pátek 26. dubna, 13:48 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: verosek
Status: nováček

Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

Datum: 05.03.2010 18:59
 

Jak pokračujete s výsevem, sadbou a s počasím?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 22:01
     

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 22:32
     



    gabca napsal(a):

    Tak když jsem to dočetla sem, říkala jsem si...ten Tak je pěkně drzej, má nás za sucharky. grinning smiley

    tak63 napsal(a):

     

    Jo a ještě jedna vlastnost - syn je hodně vtipnej. Ale tady jsem asi na blbé seznamce.

    Gabčo, za sucharky - to néé. Někdy je tu i sranda. Stačí trochu popíchnout, pak se stáhnout a trochu z povzdálí popichovat. grinning smiley

    Jsou tu hlavně normální lidi i když moc chlapů tu není grinning smiley.

    Někdy mi zůstává rozum stát, jak jste šikovné, chytré a co vše dovedete. Nekecám!

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 07:13
     

    Ja jsem teda jeste poslednim rokem 30+, ale zato stastne vdana...

    I kdyz teda ten 3000m pozemek u Prahy.... Hmmmmmm thumbs down grinning smiley grinning smiley grinning smiley coffe smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 07:34
     
    kalina-viburnum-plicatum-mariesii_21601.jpg

    Baterka do auta nabitá , tak ještě pro benzin a dofouknout kola, teda pokud autíčko pojede eye rolling smiley a potom hurá směr zahrada.

    Dneska budu jen hledat jiné, vhodné místečko pro tu fešnou kalinu. V podstatě je to jen vééliký keř, který kvete snad jen měsíc a nemusím se toho ani dožít.

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 07:34
     

    grinning smiley Betas, a u Prahy tak nesněží. winking smiley.

     

    Taku, teď už se ty hranice posunuly všemi směry. Těžko říct, co je vlastně dobře.Dřív bylo dejme tomu obvyklejší, postarší tatínek. Dneska vídám už i opačné případy. Pokrok se zkrátka zastavit nedá. Jednoznačně, pokud si člověk není úplně jistý, je lepší při setkání u kočárku hovořit poněkud neurčitěji.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 07:53
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    grinning smiley Betas, a u Prahy tak nesněží. winking smiley.

     

    No presne!!!!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley To by byl pro me raj na zemi flower smiley

    A 3000m - jeee, jak ja bych se vyradila!! love smiley Ne nejakych usmudlanych 600m v kopci.. eye rolling smiley A i ten les by me tam zustal love smiley thumbs down

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 08:28
     

    Já se taky hlásím, sháním cca 45+, s barokním vkusem winking smiley a bydlištěm někde na severu. smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 08:29
     

    300m? Horko mě polilo, to obhospodařovat grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Ale včera, ač mě rehabilitačka totálně dobila, tak s pomocí manžela se zase něco málo udělalo. Vykopal šílené kořeny trubače a místo něj jsme tam zasadili motýlí keř, který byl zapadlý za kotcem u plotu a dělal parádu sousedce, která tu modrou nádheru stejně ostříhala, aby jí to nelezlo skrz její nahnutý plot. Takže má důstojné místo v prostoru a pak jsem kdysi od nějaké hodné weekařky dostala prunus, který živořil mezi tavolami, také u plotu a neměl šanci nikdy vykvést a ten přišel místo ronďáku, nad jezírko. Jo a kdo tu říkal, že rododendrony mají jen povrchové kořeny, tak ten náš měl kořeny hluboko do země a také to byl nářez ho vydolovat. Byl stále žlutý, i když dostal několikrát ošetření proti houbě, rašeliny měl víc,jak na blatech... je rozstříhaný v biopopelnici. Ještě rozeberu dva zelené plastové stojany na popínavky, co tu leta mám. Nikdo je nechce, tak půjdou také do kopru. Kordula své záhony zvětšuje, my pomaličku ubíráme.. Bohužel, lepší už to nebude.

    Přes neděli chci přepikýrovat rajčata. Mám je v ložnici na okně a kocour má dojem, že je to už třeba a vytahuje je ven. Nemá ovšem tak motoricky zdatné prsty, tak se válejí všude. Ne, že bych na tom byla o mnoho líp, ale ten palec proti prstům je přece jen výhoda grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 09:07
     



    drahus napsal(a):

    300m? Horko mě polilo, to obhospodařovat grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Ale včera, ač mě rehabilitačka totálně dobila, tak s pomocí manžela se zase něco málo udělalo. Vykopal šílené kořeny trubače a místo něj jsme tam zasadili motýlí keř, který byl zapadlý za kotcem u plotu a dělal parádu sousedce, která tu modrou nádheru stejně ostříhala, aby jí to nelezlo skrz její nahnutý plot. Takže má důstojné místo v prostoru a pak jsem kdysi od nějaké hodné weekařky dostala prunus, který živořil mezi tavolami, také u plotu a neměl šanci nikdy vykvést a ten přišel místo ronďáku, nad jezírko. Jo a kdo tu říkal, že rododendrony mají jen povrchové kořeny, tak ten náš měl kořeny hluboko do země a také to byl nářez ho vydolovat. Byl stále žlutý, i když dostal několikrát ošetření proti houbě, rašeliny měl víc,jak na blatech... je rozstříhaný v biopopelnici. Ještě rozeberu dva zelené plastové stojany na popínavky, co tu leta mám. Nikdo je nechce, tak půjdou také do kopru. Kordula své záhony zvětšuje, my pomaličku ubíráme.. Bohužel, lepší už to nebude.

