pátek 26. dubna, 18:49 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Travin - máte s ním zkušenosti?

Datum: 02.05.2011 15:53
 

Ahoj, zajímalo by mě, jestli používáte na hubení plevelů v trávníku Travin a jaké s ním máte zkušenosti? Dívala jsem se na debaty na internetu, někdo ho vychvaluje, někdo zavrhuje jako škodlivou chemii... jaké zkušenosti s ním máte vy? Je opravdu účinný? Není škodlivý pro domácí zvířata (konkrétně pro kočky)? Já mám na zahradě poměrně dost zaplevelený trávník (především pampelišky a chudobky a jitrocel). Loni jsem pampelišky ručně vydloubávala a pro zajímavost počítala. Když jsem došla k číslu 400, tak jsem počítat přestala... nicméně letos jich tam mám snad ještě víc a je to už nad mé síly to likvidovat tímto způsobem, o chudobkách ani nemluvím eye rolling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 02.05.2011 16:29
     

    kdysi býval Trastan, ten jsem používala. Jestli je i teď, nevím, ale ten byl bezvadný. Tohle neznám eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 02.05.2011 17:28
     

    I já jsem používala Trastan, prý se jako hnojivo s herbicidem již nesmí vyrábět. Už se vyrábí jenom postřik, jenže to už je jen hnojivo.

    Zřejmě bude Travin na stejném principu.

    A jo Drahuško, byl výborný, trávník jsem měla pěkný, bez plevele, pak jsem ho přestala používat a všechno šlo do kopru.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 02.05.2011 17:52
     

    No jo, málo vydělávali, tak ho zrušili angry smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 02.05.2011 18:32
     

    Ono je to spíš kvůli EU. Zrušili spoustu postřiků, insektidy, herbicidy i fungicidy. Blbý je, že všechno se snaží nahrazovat ekologickýma náhražkama, které se minou účinkem, ale chemie je to stejně.angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 02.05.2011 21:21
     

    no ono jak s čím, někde mi řeknou, že už to nevyrábí a já to třeba další rok seženu zas někde jinde. Si to v obchodu usnadňují, místo aby objednali, řeknou, že se nevyrábígrinning smiley

     
  • Status:

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 03.05.2011 06:45
     

    Travin jsem koupila asi dvakrát, že by nějak extra účinkoval, to se mi nezdálo. Já kupuju zvlášť Bofix na plevele a zvlášť hnojivo na trávu. Přijde na to, i kolik toho trávníku je, že. Když je ho kousínek, tak by Travin možná stačil, ale když je toho hodně...Trastan jsem neznala, když ještě byl ke koupi, to mi tehdy byl trávník ještě šuma fuk.

    Jestli je Travin pro kočky či obecně pro zvířata jedovatý, to nevím, ale na obalu by to mělo být uvedeno.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 03.05.2011 22:12
     

    [www.kraltravniku.cz]

     

    sousedi měli naprosto příšerný trávník, přišlo mi, že jim vzešel vlastně jen plevel. Pravidelným sečením a používáním výše uvedeného dosáhli do jednoho roku nádherného hustého trávníku - tak to zřejmě funguje. thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 04.05.2011 12:12
     

    A co z toho používali?

     
  • Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 04.05.2011 19:42
     

    Já jsem používala Trastan, teď používám Travin, myslím, že je to podobné. Mně vyhovuje, že hnojím a likviduji plevel jedním krokem

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 04.05.2011 19:58
     

    jsem dnes koukala jak je drahý.....tak to není nutný....takovej přepych mít nemusímgrinning smiley

     
  • Status:

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 05.05.2011 05:28
     

    Mě právě taky odradila ta cena...Ale ke zlepšení nám hooooodně pomohlo i prořezávání trávníku, hezky se zahustil a nikdy bych nevěřila, kolik v něm je za rok stařiny. Letos toho bylo 5 velkých narvaných igelit. pytlů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 05.05.2011 23:15
     


    hespa napsal(a):

    A co z toho používali?

    travin

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 05.05.2011 23:28
     

    Ivi díky.flower smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Travin - máte s ním zkušenosti?

    Datum: 06.05.2011 23:43
     

    To jsem provedla taktéž a na prostoru uvolněném po pročištění trávníku se krásně rozbujely sedmikrásky a pampelišky, takže Travin to jistí... smoking smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.