čtvrtek 19. května, 21:02 Svátek má Ivo
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..

Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14

aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kaaj

Re: Vánoční cukroví - pečené

Datum: 15.12.2019 11:26

jdu dělat marokánky. . je nachystáno , jen dělat hronádky a péct . taky je zaděláno na vánočku . to zase dopadne stydlin smiley

• Autor: Reklama

• Autor: bosk

Datum: 15.12.2019 11:55

Marokánky mám hotový,dnes jsem dělala bílkový pusinky,zítra mám v plánu plnit co mám upečeno a pak ještě nazdobit,no,jestli to všechno stihnu za den to nevím.Ale už bych to chtěla mít hotový.

Datum: 15.12.2019 12:40

tak marokánky hotové , vánočku jsem nepletla, ale udělala mazance . je to jedno a nebudu se stresovat . akorát s emi povedlo trochu připálit čoko na vaření - nepatrně . slepovat a dělat nádivky budu ještě později . do pařížských by to bylo ještě brzy. linecké je slepeno hned. , chlebíčky netřeba a do košíčkú je taky čas. bílky na pusinky musím některý den v týdnu .. s kokosem . a šlus.- více už nedělám . nono smiley

Datum: 15.12.2019 12:42

tak marokánky hotové , vánočku jsem nepletla, ale udělala mazance . je to jedno a nebudu se stresovat . akorát se mi povedlo trochu připálit čoko na vaření - nepatrně . slepovat a dělat nádivky budu ještě později . do pařížských by to bylo ještě brzy. linecké je slepeno hned, do košíčkú je taky čas. bílky na pusinky musím některý den v týdnu .. s kokosem . a šlus.- více už nedělám . nono smiley

• Status: expert

Datum: 15.12.2019 18:11

Kaaj, tys to rozjela. thumbs down I mnoho ostatních. Hluboký obdiv.

• Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

Datum: 15.12.2019 19:13

img_20191209_145211.jpg
    Další fotografie:

Tak já se přiznám, letos jsem udělala jen těsto na perníky a pekla je Galad. Já je nakonec alespoň nazdobila. A úplně prvně jsem si nechal upíct vánoční cukroví, tedy ve verzi LC. Jako není to až tak hezké, ael asi to bude dobré. No a zbytek pekla zase Galad, protože to je blázen.

Většina perníčků už putovala dědečkovi, tímto chválím Českou poštu, která balíček doručila do 26 hodin na druhou stranu republiky.

No a už mám nachystanou krabičku s cukrovím pro pana Františka ve zdejším domově pro seniory, které si přál k předplatnému 100+1.

• Autor: SPIKE

Datum: 15.12.2019 19:20

Majko, tys to spermoňové zdobení dovedla k naprosté dokonalosti! thumbs down love smiley

• Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

Datum: 15.12.2019 19:44

Věruš, spermoně jsem letos prakticky nedělala, páč mi fakt blbě fungovala poleva, tak jsem to takto ošulila.

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 16.12.2019 09:14

Krásné cukroví thumbs down

Marokánky mám v plánu dnes nebo zítra, jen nejsou lidi, kteří by vyloupali vlašské ořechy. winking smiley

Přes víkend jsem upekla pusinky, vanilkové rohlíčky a Masarykovo cukroví. A ještě bych chtěla stihnout cikánské řezy, kokosky a vosí hnízda.

• Autor: Galad_Elen
    Status:

Datum: 16.12.2019 21:36

img_20191216_2016568.jpg

Vřele doporučuji medovníkové kuličky. Ta chuť je opravdu naprosto přesná! love smiley

• Autor: Anavi

Datum: 17.12.2019 10:42

jsou výborné! Mají úspěch doma i v práci smiling smiley

Recept najdu a přihodím.

SPIKE napsal(a):

Anavi, hoď sem recept na medovníkové koule. Třeba se do nich ještě pustím. please smiley

Datum: 17.12.2019 10:45

a recept pro porovnání?

Galad_Elen napsal(a):

Vřele doporučuji medovníkové kuličky. Ta chuť je opravdu naprosto přesná! love smiley

Datum: 17.12.2019 10:54

Úžasné medovníkové kuličky (Medovníkové koule)

Také tak milujete dort medovník plný lahodného medu? Teď si ho můžete dopřát v podobě malých kuliček, které skvěle zapadnou mezi vaše oblíbené druhy vánočního cukroví. Doporučujeme dělat z dvojité dávky, protože se po nich tak rychle zapráší, než je stačíte dát na vánoční stůl.

