čtvrtek 19. května, 21:16 Svátek má Ivo
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..

Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14

aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kaaj

Re: Vánoční cukroví - pečené

Datum: 15.12.2019 11:26

jdu dělat marokánky. . je nachystáno , jen dělat hronádky a péct . taky je zaděláno na vánočku . to zase dopadne stydlin smiley

• Autor: Reklama

• Autor: bosk

Datum: 15.12.2019 11:55

Marokánky mám hotový,dnes jsem dělala bílkový pusinky,zítra mám v plánu plnit co mám upečeno a pak ještě nazdobit,no,jestli to všechno stihnu za den to nevím.Ale už bych to chtěla mít hotový.

Datum: 15.12.2019 12:40

tak marokánky hotové , vánočku jsem nepletla, ale udělala mazance . je to jedno a nebudu se stresovat . akorát s emi povedlo trochu připálit čoko na vaření - nepatrně . slepovat a dělat nádivky budu ještě později . do pařížských by to bylo ještě brzy. linecké je slepeno hned. , chlebíčky netřeba a do košíčkú je taky čas. bílky na pusinky musím některý den v týdnu .. s kokosem . a šlus.- více už nedělám . nono smiley

Datum: 15.12.2019 12:42

tak marokánky hotové , vánočku jsem nepletla, ale udělala mazance . je to jedno a nebudu se stresovat . akorát se mi povedlo trochu připálit čoko na vaření - nepatrně . slepovat a dělat nádivky budu ještě později . do pařížských by to bylo ještě brzy. linecké je slepeno hned, do košíčkú je taky čas. bílky na pusinky musím některý den v týdnu .. s kokosem . a šlus.- více už nedělám . nono smiley

• Status: expert

Datum: 15.12.2019 18:11

Kaaj, tys to rozjela. thumbs down I mnoho ostatních. Hluboký obdiv.

• Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

Datum: 15.12.2019 19:13

img_20191209_145211.jpg
    Další fotografie:

Tak já se přiznám, letos jsem udělala jen těsto na perníky a pekla je Galad. Já je nakonec alespoň nazdobila. A úplně prvně jsem si nechal upíct vánoční cukroví, tedy ve verzi LC. Jako není to až tak hezké, ael asi to bude dobré. No a zbytek pekla zase Galad, protože to je blázen.

Většina perníčků už putovala dědečkovi, tímto chválím Českou poštu, která balíček doručila do 26 hodin na druhou stranu republiky.

No a už mám nachystanou krabičku s cukrovím pro pana Františka ve zdejším domově pro seniory, které si přál k předplatnému 100+1.

• Autor: SPIKE

Datum: 15.12.2019 19:20

Majko, tys to spermoňové zdobení dovedla k naprosté dokonalosti! thumbs down love smiley

• Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

Datum: 15.12.2019 19:44

Věruš, spermoně jsem letos prakticky nedělala, páč mi fakt blbě fungovala poleva, tak jsem to takto ošulila.

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 16.12.2019 09:14

Krásné cukroví thumbs down

Marokánky mám v plánu dnes nebo zítra, jen nejsou lidi, kteří by vyloupali vlašské ořechy. winking smiley

Přes víkend jsem upekla pusinky, vanilkové rohlíčky a Masarykovo cukroví. A ještě bych chtěla stihnout cikánské řezy, kokosky a vosí hnízda.

• Autor: Galad_Elen
    Status:

Datum: 16.12.2019 21:36

img_20191216_2016568.jpg

Vřele doporučuji medovníkové kuličky. Ta chuť je opravdu naprosto přesná! love smiley

• Autor: Anavi

Datum: 17.12.2019 10:42

jsou výborné! Mají úspěch doma i v práci smiling smiley

Recept najdu a přihodím.

SPIKE napsal(a):

Anavi, hoď sem recept na medovníkové koule. Třeba se do nich ještě pustím. please smiley

Datum: 17.12.2019 10:45

a recept pro porovnání?

Galad_Elen napsal(a):

Vřele doporučuji medovníkové kuličky. Ta chuť je opravdu naprosto přesná! love smiley

Datum: 17.12.2019 10:54

Úžasné medovníkové kuličky (Medovníkové koule)

Také tak milujete dort medovník plný lahodného medu? Teď si ho můžete dopřát v podobě malých kuliček, které skvěle zapadnou mezi vaše oblíbené druhy vánočního cukroví. Doporučujeme dělat z dvojité dávky, protože se po nich tak rychle zapráší, než je stačíte dát na vánoční stůl.

