pátek 26. dubna, 16:48 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Tipy a fígle do kuchyně

Datum: 14.08.2006 10:19
 

Máte nějakou zaručenou radu, která se hodí při vaření?

Nebo nějaký nápad, jak vylepšit jídlo, které děláte často?

 

Kamarádka mi poradila, že přidává do bramborové kaše dva až tři trojúhelníčky taveného sýra. Od té doby, co jsem to vyzkoušela, si nedovedu představit bramborovou kaši bez taveňáku smiling smiley. Je krásně smetanová.

 

Potom mám zaručenou radu, jak předejít puchýři při spáleninách, které si pořídíme při vaření.

Stačí místo ochladit studenou vodou, nechat mokré a do toho nasypat sůl. Sice to chvíli pěkně štípe, ale po spálenině nebude ani památky...

 

A co máte léty prověřené vy??? winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:24
     

    Evco, já upřednostňuju tu rychlost pak hlavně doma winking smiley , protože sotva zavřem dveře, už lezou do tašek, co by se jim tak hodilo. Oni normálně jíst jako nebudou, ale sem tam si něčeho zobnout, to jim jde náramně, takže musím mít přehled, kde co je, aby nerozčančírovali naprosto všechno eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:26
     

    Až se stydím napsat,že já nemám přehled vůbec o ničem stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:27
     

    Věřím, že je ti tak líp grinning smiley, mě to někdy dost unavuje grinning smiley.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 20:48
     



    Anavi napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    Znám někoho kdo to přesně tak dělá a má hned uklizeno :-), já to nejsem já jsem typický chaotik.

    jájo, netušila jsem, že jsem se ti svěřila winking smiley grinning smiley grinning smiley

    grinning smiley grinning smiley Anavi, to budu já stydlin smiley grinning smiley . Já si to vykládám už i na ten jezdící pás a běda, jak mi to pokladní pomíchá winking smiley . Přesně jak píšeš, do mrazáku, do lednice, extra maso, .... Jája jen kroutila hlavou grinning smiley .

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 21:06
     

    Přidávám se do klubu k Missi a Anavi winking smiley stydlin smiley tak nějak automaticky už to rovnám na pás před pokladnou aby to pak nezdržovalo u placení. Peněženku už mám připravenou, většinou rovnou prvně strčím kartu do terminálu abych pak mohla hned platit....já totiž uplně nesnáším lidi (pardon) co jdou platit a půl hodiny hledají peníze!!! sakra stojí tam třeba 10min ve frontě a teprve když jim pokladní řekne částku, začnou hledat angry smiley to soptím! Proto miluju ty samoobslužné pokladny kde to jde rychle a nemusím vůbec čekat....a to markování je taková jakoby dětská hra grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 21:10
     

    Já to obdivuju, ale nedokážu :-). Děsně nerada nakupuju a nebaví mě se tím nákupem vůbec zabývat. Missi je dokonalá, doma to jen rovná do red¨gálu, má to snad i přesně jak to ve skříni má stát :-) thumbs down

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 21:14
     

    Když mě baví i to nakupování.... stydlin smiley nerada posílám někoho jiného...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 22:16
     



    Missi napsal(a):



    Anavi napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    Znám někoho kdo to přesně tak dělá a má hned uklizeno :-), já to nejsem já jsem typický chaotik.

    jájo, netušila jsem, že jsem se ti svěřila winking smiley grinning smiley grinning smiley

    grinning smiley grinning smiley Anavi, to budu já stydlin smiley grinning smiley . Já si to vykládám už i na ten jezdící pás a běda, jak mi to pokladní pomíchá winking smiley . Přesně jak píšeš, do mrazáku, do lednice, extra maso, .... Jája jen kroutila hlavou grinning smiley .

    vítej v klubu, Kozorožko winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 22:24
     

    Holky, třídím už při vkládání na běžící pás, jednak těžké a lehké, jednak jedna komora a mražák, druhak linka a lednička stydlin smiley . Rozdíl - 16 schodů a kroky počítat nebudu, ani omylem. Nechápu chlapa, kterej tento systém pochopit odmítá eye rolling smiley .

