je ryska, kolik vody tam má být. Občas se mi zdá, že při ždímání trochu cáknu, takové jemné kapky, jako sprej. Mop lze vyměnit. Je tam nacvaknutý. Ještě jsem to nezkoušela.

    Měl jsem předtím tento: [www.zbozi.cz] Špatně ždímal. Zůstávál hodně mokrý.

    A začínala jsem s tím houbičkovým [www.zbozi.cz] Nevýhodou je seschlá houbička, pokud se delší dobu nepoužívá. Špatné vyždímání. Také zůstával hodně mokrý.

    Budete se mi, děvčata, asi smát. Koupila jsem si hadru na zem. Někdy mi nestojí ani za to, abych tahala kýbl a mop. Umyju jen to nejkřiklavější místo pod jídelní stoličkou malého a její nejbližší okolí. Krásně umytá podlaha má velice krátké trvání. A nemohu to svalovat jen na děti. Také se mi občas "zadaří" eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.11.2012 21:22
     

    taky mám tu dvojku jak Anavi a zatím jsem spokojená, ale ten odkaz od Missi, to nevypaá špatně thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.11.2012 21:29
     

    Ten, co doporučila Missi, se mi taky moc líbí.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.11.2012 22:15
     

    Holky, díky za rady. Já se teda musím přiznat, že moc ráda nevytírám. Radši každej den zametu nebo když už , tak vysaju.

    Ten od Missi se mi taky líbí. A cenově taky. Ale když bych tu houbičku na hoďku namočila do vody, tak by to nemusel být problém, ne? Když nebudu denně stírat. A jakože nee. Jen kluci mají každej pokoj 25 m2 ( tj 50 m2 ), chodba je tak 30 m2, dole kolem 100m2, takže to dělá nějakejch cca 180 m2. eye rolling smiley A to bych denně fakt nedala.

    Ten druhej, co sem dala odkaz Slunino, jsem taky měla a jak píšeš, zůstavalo po něm mokro. Ten už nechci.

    Ten Twist set se mi zdál lepší. Nejradši bych koupila oba. Protože se obávám, že s tím houbičkovým budu vytírat věčnost. eye rolling smiley

    Nebo jak to s ním odsejpá? please smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.11.2012 23:29
     

    Gabčo, s houbičkovým mi to trvalo déle díky tomu nedokonalému ždímání. Také jsem se musela rozhodnout zda umývat či ne dost dopředu. Tu houbičku jsem měla vždy hodně seschlou. Její nacucání trvalo poměrně dlouho. Ale to je jen můj dojem, protože jsem do některých věcí hrrr. Plusem je, že nazabere tolik místa. Po rozbalení toho Twistu jsem zírala, jak velká nádoba to je. Premiéru s mopem měl Vícepůlka. Bohužel u toho nezůstal a je to na mně. Plusem zase je skoro vyždímání dosucha.

    Jo, a ta tyčka k tomu twist mopu se skládá ze čtyř dílků. Kdosi nedbal na pořadí a máme to přeházené. Nevím, zda je to tím, ale při zatlačení se to mírně prohne.

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 21.11.2012 11:03
     

    A co takhle uspořádat u yagušky prezentaci? winking smiley K uklízení je tady toho hodně grinning smiley grinning smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 21.11.2012 15:18
     

    Yago, já taky nabízím velké prostory k prezentaci. A klidně můžete rozšířit seznam přístrojů, nástrojů i různých čistících prostředků. Stále bude na čem to zkoušet a testovat grinning smiley

     

    Stejně mám po všech těch argumentech a popsaných zkušenostech velký problém - jsem zvyklá vytřít nejdřív hooodně mokrým hadrem a pak to znovu setřít pro změnu hooodně vyždímaným... a nerada luxuju, radši setřu hromadu smetí hadrem. Já prostě spíš nahradím luxování vytíráním než naopak. winking smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 21.11.2012 19:30
     

    Spike, poslední dobou volím klasiku - hadr, keblík. Vysávání mi vychází na dobu spaní Kulicha nebo by mi asistoval. To by bylo pěvecké duo vysavač a malej nono smiley A na mě by sousedi zavolali sociálku.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 26.03.2013 10:17
     



    Anavi napsal(a):

    dago, tady je:

    [www.zbozi.cz]

     

    ten můj kdysi teda stál asi sedm stovek, zřejmě má nerezovou násadu, tohle bude hliník. Ale zato si za tu cenu můžeš koupit tyhle tři, tak to v konečném důsledku možná vyjde nastejno smiling smiley.

    Ivčo, mám prosbu please smiley please smiley please smiley A ostatní prosím taky please smiley please smiley, zejména kdo zná Leifheit please smiley please smiley please smiley

    Koupila jsem si tento mop.

    Cena suprová , systém taky, skvěle se s tím vytírá .... a hlavně jde vytřít do sucha thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

    Já řeším vytírání podlahy v přízemí - dlažba, zejména v zimě se nanosí z venčí, dále manžel courá přes chodbu do garáže a v létě couráme ven a domů ..

    Dlažba hůře schne, proto nerada vytírám.

    Tímto mopem super, za chviličku je suchá... ale ale ale...

    Kvalita jde ruku v ruce s cenou, takže hliníková tyč je měkká, nekvalitní a ty válečky taky nic moc ... po pár použití mám houbičky už trošku poničenou ...

    Ráda bych zůstala u toto a tak přemýšlím, zda jít do tohoto - levnější varianta:

    [pemi.cz]

    a nebo dražší Leifheit - houbička je zase ale asi jinačí - spíš molitan , ne ta houba, co ztvrdne?

    [www.eproton.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 26.03.2013 10:40
     

    Mám jeden s nerezovou násadou, jeden s hliníkovou (jeden jsem měla domů, druhý na dlažbu na balkoně), k tomu náhradní houby. Jsem naprosto spokojená, nikdy jsem snad neohnula ani ten hliníkový, takže bych do žádné dražší varianty nešla. To si radši koupím nový za pár korun, o kterém vím, že je účinný a vyhovuje mně, než nějaký za tisícovku, na který budu hudrovat smiling smiley.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 26.03.2013 10:53
     

    Tos mě poradila teda grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Ten Leifheit stojí 400 a fous, takže spíš mě jde o to, jestli vytírá stejně dobře ? pokud ho někdo zná? please smiley please smiley

    Cena není zase tak šílená...

     

    Ten obyčejný je suprový , plochu na vytírání mám poměrně velkou - dole v přízemí máme 3 chodby s dlažbou a nahoře v patře je komplet byt 3+1 - podlahy dřevo, to nevytírám teda tak často, ale ten mechanismus už tu houbičku po pár použitích rozedřel...

    Je to tento:

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.