pátek 26. dubna, 22:16 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Rudbeckie

Datum: 17.07.2009 20:10
 
lodsc01395 (3).jpg
Další fotografie:

Založila jsem tuhle diskuzi, protože si myslím, že si to tahle kytička zaslouží. Je vcelku nenáročná, přezimuje a hlavně : kvete celé léto. Kdyby takových bylo víc.flower smiley V podstatě mi na zahrádce teď kvetou hlavně ony.

Mám u nich jen jeden problém, občas má část trsu tendenci uvadat a některé listy žloutnou nebo schnou okraje. Nevíte čím to?

 

Vloni jsem si ze semínek vysadila Prairie Sun, byla krásná, zdravý zelený listy, letos mi tak pěkná nepřijde.

Možná to bude opravdu tím, že se udává jako letnička nebo krátkověká trvalka.

 

Jaké zkušenosti s nima máte vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 17
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 24.07.2018 22:06
     

    Kordulko zalívám vše každý den. Máme na zahradě studnu, a voda tam stále nějaká je...zalívat z řádu, je to horší

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rudbeckie

     
     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 25.07.2018 08:47
     

    Kaaj, já je zasadit pod strom, tak uschnou totál. Nebo tam budu stát denně s hadicí. Vyšly ti krásně. Romco, ať ti vydrží. Já musím konečně ty svoje asi dvě vyfotit. Nově koupené jsou stále v pomalu ve stínu a v květináči. Do země je v těhle pařácích dávat nemůžu. nono smiley

    kaaj napsal(a):

    to máš pravdu - popršelo trochu včera , ale taky jsou pod švestkou , kde nic moc neroste. . -

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 25.07.2018 08:55
     

    dědek šel do Tesca- tak jsem mu nařídila koupit - když tu včera někdo psal že tam mají .. no jasně- nedonesl nic. že tam stál a nevěděl jaké to jsou . nevadí . žlutou mají u sousedů . jedna tady roste mladá - asi to bude taky žlutá .-

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 25.07.2018 15:59
     

    Regi, tak to já je zasadila. Jak jsem si je právě přinesla, tak za 1 den v květináči mi povadly, tak jsem si říkala, že to bude jistější v zemi, v těch květináčich zem strašně vysychá.

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 25.07.2018 17:30
     

    Kiko, já mám písky. To je v nepříznivém počasí k neuzalití. Hlavně v prvních dnech. Stačí dva tři dny s menšími pařáky a jedním deštíkem, pak to jde. Já už mám vychytávku, vaničky, kam nastavím a udržuju stále mokré. Teď jsem ráda, že denně nezapomenu na pár vloni sázených trvalek.

    Uvidíme, jak to letos všechno dopadne.

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 26.07.2018 09:16
     
    t.jpg
    Další fotografie:

    Jediní, pracně piplaní a asi se štěstím přežívají zástupci v mé zahradě. Bílou jsem zvěčnila i za hlubokého šera. Skoro svítí. love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (26.07.2018 09:27)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 26.07.2018 09:38
     

    Regi, tak to jo, to mas asi lepsi v tech kvetinacich. Je fakt, ze kazda zahrada je jina a v kazde vyhovuje neco jineho. A krasne je mas.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 26.07.2018 14:36
     
    dsc00063 (3).jpg
    Další fotografie:

    Secret affair a jedna vysetá, asi 3x přesazená winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 26.07.2018 14:43
     
    dsc00063 (4).jpg
    Další fotografie:

    Tuhle jsem koupila jako směs. Chtěla by rozsadit, měla bych z ní hned 3 druhy. smoking smiley

    Ale copak se to dá? Zničila bych je všechny. Tak možná na podzim.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 26.07.2018 22:33
     
    img_20180726_080259.jpg
    Další fotografie:

    Gábi máme stejné

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 31.07.2018 20:41
     

    Dneska jsem musela do OBI pro postřik na červce.Zaneřádili mi asi dvě orchideje. Dala jsem jim tyčinky a ještě pro jistotu postříkám. Ve slevě měli za 30Kč tenhle poklad. eye rolling smiley Dědka mohlo klepnou, když jsem dotáhla domů v tomhle počasí.Ale 30 Kč je 30Kč. eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 31.07.2018 20:43
     

    To měli jen jednu?

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 31.07.2018 20:47
     

    Kordulko, koupila jsem dvě. grinning smiley Zbytek nevypadal moc dobře. A byly jiné. Tahle má v popisce, že má být růžová, což zjevně není.Ty co byly podle popisky růžové, tak byly přichcíplé. Víc bych musela někde schovat, to už by asi dědek vůbec nerozdýchal. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 31.07.2018 21:11
     

    To znám

     

    . Já kdyź něco přitáhnu, tak řeknu, že to je od Elišky

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 31.07.2018 21:38
     

    Rozkvetla jedna narozeninová.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.