pátek 29. března, 15:20 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Těhotenství
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Těhotenství
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Romaria
Status: nováček

Sluníčko v těhotenství

Datum: 28.07.2009 18:54
 

Ahoj,mám takový dotaz.Velice ráda se opaluji a chodím s bříškem na sluníčko.Většina mě uklidňuje,že to ničemu neškodí,ale najdou se i tací,kteří mě dokážou pořádně vylekat.Nemá někdo z Vás zkušenosti???

Díky za infoplease smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 19:09
     

    Zkušenosti nemám,jedna holka je v květnu a druhá v únoru.Mám zkušenost akorát s přetejkajícím špekemstydlin smiley ,ale o ten tady asi nejdeconfused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sluníčko v těhotenství

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 19:32
     

    Ono už dnes pořekadlo "kam nechodí slunce, tam chodí lékař" neplatí tak doslova. Ale tak všeobecně si myslím, že sluníčko v těhotenství škodí i prospívá úplně stejně jako v mimotěhotenském období. Jen je třeba mít na zřeteli, že je vyšší tlak, větší náchylnost k přehřátí ap. To jsou okamžiky, kdy by to škodilo miminku. Jinak si myslím, že to přímé záření škodí hlavně mamince - poškození kůže ap. To vše tedy v případě, že je jinak maminka zdravá a nemá jiná zdravotní omezení. Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 19:49
     

    Každopádně až porodíš, nebudeš souměrně opálená, páč se ti smrskne bříško a opálení se ti zahustí a břicho bude tmavé winking smiley smoking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 21:48
     

    Moje ségra chodila celé těhotenství v dvojdílných plavkách. Rodila koncem srpna. Cíleně se tedy neopalovala, ale na koupališti byla každý den, mazala se normálním krém, který běžně používá.

    Ale našla jsem tenhle článek, tak si ho přečti a názor si udělej sama [www.mojedite.cz]

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 21:50
     

    A tady třeba: [www.chytrazena.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 22:24
     


    Romaria napsal(a):

    Ahoj,mám takový dotaz.Velice ráda se opaluji a chodím s bříškem na sluníčko.Většina mě uklidňuje,že to ničemu neškodí,ale najdou se i tací,kteří mě dokážou pořádně vylekat.Nemá někdo z Vás zkušenosti???

    Díky za infoplease smiley

    Nedoporučovalo se to nikdy - údajně kvůli možné srdeční vadě dítěte. Nevím, zda-li je to zdroj "jedna paní povídala" nebo se to traduje na nějakém podloženém základě. Mě to například ani nenapadlo, abych se v těhotenství vystavovala sluníčku, tak jsem to řešit nemusela. winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 28.07.2009 23:04
     

    Mně to taky nikdy nenapadlo, bo bych se bála, že si do mně někdo kopne, že si mně spletl s nafukovacím balónem. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sluníčko v těhotenství

    Datum: 29.07.2009 08:24
     

    Já si myslím, že si tělo řekne samo, protože delší pobyt na sluníčku je dost namáhavý a vysilující, což se v těhotenství projeví za chvilku a mamina se odsune do stínu. Já jsem tenhle problém taky neměla. Sluníčku jsme se nevyhýbala, ale nějaké opékání taky nebylo, protože jsem byla jak kombajn. Na velkém bříšku se ležet nedá a pořád na zádech to taky nejde. Viděla jsem jednu maminku, jak si přidělala k plavkové podprsence vpředu takovou zástěrku, aby bříško zakryla. To je asi dobré a nejen z estetických důvodů. Ony ty mladé maminky s úhledným bříškem na jinak štíhlém těle vypadají krásně, ale to by nebyl můj případ, já jsme byla široká ve všech směrech. To bych se v plavkách s ohledem na okolí ani nevystavovalagrinning smiley . Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Těhotenství (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.