pondělí 9. prosince, 17:13 Svátek má Vratislav
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Sukulenty

Datum: 17.12.2006 13:56

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum morgan a tlustice. Mám každý zvlášť v květináčkách, které jim začínají být malé. Chtěla bych je přesadit. Kdy? Do jakého substrátu? Jak velký květník?

Napadl mne větší keramický truhlík, tak akorát na okno a do něj všechny sesadit spolu s pár kousky kaktusů. Mohlo by to tak být?

A ještě prosím radu ohledně umístění. Mám je na západním okně. K dispozici mám už jen jižní okna s přímým slunečním svitem. Dařilo by se jim tam? Díky. Později snad dodám fotky.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 73
  • Autor: Mona

Re: Sukulenty

Datum: 26.12.2006 12:42

sukulent1.jpg
    Další fotografie:
    To na obrázku č.4 podezřele lehá. Co s tím?

• Autor: Reklama

Datum: 26.12.2006 12:43

sukulenty.jpg
    Další fotografie:
    další

• Autor: Evana

Datum: 27.12.2006 23:02

Taky by se mi líbil velkej truhlík s různými druhy sukulentů,ale nemám na to místo.

Jinak se neboj zaštipovat, myslím, že ten "ležáček" by to potřeboval.

Datum: 28.12.2006 08:00

Evano díky. Myslíš, že můžu ten ležák zaštípnout velmi radikálně? On se totiž už sám vylamuje...confused smiley

Datum: 28.12.2006 10:11

Moni, seřízla bych ho skoro u květníku a nové řízky zasadila. Je to pěknej sukulentík. Zkus ho pěstovat víc na husto. Já právě teď dávala nové řízky tlustic a  rostou. Vůbec jim nevadí, že je zima, že není to správné vegetační období. Sukulentům zdar,  miluju jethumbs down

Jinak se mi moc líbí ten "klacíkovec",  na první stránce vpravo nahoře. Vídám ho často za okny, ale v obchodě ho nemají.

Mono, ještě bych k tobě měla prosbu. Až budeš mít čas, vyfoť mi prosím tvoji hoyu voskovou, kterou máš v kuchyni. Chtěla bych vidět, jak ti od podzimu vyrostla. Mám stejnou, chtěla bych si je porovnat. Na Livingu jsem se dočetla, že roste pomalu. Já mám přesně roční, je to mládě a myslím si, že roste dost rychle. Jak stará je ta tvoje?

Datum: 28.12.2006 10:20

Evano...předpokládám, že do substrátu na sukulenty.  Ten sukulentík nahoře úplně vlevo občas ,,pouští´´ jednotlivé dílky a ty ihned zakořeňují. plánuju větší závěsnou mísu, kde budou pěkně nahusto a budou tvořit závěsy. Viděla jsem to v jednom zahradnictví a bylo to pěkné.

Ta hoja...nevím, jak je stará, ale víc, jak tři roky ne. Měla jsem ji ještě na bývalém bydlišti a bylo to takové nic. To až tady takhle vyrostla. Fotku hledám.winking smiley

Datum: 28.12.2006 10:43

hoja1.jpg
    Další fotografie:
    Nic jsem nearanžovala, binec okolo neuklízela...to si kritici smlsnou.grinning smiley

• Autor: hespa

Datum: 28.12.2006 11:32

AhojMoni.

Přesazuj kytičky do substrátu na sukulenty,ale namíchej  jim tam ještě tak 1-2 díly hrubšího písku. On ten kupovaný substrát není tak úplně to pravé.Jinak na přesazování by bylo lepší jaro(teď maj sukulenty trochu odpočinkový čas),ale jestli je to opravde nutné, tak je přesaď  teď.  Tu vylamovací, pak přivaž k opoře. Pravděpodobně ti vytahuje,protože na severu má málo sluníčka. Ten sever je na sukulenty opravdu nevhodný. Nejlepší je východní či západní strana. Ten jih by taky šel,ale asi bys musela stínit. Co ta tvoje veranda? Tam by nešly? Dál od úpalu. V létě je můžeš dávat ven,to jim svědčí. Do sukulentního truhlíku,ale nemíchej kaktusy a sukulenty. Mají trochu jiné nároky. Kaktusy se na zimu dávají do chladna a temna a nezalévají se,kdežto sukulenty jednou za čas zalejváš. Projdi si kdyžtak tu diskusi na Liv. o Sukulentech. Tam jsou taky dobrý rady. teď je tam dost odborníků, můžeš se zeptat i tam. smiling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (28.12.2006 11:33)

Datum: 28.12.2006 13:08

hespo..díky, na tebe jsem spoléhala. Já je mám na západním okně...ale je tam takový roh domu, takže tam je možná moc tmavo. Ta veranda je na jih, takže stínit bych musela i tam. A navíc třeba teď v zimě je tam okolo 5stupňů, to je na ně málo, ne? Přemýšlela jsem o okně z obýváku do verandy. Směr jih, ale ne přímé slunce. Jen nevím, jestli sukulenty snesou, když se tu topí v krbu.confused smiley

A díky.