Medovníkové kuličky

Na medovníkové koule potřebujete:

Na těsto:

500 g hladké mouky 200 g cukru moučka 2 vejce 2 lžičky jedlé sody 4 lžíce medu 60 g másla pokojové teploty

Na krém:

250 g másla 1 karamelové salko nebo 1 klasické salko uvařené a zkaramelizované

Na obalování:

* namleté ořechy

Vynikající vánoční cukroví

Postup přípravy:

Pokud nemáte karamelové salko, vařte jednu zavřenou plechovku kondenzovaného mléka den předem alespoň 2 hodiny. Otevřete nejlépe na druhý den až bude úplně vychladlá.

Troubu předehřejte na 180 °C. Všechny suroviny na těsto smíchejte a vytvořte těsto. Z těsta vytvořte 2 tenké placky, a na pečícím papíru dejte péct do trouby na 10 minut, dokud nezezlátnou. Nechte zchladnout a mezitím si se změklého másla a karamelového salka vytvořte krém. Nezáleží na tvaru placky, stejně se rozemele smiling smiley, což je dobrá zpráva pro nás, co neumíme vyvalovat těsto smiling smiley.

Vychladlé placky nejlépe rozmixujte v mixéru na malé drobečky. Půjdou samozřejmě i rozdrtit, s mixérem si ale zjednodušíte práci a budete mít rychleji hotovo.

Tři čtvrtiny drobečků smíchejte s krémem a vytvořte hmotu, kterou dejte odpočinout do lednice, alespoň na půl hodiny, to aby šly kuličky lépe tvarovat. Zbytek drobečků dejte stranou, budete je potřebovat na obalování. Smíchejte je s namletými ořechy.

Nakonec z hmoty tvarujte kuličky, které obalujte v odložených drobečcích s namletými ořechy. Hotové medovníkové kuličky posaďte do papírových košíčků, kde jim to bude náramně slušet. Ale nemusíte pochopitelně.

• Autor: Galad_Elen
    Status:

Datum: 17.12.2019 14:53

Jojo, to je ten recept smiling smiley Jsou vážně výborné.

Podobné příspěvky
Diskuze: Pečení pro alergika Peklo na taliri ... Přání pro Weekaře

Mám velikou prosbu, potřebovala bych zaručený recept na chutný perník nebo piškotové či bábovkové těsto nebo nějaké vánoční cukroví pro alergika. Můj

Autor: hanhoza - 25.11.2012 21:52
Rubrika: Moučníky - Komentářů: 3

Blizi se ty vanoce, tak jsem se chtel zeptat, jestli take kupujete vanocni cokoladove figurky? Dneska jsem nasel jedno zajimave video, tak na to tez

Autor: Rejpal - 06.12.2012 17:18
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 7

Krásné Vánoce všem přeje yaga

Autor: yaga - 23.12.2012 19:35
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 168
Blog: Vyzkoušejte živý vánoční str.. Od prázdnin k podzimu a podz..  

Vánoční stromeček patří k typickým symbolům Vánoc. Málokdo si dokáže představit Štědrý den bez nazdobeného vánočního stromku. Jak ale vybrat ten správ

Autor: Ram - 17.12.2009 18:55
Rubrika: Zahrada a květena - Komentářů: 16

Také jste si všimli, jak ten čas letí? Ještě nedávno tu bylo (babí) léto a za chvíli tu jsou opět Vánoce. Letošní rok je každopádně pro mě i manžela z

Autor: Milushka - 19.11.2018 10:08
Rubrika: Bydlení a domácnost - Komentářů: 0

Galerie: vánoce 2017 VESELÉ VÁNOCE Vánoce
  vánoce 2017
Autor: kaaj - 20.12.2017 18:01
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 9
VESELÉ VÁNOCE
Autor: iriska - 22.12.2018 14:56
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 5
Vánoce
Autor: iriska - 23.12.2019 13:12
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 2
Adresář: http://www.darek-sperk.eu http://navylet.net  

dárek, překvapení, radost, krása Nabízím krásné šperky dětské , dámské, pánské. V našem e-shopu najdete stříbrné,pozlaceno-stříbrné,postříbřené,poz

Autor: HorkaPetra - 30.07.2010 22:51
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.