sobota 27. dubna, 11:34 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Hanule
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Zásady efektivního úklidu

Datum: 09.04.2007 11:04
 
Shodly jsme se s anny, že toto téma na weeku citelně schází. Proto, dokud nezapomenu, urychleně zakládám, poznatky budu však dodávat až v průběhu nabývání praxí smoking smiley. (Asi zde nebudu moc plodná.)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 11
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 00:01
     

    Věrko, na straně dvě někdo dával fotku, pak tam přidala jednu i Amee, toho předělaného.

    Nicméně - všímáš si, kolik let ho již velebím a jak si stále trvám na svém názoru, že je skvělý, jo? grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.11.2012 00:03)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Zásady efektivního úklidu

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 12:11
     

    Díky díky díky flower smiley jdu na to mrknout, já právě měla spadeno na ten zelený co popisuje gabča....

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:00
     



    Anavi napsal(a):

    Holky, nic s hadrama, nic při čem musíte strkat ruce do kýblu NEDOPORUČUJU!!! Jdu hledat diskuzi, kde jsme to probíraly. Já mám už snad osm let jeden osvědčený druh, koupila jsem si druhý model "do zásoby", a ještě jsem ho nepoužila. Do prvního jsem zatím koupila druhou náhradní houbu a tím to skončilo. Ale ždímací zařízení zatím stále funguje. Za chvíli je to suché a hlavně - ta houba je nějak pogumovaná nebo co, prostě se na to krásně chytají vlasy, drobky atd. Já sice vždy před vytíráním luxuju, ale když je někdy spěch a chtěla jsem setřít jen chodbu třeba (bez luxování), tak jsem byla ráda, že to ten binec jen nerozmetalo do stran jako jiné mopy, ale opravdu to posbíralo. thumbs down Nedám na něj dopustit a jiný do baráku nechci. Takové ty rozstříhané hadříky nebo podobné nesmysly mě nikdá nepřesvědčily. Tímhle vytřeš i rohy, protože je pevný.

    Ivčo - prosím please smiley , značku a kde se to dá koupit?

    Máme v celém bytě v patře dřevěnou podlahu - obyčejná smrková prkna pero-drážka, napuštěná voskovým olejem, nedám na podlahu dopustit , jen pro milovníky neposkvrněného to není, prostě jsou tam škrábance, rýhy , ale my máme pocit, že to k dřevu patří. Udržuje se to úžasně, lehko zamete, lehko vysaje, lehko vytře - ale je potřeba dosucha. A podlaha je hřejivá flower smiley

    A dole v přízemí na chodbách máme dlažbu - tu jsem si vydupovala místo lina a lituju - potřebuju něco - co se opravdu dobře ždímá, protože ta dlažba jinak hrozně dlouho schne a přivádí mě to v šílenství - protože vytírat můžu až večer, když už nikdo nejde dolů nebo zezdola nahoru eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:24
     

    Tak ten "můj" jsem zatím nenašla, ale při hledání jsem narazila na tento:

    [www.i-obchod.cz]

     

    ten bych si možná pořídila.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:31
     

    No jo, to vypadá jako kombinace s tím mým kadeřnickým smetákem.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:36
     

    Na ten teď koukám, protože to co má Anavka, jsem kdysi měla v koupelně, perfektně se tím setřelo a sebralo to i vlasy, akorát jsme měla levnou , moc levnou variantu, takže to ždímání se za chvíli ochodilo a nefungovalo nono smiley sad smiley A když slyším její chválu, tak něco takového nutně potřebuju a chci please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:39
     

    [www.dedra.cz]

    Mám minulou variantu tohohle a jsem spokojená. Jen rohy nic moc, před vytíráním jsem zvyklá zametat, takže sbírání drobků netuším. Zato super se stím myje i stěna :-), nebo kolmá plocha

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:52
     

    jájo, to jsou třásně nebo to jen tak vypadá? Já totiž nechápu, jak můžeš něco setřít necelistvou plochou? Třeba jako jsou ty rozstříhané mopy eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 13:57
     

    Tole jsou jakoby provázky, ale jako z vaty, jsou po obvodu a pocha je z hustýh kratinkých, super to ždímá. Dostala jsem to loni a kluci s tím děsně rádi vytírají :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 14:06
     

    musela bych si to zkusit, aby mě to přesvědčilo. ale nemám vlastně důvod to měnit... winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 14:16
     



    Anavi napsal(a):

    Tak ten "můj" jsem zatím nenašla, ale při hledání jsem narazila na tento:

    [www.i-obchod.cz]

     

    ten bych si možná pořídila.


    Tak myslím, že přesně na tohle jsem se dívala dnes v makru, ceny jsem si nevšimla, ale vypadalo to úplně stejně.

    Já bych to potřebovala někde vyzkoušet, pořád k tomu nemám důvěru. Je pravda, že mi nějak to vytírání hadrem nevadí. Jo a strašně nerada luxuju, takže radši vytřu i ty drobky, než bych vytáhla vysavač. Občas setřu i koberec, vlhký hadr smete i ty drobky z koberce, nebo je vymetám navlhčeným koštětem (tím s tvrdými chlupy, co je na zametání venkovních ploch) a pak to hadrem stáhnu z podlahy vedle koberce.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 14:25
     

    dago, tady je:

    [www.zbozi.cz]

     

    ten můj kdysi teda stál asi sedm stovek, zřejmě má nerezovou násadu, tohle bude hliník. Ale zato si za tu cenu můžeš koupit tyhle tři, tak to v konečném důsledku možná vyjde nastejno smiling smiley.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 14:25
     

    Spike tak to já to mám přesně naopak, luxuju obden a donutit se vytřít je u mě na dlouho eye rolling smiley , jenže když už se na to nedá koukat tak musím sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 14:26
     

    Věro, ten "můj" má jedinou nevýhodu. Ta houba suchem ztuhne, takže nelze využít na neplánované setření smiling smiley, když třeba něco vyleješ. To pak beru do ruky hadr. Houba musí být chvíli namočená, pak zase změkne.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 15.11.2012 14:27
     

    Holky, já nejradši kombinaci obojího - vyluxovat a pak to vytřít a mám pocit, že bychom mohli jíst z podlahy. Ten pocit mi vydrží přesně tak dvacet vteřin, než tam proletěj kluci winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.