Datum: 28.12.2006 22:31

Mono, díky za tu fotku. Máme opravdu stejné druhy. Roste ti dobře a vypadá zdravěthumbs down

Datum: 28.12.2006 23:34

Monči, pokud je dáš k oknu a nebude na ně sálat to přímé teplo, tak by jim to tolik nemělo vadit. je fakt, že v zimě chtějí trochu chladněji,ale pod 12°-15°C by mít neměly.

Datum: 29.12.2006 08:46

hespo..dík. Z toho pokoje jsem dost rozpačitá, protože po zatopení je v něm dost vedro. Ostatní kytky to zatím nesou statečně, ale postupně jim hledám jiná místa. Vůbec nevím, které kytky toto střídání teplot snesou. Asi žádné. Přesto bych tu nějakou zeleň mít chtěla.

Datum: 29.12.2006 10:27

Monci a čemu říkáš vedro. Zkus si dát teploměr na ta místa,kde ty kytky máš nebo chceš mít a změř tam normální  teplotu a teplotu při zatopení. Já tu taky mám kytky na parapetech,pod kterými hicuje radiátor.

Datum: 29.12.2006 11:12

hespo..zkusím. Ale bude to síla, ten krb strašně fajruje.grinning smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Strauchveronica Liriope muscari Rhipsalis - nevypada, ale je..

Dostala jsem keřík s tímto názvem. Veronica mi něco říká. Kam s ní? Na slunce nebo do stínu?

Autor: Mona - 10.09.2006 11:11
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 21

Tak Vám předhazuju další zajímavou kytku. Znáte Liriope? Zdá se být prostě takovým supermanem mezi rosltinami. Kvete od léta do podzimu horoznovitým

Autor: petrli - 18.02.2009 07:35
Rubrika: Okrasná zahrada - Komentářů: 25

Tak tyhle bizardni rostliny, ktere nevypadaji jako kaktus, ale kaktusy jsou se mi velice libi.

Autor: BOBO - 24.10.2009 14:10
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 8
Blog: INDIE 2014 (1.část) - Dillí THAJSKO 2015 - 4.pokračování VIETNAM 2017 - Mui Ne

Ani nevím, co jsem od návštěvy Indie čekala, ale v každém případě mě tato země zaujala i překvapila. Letěla nás tam malá skupinka 8 turistů a jedné pr

Autor: SPIKE - 04.02.2015 01:29
Rubrika: Indie - Komentářů: 5

Po třídenním treku jsme se večer vrátili opět do Ching Mai a přespali ve stejném hotelu jako před pár dny. Večerní město je plné života. Běžně se tu j

Autor: SPIKE - 25.11.2016 11:05
Rubrika: Thajsko - Komentářů: 0

VIETNAM 2017 - Mui Ne 2.pokračování   Mizíme z velkoměsta a přesouváme se mikrobusem do turistického přímořského letoviska Mui Ne. Rusové u

Autor: SPIKE - 07.02.2018 12:05
Rubrika: Vietnam - Komentářů: 1
Galerie: Sakra pedpověď se jim povedla Hra světla a stínuuuuuuuuu Taký obyčajný starý dom
  Sakra pedpověď se jim povedla
Autor: kbubak - 02.08.2009 19:21
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 21
Hra světla a stínuuuuuuuuu
Autor: kbubak - 05.06.2010 15:41
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 2
Taký obyčajný starý dom
Autor: Mariska - 05.03.2011 22:00
Rubrika: Domovní krása - Komentářů: 27
Adresář: http://skalnickar.blog.cz/ http://www.sedum.cz http://forum.masozravky.org/..

Skalničkář - stránky věnované skalničkám , trvalkám a cibulovinám.

Autor: petrli - 27.12.2008 10:46
Rubrika: Zahrada a květena - Komentářů: 0

Sedum - rozchodníky. Vše o pěstování rozchodníků. Největší databáze rodu Sedum na českém internetu s popisy druhů a fotogaleriemi

Autor: gasha - 29.12.2009 16:37
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 0

Objevila jsem forum o pěstování masožravých rostlin. Třeba se někomu bude hodit.

Autor: hespa - 02.03.2011 22:58
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 0
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.