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 22:31
     

    Osobně jsem ráda, že vůbec jsem schopná strkat ty krámy do tašky stylem vejce a jogurty nahoru a pak se urychleně vytřídit z krámu ven. Normálně si ťukám na čelo, jak to můžete zvládat. Bych vás chtěla vidět u nás v Tescu, kde má pás asi půl metru, takže jenom tam naskládat větší nákup je nadlidský úkol.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 05.01.2013 22:57
     

    Majko, naprostý souhlas. Nejrači chodím do kaufu, kde je takový ten prostor za kasou, kde se to zboží může hromadit, ale v mnoha márketech je za pokladnou bedna právě na suiiny platební karty eye rolling smiley grinning smiley a 30 čísel pásu, to pak nehledíš na nic a jen házíš do tašky, bo bys to pak sbírala po zemi. angry smileyV tu chvíli si vždycky myslím, že pokladní je placena od pípnutí a snaží se proto být co nejrychlejší, aby toho co nejvíc stihla namarkovat. eye rolling smiley

    P. S. suee, promiň, ale já zas nesnáším ty, co si nechají namarkovat, v klidu to nastrkají do tašek, pak zasunou kartu několikrát se pokusí vyťukat PIN nebo jim přístroj kartu nebere, no prostě ty, co tam zdržují nás, kteří máme peníze připravené v ruce a opouštíme prostor pokladny v rekordním čase. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 02:55
     



    lostris napsal(a):

    Majko, naprostý souhlas. Nejrači chodím do kaufu, kde je takový ten prostor za kasou, kde se to zboží může hromadit, ale v mnoha márketech je za pokladnou bedna právě na suiiny platební karty eye rolling smiley grinning smiley a 30 čísel pásu, to pak nehledíš na nic a jen házíš do tašky, bo bys to pak sbírala po zemi. angry smileyV tu chvíli si vždycky myslím, že pokladní je placena od pípnutí a snaží se proto být co nejrychlejší, aby toho co nejvíc stihla namarkovat. eye rolling smiley ........................

    Los tak to já se klidně v tomto případě optám pokladní, zda někam spěchá winking smiley . Jednou mi jedna vytočila tak, že jsem jí nechala rozmarkovaný věci na pásu a odešla stydlin smiley . Naprosto nesnáším, když si zákazník přede mnou ještě nesložil zaplacený nákup a pokladní už jede, markuje a skládá to na komínek, protože se to na odkladný pás nevejde (tam má zboží ten předchozí zákazník) angry smiley . Nevím, kam spěchaj, stejně za tou kasou musí sedět eye rolling smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 09:07
     



    Majka napsal(a):

    Osobně jsem ráda, že vůbec jsem schopná strkat ty krámy do tašky stylem vejce a jogurty nahoru a pak se urychleně vytřídit z krámu ven. Normálně si ťukám na čelo, jak to můžete zvládat. Bych vás chtěla vidět u nás v Tescu, kde má pás asi půl metru, takže jenom tam naskládat větší nákup je nadlidský úkol.

    Maj, uznávám, že to závisí na podmínkách. V Hypernově to lze praktikovat v naprosté pohodě, v Lidlu je tak 30 cm místa, tam to dělám tak, že naházím rychle vše do košíku, odjedu stranou a pak si to teprve systémově dávám do těch tašek winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 09:11
     

    los.. jenže já hotovost skoro nikdy nevybírám, nemám důvod... confused smiley Téměř všude berou karty, a když potřebuju na nějaké vstupné, tak jdu do auta vybrakovat šuplíček na drobné, které si tam střádám na parkovné a do košíku. A s tím vystačím. Nemám nikde po trase bankomat, takže když chci hotovost, praktikuji to většinou v Hypernově přes Cash back. Jinak jsem líná někde běžet přes půl města k bankomatu, když fungují karty. Já zase nechápu kolegu, který ve čtyřiceti letech v životě nevlastnil kartu eye popping smiley . Bych byla stále na nervy, když někam jedu, jestli mám dost peněz. Takhle v klidu můžu odjet na týden na dovolenou a vím, že v případě potřeby mi buď vezmou kartu nebo si dojedu někam vybrat.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Tipy a fígle do kuchyně

    Datum: 06.01.2013 12:05
     

    Los, mě nevadí, že platí hotově, ale to že v tu chvíli,kdy už mají platit začnou teprve hledat peněženku angry smiley já už mám kartu v terminálu a než se provede transakce dohážů věci do tašky....já totiž extrémně nerada čekám eye rolling smiley úplně nejhorší je to na zastávce na tramvaj grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.