pátek 26. dubna, 05:37 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 12
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 25.07.2011 22:18
     


    martin16 napsal(a):

    Leontynka: ak by sa dalo tak by som mal záujem o ten panašovaný kalamondin... ale až na jar lebo na tento rok mi došli podnože...

     

    citrusmi sa zaoberám už cca 2 roky (takže nič moc) a zatiaľ mám 7 odrôd, a som dohodnutý s jednou pani z citrusy.cz že mi na jar pošle nejaké štepy (vrúble)...

    Martine, na jaře se mi připomeň, určitě budu zase stříhat, roubů bude dost winking smiley

    Ten panašovaný Calamondin je fakt moc hezký, a celkem dobře i roste. I když nejvíc mi zatím roste citron, musím se někde podívat jak se jmenuje ta odrůda co mám, vybrala jsem si ho, protože to je původní italská odrůda snad ze sedmnáctého století - říkala jsem si, že když se pěstuje tak dlouho, tak bude určitě dobrá.... grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Autor: martin16
    Status: nováček

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 26.07.2011 09:26
     

    citron ti rastie najlepčie lebo citróny sú najviac odolné na horšie podmienky (tým nechcem povedať že sa o nich staráš zle ale keďže sú citrusy tropické alebo subtropické, málokto im dokáže v našom pásme pripravať podmienky zhodné s ich domovinou)... podľa fotiek sa u teba majú dobre...

     

    Martin

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2012 13:02
     
    100322_142145maly.jpg
    Další fotografie:

    Hezký den v novém roce všem. Citrusy také pěstuji už několik let. Teprve se dostávají do větší plodnosti. Tak přikládám pár fotek pro potěchu oka :-). Limetám to trvá hodně dlouho, vloni poprvé zakvetly asi po 4 letech. Citrony jsou výborné chuťově. Pomeranče nic moc. Mandarinky ještě neplodily. Teď jsem si nechal poslat z Thajska semena Citrus Hystrix. Listy jsou dvojité, krásný bradavičnatý plod. Používá se hlavně na vaření. Tady není moc známý, což je myslím škoda.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2012 16:37
     
    s6301781.jpg
    Další fotografie:

    Vladiku, krásné citrusy thumbs down. Máme klasický citroník, odrůda noname - teď kvete, je trochu ubožejší než jiné roky, celé léto jsme bojovali s pukklicema, ten menší pravděp. citrus Lajm, oranžová, tenká slupka, malé dobré citronky. Ještě mám semenáče mandarinek a kumkvátu. Psidum ještě asni nekvetlo sad smiley.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.01.2012 17:07
     

    Taky je máš pěkné. Mě ty moje už pomalu začínají vytlačovat. A to nošení na léto ven a na zimu domů je náročný. Ale stojí to za to :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 25.03.2012 19:39
     
    img_1412.jpg

    Nevím, zda je na fotce vidět, jak je obsypaná poupaty. Ještě, aby je neshodila. Zatím je venku, ale hldám noční tepoloty

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 25.03.2012 19:44
     

    Drahuško eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 25.03.2012 21:10
     

    Drahuško,Vláďo jste jedničky thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 25.03.2012 21:55
     

    Drahuško, ta je thumbs down thumbs down.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 26.03.2012 00:04
     

    Drahuško, to je Mandarinka? Nevíš jaká? Já mám Limetku, Citron, pomeranč i Mandarinku, ale ty poslední dva nevím co jsou zač. Bohužel-

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 26.03.2012 00:45
     

    Vládíku, ona to není mandarinka,má takové maličké kulaté plody, které když sní žena v jakémkoli věku, stane se z ní panna, spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley jak je šíleně kyselá. Zdědila jsem jí po tchýni. Jí moc nešla, ale od doby, co jí mám já a každý rok pravidelně letním, zdá se, že se jí daří

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 26.03.2012 11:43
     

    Drahuško paráda, ale já měl nyní taky na mandarince asi 30 květů, a všechny opadaly. jsou fuč.Tak letos poprvé mandarinky asi nebudou .Ikdyž prčál to byl taky. grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 28.03.2012 09:22
     

    Aha, Drahuško, tak to bude asi Calamondin. Mám ho taky, ale malý. Teď kvete taky jak blázen a má malý plůdky.

    Franto, škoda. Nevíš jakou máš? Já bych měl mít taky jednu, ale spíš poslali dva pomeranče a ty mají malé plody, když už. Jsou ještě malý keříky. Zato Citron mám obrovskej a teď 6 velkých citronů. A pak limetku, ta má první plod. Už, aby mohli jít taky ven.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 28.03.2012 09:59
     

    Protože mám jen jednu rostlinu, je venku s tím, že půjde v sobotu domů (mají přijít noční mrazíky). Prozatím moooc chutná čmelákům, kteří se ostošest snaží opylovávat rozevřené kvítky smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 28.03.2012 11:31
     

    Vládo nevím, co to je , je na straně 3 zde foto. V minulosti cedulku měla , ale jak se to furt přenáší.....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.