Medovníkové kuličky

Na medovníkové koule potřebujete:

Na těsto:

500 g hladké mouky 200 g cukru moučka 2 vejce 2 lžičky jedlé sody 4 lžíce medu 60 g másla pokojové teploty

Na krém:

250 g másla 1 karamelové salko nebo 1 klasické salko uvařené a zkaramelizované

Na obalování:

* namleté ořechy

Vynikající vánoční cukroví

Postup přípravy:

Pokud nemáte karamelové salko, vařte jednu zavřenou plechovku kondenzovaného mléka den předem alespoň 2 hodiny. Otevřete nejlépe na druhý den až bude úplně vychladlá.

Troubu předehřejte na 180 °C. Všechny suroviny na těsto smíchejte a vytvořte těsto. Z těsta vytvořte 2 tenké placky, a na pečícím papíru dejte péct do trouby na 10 minut, dokud nezezlátnou. Nechte zchladnout a mezitím si se změklého másla a karamelového salka vytvořte krém. Nezáleží na tvaru placky, stejně se rozemele smiling smiley, což je dobrá zpráva pro nás, co neumíme vyvalovat těsto smiling smiley.

Vychladlé placky nejlépe rozmixujte v mixéru na malé drobečky. Půjdou samozřejmě i rozdrtit, s mixérem si ale zjednodušíte práci a budete mít rychleji hotovo.

Tři čtvrtiny drobečků smíchejte s krémem a vytvořte hmotu, kterou dejte odpočinout do lednice, alespoň na půl hodiny, to aby šly kuličky lépe tvarovat. Zbytek drobečků dejte stranou, budete je potřebovat na obalování. Smíchejte je s namletými ořechy.

Nakonec z hmoty tvarujte kuličky, které obalujte v odložených drobečcích s namletými ořechy. Hotové medovníkové kuličky posaďte do papírových košíčků, kde jim to bude náramně slušet. Ale nemusíte pochopitelně.

• Autor: Galad_Elen
    Status:

Datum: 17.12.2019 14:53

Jojo, to je ten recept smiling smiley Jsou vážně výborné.

Podobné příspěvky
Diskuze: Vánoční dekorace Vánoční trhy Peklo na taliri ...

Ahoj, už máte připravené nějaké Vánoční dekorace?Pochlubte se...Já letos nějak nemůžu chytit inspiraci... díky :)PRUNED

Autor: pavl23 - 03.11.2006 10:58
Rubrika: Šikovné ručičky - Komentářů: 174

Byli jste se už někdy v Rakousku, Německu či někde jinde podívat v adventním čase? Já byla asi před dvanácti lety ve Vídni a byla to nádhera. Teď bych

Autor: Libi - 28.11.2007 14:40
Rubrika: Po Evropě - Komentářů: 5

Blizi se ty vanoce, tak jsem se chtel zeptat, jestli take kupujete vanocni cokoladove figurky? Dneska jsem nasel jedno zajimave video, tak na to tez

Autor: Rejpal - 06.12.2012 17:18
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 7
Blog: Vyzkoušejte živý vánoční str.. Od prázdnin k podzimu a podz..  

Vánoční stromeček patří k typickým symbolům Vánoc. Málokdo si dokáže představit Štědrý den bez nazdobeného vánočního stromku. Jak ale vybrat ten správ

Autor: Ram - 17.12.2009 18:55
Rubrika: Zahrada a květena - Komentářů: 16

Také jste si všimli, jak ten čas letí? Ještě nedávno tu bylo (babí) léto a za chvíli tu jsou opět Vánoce. Letošní rok je každopádně pro mě i manžela z

Autor: Milushka - 19.11.2018 10:08
Rubrika: Bydlení a domácnost - Komentářů: 0

Galerie: Šťastné a veselé Vánoce Veselé Vánoce Vánoce
  Šťastné a veselé Vánoce
Autor: carlos - 23.12.2016 09:53
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 8
Veselé Vánoce
Autor: drahus - 23.12.2018 19:01
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 5
Vánoce
Autor: iriska - 23.12.2019 13:12
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 2
Adresář: http://www.darek-sperk.eu http://navylet.net  

dárek, překvapení, radost, krása Nabízím krásné šperky dětské , dámské, pánské. V našem e-shopu najdete stříbrné,pozlaceno-stříbrné,postříbřené,poz

Autor: HorkaPetra - 30.07.2010 22:51
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.