pátek 26. dubna, 23:44 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Vanocni kaktus

Datum: 14.01.2012 15:16
 

Dobrý den, prosím chci se zeptat, zda je vánoční kaktus jedovatý. Miniprase mi jeden menší sežral tak jestli mám alarmovat veterináře. Děkuji Martina



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 08.12.2018 11:05
     
    alva.jpg

    Můj babičkovský, ale ne po babičce, už Vánoce předběhl. A je to celkem netypické. Kvetou spíš až v lednu. Proto se jim taky někde nářečově říká ledňáčci, jak jsem se dočelta v posledním Zahrádkáři.Letos je docela bohatě kvetoucí. love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vanocni kaktus

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 08.12.2018 11:43
     

    To je obřík.Taky mám takový jeden velký a pak malý,poupata mají,ale nevím,jestli stihnou vykvést do Vánoc.Ještě mi letos nekvetou ani bramboříky.

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 08.12.2018 14:43
     

    Kaktusy mi kvetly celé léto, dva bramboříky kvetou od srpna stále. Na Vánoce budou asi odpočívat.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 08.12.2018 17:05
     

    Regi ,no nazdar - dokonce i pod stropem .. ale že jsou všechne krásné . já bych to nezvládala . eye popping smiley thumbs down

    taky ten oranžový - tuším od Gábi thumbs down thumbs down thumbs down eye popping smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 00:18
     
    v.k.3.jpg

    Teď mi vykvetl malý opozdilec. Už jsem i zapomněla, že ho mám. Má jen takovou slaboučkou červenou linku po okrajích.

    A co mi přijde zvláštní, tyhle novošlechtění narozdíl od babičkovských nerostou tak velké. Aspoň u mě ne. Nkteré mám už docela dlouho. I když na jednu stranu jen dobře. Už by mě asi vystěhovaly.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 14:00
     

    Regi,ten je krásný.Má zvláštní barvu.

     
  • Autor: Milushka
    Status: začátečník

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 14:04
     

    Nádherný thumbs down Můj už odkvetl sad smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 14:53
     

    Máte fakt krásné a zajímavé.

    U mě se konečně první rozhoupal taky, ale mám klasické sytě růžové a bílé.

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 20:03
     

    Regino, takový jsem ještě neviděla, ani jsem netušila, že něco takového existuje. Je opravdu moc pěkný, zajímavý winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 22:36
     

    Regino, je moc pěkný, takový jemný thumbs down v bílém květináči ho vidím jako luxusní kytku, šlechtění se daří. Začínají se mi nalévat poupata, tak to třeba do vánoc stihle, ale mám klasický babičkovský, starý, velký.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 23:03
     

    moje už jsou také v plném květu. Velký dědečkovský - po dědovi to poslední dobou fláká, ten má jen 5 kvítků, ale 3 "moje" jsou obalený - mám je na botníku a květy samozřejmě mým chlapům překáží, tak každou chvíli nějaký květ urazí. A pak jeden univerzální, ten jsem dostala akorát před rokem, kvetl celé vánoce, pak znovu rozkvetl na Valenýna, pak znovu na Velikonoce, pak se obalil poupaty, jak jsem ho zakopala na zahradě na letní byt, teď dokvetl, neboť slavil 100 let republiky a už pomaloučku začínají vykukovat poupátka, aby stihl i letošní vánoce

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 10.12.2018 23:25
     

    Dík za pochvalu. Musím ho nějak poznačit a víc na něj dohlížet při letnění. Jestli trochu poporoste, zkusíme pomnožit. Už jsem si i vybavila, jak jsem k němu přišla. V Tescu je před pokladnami květinářství. Tuším Flamengo. Zdála se mi zvláštní poupata, taková jakoby trochu flekatá. Už vloni. Donesla jsem ho domů a opadal. Říkala jsem si, že byl asi nemocný a ne trochu jiný. Takže vlastně letos příjemně překvapil. love smiley

    A ještě pasu po jednom. Aspoň před osmi lety jsem ho viděla v Hornbachu. Dost velká rostlina a úměrně tomu drahá. Bílý ale smetanově bílý a nebarvil se mu do růžova prostředek, jak to bílé dělají. Krásný, úplně smetanový, jednobarevný květ. V menším ho neměli, tak jsem zaváhala. 250Kč mi tenkrát přišlo hodně. Od té doby jsem na něj nikde nenarazila.

     
  • Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 11.12.2018 09:37
     
    img-4104.jpg

    A ještě jednou obřík Alva, jak mu říkám podle dárce. Asi už v plné parádě. love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 11.12.2018 10:03
     

    no teda thumbs down thumbs down thumbs down !!! a už ti pokvete i cibule eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Vanocni kaktus

    Datum: 11.12.2018 10:19
     

    ten je super a jaká bude amarylka?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.