pátek 26. dubna, 13:16 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: beruska007
Status:
www.jarcinystra..
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vyšívání a ruční práce

Datum: 31.01.2009 17:29
 

Dovoluji si založit nové téma o křížkovém vyšívání, ale i jiných ručních pracích smiling smiley

Zde se můžete pochlubit svými výtvory winking smiley

Já budu první, konečně jsem dodělala mojí dceru Haničku, trvala mi celých 10 měsíců, byla to docela fuška. Předlohu mi dělala zuziberka podle fotografie. Musím jí poděkovat, protože myslím, že se jí předloha moc povedla winking smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 29.11.2021 07:52
     

    Berdo, máš to v malíčku. thumbs down 

    A vždycky s obdivem koukám, jak většina pejsků nosí všelijaké svetříky. Hercula jsme to nikdy nenaučili. I když ho bolela záda, kroutil se a zlobil až kabátek musel dolů. eye rolling smiley 

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vyšívání a ruční práce

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 01.12.2021 10:07
     

    Po delším čas jsem sem nakoukla a musím se sklonit před vaší šikovností - Berda dělá nádherné andělíčky, Berda zase jiné, ale taky úžasné. thumbs down flower smiley

    A ty tašky a batohy od Berdiny sestry, to už je "vyšší dívčí". Nádherné!

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2021 10:33
     

    Jste šikovné.. Konečně jsem se dokopala k šicímu stroji nějak se najednou nedostává kalhot. Jsem sedla ušila, hned v nich odjel. Samo jsem zjistila, že zimního softshelu mám nějak nedostatek. Tak jsem objednala několik barev a vzorů asi 10 metrů. Tak mezi svátkama budu mít co dělat. měli novinku, černej krolepatej..antireflexní. Uvidím jak bude fungovat , ale vypadá skvěle.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2021 11:32
     

    Seš stejně dobrá. thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 20.12.2021 10:05
     

    Laduš jsi borec thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 20.12.2021 11:30
     

    jo - šikovná .. já dala mladému tisícovku na kalhoty ze Sportisima.. stejně stálypřes 1100 kč . tak aspoń vidíš, co to stojí ... spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 20.12.2021 12:24
     

    Laduš, jak já bych ráda šila, mteriálu mám víc než dostatek ... ale ... řeším pečení na vánoce, zašít zvládnu snad něco "v ruce" se šicím strojem si moje ruka netyká ... a potřebovala bych víc než dost. Jsi šikovná, pašanda .... thumbs down love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 20.12.2021 12:32
     

    na stroji mám menší závadu - jde mi špatně zvedat patka. co jsem se namluvila , aby to dovezli do opravny. no ale náladu na šití teď´ taky nemám . i když dědkovi nějaké tepláky pytláky bych asi zvládla. kdysi jsem šila všechno - i sobě dlouhé plesové šaty. marně přemýšlím , kde skončily. byly černé vyšité drobnými perličkami . hodiny práce děti jsem obšívala i oplétala. to už není pravda.. winking smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.12.2021 09:22)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 20.12.2021 15:09
     

    To byla stejnak jiná doba....pletla jsem, šila vše co bylo třeba, vyšívala. Babička byla švadlena a šila pro lidi. Hodně mě naučila. Byl tu obchod s levnyma latkama, tak to bylo super. Dnes už si holky šijí samy. Dcera studovala konstrukci oděvů a snacha je vyučená švadlena. Nedavno jsem uklízela skříň a našla jsem kožené kalhoty a sukni, co jsem si šila před asi 30-35 lety. Usila jsem si i kožené sako s podšívkou. Jo to byly časy smiling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 21.12.2021 09:01
     

    Taky se mi nějak nedostává času.. grinning smiley Když se ale dokopu, tak to pak odsejpá. V hlavě je plánů hafo..jen se do toho pustit. Teď tu mám už měsíc od pondělí do čtvrtka děti. Pondělí jedem se Šárkou na koně, cestou vyzvednout Matyáše ze školky. Šárka jede večer domů, Maty u nás spí a ráno ho vezu do školky. Odpoledne pro něj, má tady logopedii, Šárka též přijde, ta má zase kreativ. Maty jede domů, Šárka spí. Středa zase pro Matyho a ráno do školky, Šárka přijde ze školy jde na tančení a pak už jede domů. A pak se o víkendu povaluju u telky, když jde celej den jeden zajímavej sport za druhým grinning smiley 

    Nic méně, mám nachystané střihy, něco už nastříháno..tak to bude odsejpat. NO uměla jsem udělat střih na rifle na míru, kdysi mně to naučil jeden krejčí. Udělat mi ho, střih padl, že nebylo potřeba ani zkoušet. Ostatní jsem si pak všem už dělala sama. Myslela jsem, že jsem postup dávno vyhodila při zběžném hledání jsem nenašla..samo si nepamatuju přesně.. Nedávno při důkladné debordelizaci ve střihách, jsem objevila. To jsem měla ohromnou radost..

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 21.12.2021 09:35
     
    260702618_484359689562606_6666875656628537923_n.jpg

    jj- jak jsou vnuci v tom věku , tak je vždy o práci postaráno ..naši už odrostli - zase na nás přišly nemoci . - nedávno se ptala dcera , jestli mám ještě Burdy. ani jsem nevěděla, ale pak jsem ji řekla aby odstavila válendu a v jedné skříńce tam bylo všechno . plný prádlový koš- i slovenské časopisy na háčkování, pletení . odvezla si to a ze´ták ji chtěl vyhodit z domu smoking smiley spinning smiley sticking its tongue out

    to kdysi bylo nedostatkové - moje teta prodávala v budce noviny, tak mi to schovávala .

    o vnuky se dost staral i dědek . chodil pro ně do školky, družiny. nedávno vzpomínal , že Honza /23/ nechtěl jít domů , jak pro něho byl . ještě si chtěl hrát . učitelka se divně tvářila, asi myslela že je dědek pedofil . taky učil vnuky plivat z mostu na vlak . winking smiley

    ach jo - jak ten život utekl... spinning smiley sticking its tongue out

    f- Silva háčkovala na stromek ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.12.2021 09:44)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 21.12.2021 09:50
     

    Krásné ozdobičky thumbs down. Burdy, prama, mám též doma.. Každou chvíli se někomu něco z toho šikne. Neteře začaly šít na děti, tak se všechno hodí.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 21.12.2021 10:25
     

    Lado, ty jsi neskutečná! love smiley

    Já na šicím stroji ušiju maximálně povlečení na deky (a ještě se nesmí nikdo dívat na detaily). Mně když se nedostávají kalhoty, musím lítat po obchodech a stejně mi skoro nic nesedí, jak bych si představovala. Ty jsi pro mě z jiné planety. thumbs down

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 21.12.2021 11:31
     

    Já hodně šila a pletla na holky, když byly malé. Teď už ne, stejně by to nenosily.

    Mám tady hafo utěrek a ručníků bez poutka, myslíte, že se dokopu vytáhnout stroj? Záclona, kterou jsem si objednala o velikonocích, visí na okně bez obšití stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 21.12.2021 11:47
     

    vzpomínám ,jak tady Lada dávala ty oblékané panenky. to jsem zírala . eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.