    Přes neděli chci přepikýrovat rajčata. Mám je v ložnici na okně a kocour má dojem, že je to už třeba a vytahuje je ven. Nemá ovšem tak motoricky zdatné prsty, tak se válejí všude. Ne, že bych na tom byla o mnoho líp, ale ten palec proti prstům je přece jen výhoda grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    ......Drahuš, já nerozšířuju, jen přenáším z jednoho místa na druhé. A už mě to pěkně séře, jelikož takovou spoušť co jsem si tam udělala kvůlivá té kalině , to už asi nedám dokupy. A navíc tímhle čarováním jsem úplně zazdila pnoucí hortenzii, co jsem dostala od Jarmilky Hrubé, k dobru ale nutno připsat, že je obalená pupeny thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 12:56
     

    Já jsem od soboty také řádila. Mám nachystané záhony, ostříhané co jsem objevila. Očištěné jahody a natvrdo jsem nějaké přesadila. Dost jich zařvalo, tak jsem je scukla,abych si udělala místo. Jako letos půjdou zlikvidovat, už mám objednaných 150 nových sazenic. Zasetej hrášek a řepu., podsetej trávník. Ve foliáku už to skvěle roste.Jabloň jsem ořezala už asi před 14 dny. Dneska a zítra na to vlítnu, dám brambory, cibuli, mrkev a petržel..Tím bude hotovo z toho nejhoršího, pak už to bude brnkačka, jen sázet. Už jsem si napumpovala dva sudy, 1,5 mi napršelo.. winking smiley Tak ať jde všem práce od ruky .. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 16:42
     

    ... já jsem se s...a celé odpoledne s tou kalinou, skácela a ořezala jsem takovou malou tůjku a hned má parádní místečko winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 20:13
     

    Mám ještě tři tůje na zahradě. Dvě chci ještě podříznout, u plotu vzadu, kam chodí šmíráci, tu jednu nechám - zatím, dokud moc nepřeroste, ale ona nemá moc šanci. přes sezónu jí morduje takovej popínavej sajrajt, kterého se nemůžeme zbavit, protože zrovna loni u něj byli sršni a teď mi roundup moc nepomůže, když jde míza nahoru

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 22:57
     



    drahus napsal(a):

    Mám ještě tři tůje na zahradě. Dvě chci ještě podříznout, u plotu vzadu, kam chodí šmíráci, tu jednu nechám - zatím, dokud moc nepřeroste, ale ona nemá moc šanci. přes sezónu jí morduje takovej popínavej sajrajt, kterého se nemůžeme zbavit, protože zrovna loni u něj byli sršni a teď mi roundup moc nepomůže, když jde míza nahoru

    ... jako tam choděj šmíráci, když se opaluješ ? Šmejdi nadržený ! Aby jim kuna vejce vypila.

    A ten popínavej sajrajt bude taky pěknej hajzl.

    thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 22.03.2019 23:37
     



    tak63 napsal

    ... Šmejdi nadržený ! Aby jim kuna vejce vypila.

     

    thumbs down grinning smiley

    ted premyslim jaka vejce ma ta kuna vypit

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 23.03.2019 08:05
     



    tak63 napsal(a):



    drahus napsal(a):

    Mám ještě tři tůje na zahradě. Dvě chci ještě podříznout, u plotu vzadu, kam chodí šmíráci, tu jednu nechám - zatím, dokud moc nepřeroste, ale ona nemá moc šanci. přes sezónu jí morduje takovej popínavej sajrajt, kterého se nemůžeme zbavit, protože zrovna loni u něj byli sršni a teď mi roundup moc nepomůže, když jde míza nahoru

    ... jako tam choděj šmíráci, když se opaluješ ? Šmejdi nadržený ! Aby jim kuna vejce vypila.

    A ten popínavej sajrajt bude taky pěknej hajzl.

    thumbs down grinning smiley

    Taku, neopaluji se, ale pár metrů od plotu, pod kopečkem, máme nadzemní bazén. spíš nechci, aby viděli, kdy jsou a kdy nejsou psi na zahradě a že je to tam díky rdesnu (sajrajt), které obroste i ořešák, co se za plotem vysemenil a hodně narostl, nepřehodí (snad) s nějakou jedovatou návnadou.. a kunu nepotřebuju, stačí některý z mých čtyřnohých chlapců, aby jim je rozlouskl, jak vlašský oříšek. grinning smiley Ne, oni si tipují, co lze ukrást. Je tam totiž plot jen z dvoumetrových kari sítí. Z druhé strany je pozemek ČEZu, na kterém stojí výměník a moc se o to nestarají, ale právě proto se tam slézá různá svoloč feťácká a zlodějská. Nejúčinější prozatím bylo, když jsme posbirali, jako vždy, psí hovínka (máme velké psy) a manžel má velkou sílu, tak je z lopatky hodil přes plot. Což sice zloděje neodradilo, ale feťáky ano. Dřív jsme mivali i použité stříkačky na zahradě u plotu angry smiley ale mezi hovny se jim pobývat nechce - díky bohu

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.