pátek 26. dubna, 21:43 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Rododendron

Datum: 27.08.2006 14:34
 
Nejen, že mi ho okusuje lalokonosec, ale objevila jsem pod ním (přímo v ,,srdíčku´´) plíseň. Bílý povlak, který na dotyk ,,práší´´. Odstranila jsem ho rukou, ale co teď? Něčím desinfikovat? Pomoooc...nechci o něj přijít.confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 13
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 22.05.2021 23:42
     
    dsc_0540.jpg
    Další fotografie:

    Tady je ten můj ronďák, podařilo se mi ho vyfotit líp, barva víc odpovídá skutečnosti.

    Azalka je v plném květu, ale červený ronďák je pozdnější, ještě nerozkvetl ani jeden květ.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rododendron

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 05:37
     

    Berdo, krasny. Vis nazvy? A kdes je kupovala?

     

    Jo, ty Regininy azalky maji nadhernou barvu.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 07:46
     

    Spike, co je to za kultivar? Takhle hodně tmavé jsou i některé z českého šlechtění z Průhonic. Jmenují se po českých hradech. Krásná barva. A přidej mu hnojivo, možná trochu tekutého železa. Vidíš, jak mu vpravo prožloutávají trochu listy? Může to být po zimě a samo se spraví ale je lepší jim pomoct zavčasu. Azalka ti jede.

    Azalky fakt doporučuju. Jak jsem koukala, tak výběr mají docela velký třeba v Bambuscentru. Je to u Kladna. [www.bambuscentrum.cz] Koukat ke konci na ty Knap- hill.Je tam o každém kultivaru i něco popsáno. Já jich mám docela hodně z Kostelce nad Černými lesy. Je to zahradnictví vysoké školy. Nebo aspoň bývalo. Ale původ mají v Litomyšli. Našla jsem na cedulce. Asi z té doby, kdy byla Litomyšl na vrcholu. Možná, že ještě pěstují. To už mám z ruky.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 08:31
     
    img_20191014_100040.jpg

    Tak jsem si tu stránku s azalkama prohlídla a ta má by mohla být Anekke ,odpovídal by i rok vyšlechtění,je sázená v 70 letech.Našla jsem podzimní fotku,ale moc kvalitní není.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 09:12
     
    dscn8674.jpg
    Další fotografie:

    hmm- hezká barva- a na podzim ??

    moje tři japonské - kvetou bohatě- ještě je fialková . ta nic moc , ale modrá / asi ronďáček / zase bída. střihnu u země a buď a nebo . confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 09:27
     

    Kaaj, jestli za nic nestojí, zkus to. A nejlepší doba je někdy teď, po odkvětu. Zrovna včera jsem kontrolovala, co se stalo s některými mými. Jak jsem byla ve špitále, bylo vedro a sucho. Péči pánové moc nestíhali. Tak se některé vyholily ale přežily. Něco jsem kolem toho početla, sice jsem o tom moc přesvědčená nebyla ale to nejošklivější a nejvyčouhlejší jsem střihla. Kupodivu obrazily i docela staré větve. Doporučují u velkých rhododendronů postupovat na etapy. Rozložit do několika let.

    Bosk, taky jsem myslela, že by to mohla být ona.Jen jsem nevěděla, kdy byla u tebe na chatě zasazena.Já tu svoji zatím nenašla. Zase jsem tak moc nepátrala.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 09:28
     

    Káji,to má tak zbarvený listy.Já ani nevím,jak to s kvetením na chatě vypadá,tento týden jsme tam ani nebyli thumbs up

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 09:33
     

    no ty bláho - to jsou listy? paráda thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 14:10
     
    dsc09216.jpg
    Další fotografie:

    Bosk, nemívává padlí ke konci léta? Mě se to v suchých letech stává, jinak má taky ty červené podzimní listy. Výdrž kvetení u těch voňavých je delší. Jsem ráda, že mi tu alespoň ty dvě jdou, a pozdní ronďák,ten na starý kolena přirůstá. obalen je letos dost. Jsou to záhady a ZZ.

    Kájo,japonské máš krásně obalené. Ten barevný výběr je neskutečně krásný u všech.

    Regino, ta bílá azalka s tím středem žlutým_ je taky voňavá a drobnější?

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 16:27
     

    Zatím padlí neměla,co pamatuji.Jestli někdy dávno nevím.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 18:31
     
    189265005_3716665628461727_1981964066483442553_n.jpg

    winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 23.05.2021 21:43
     
    2352.jpg
    Další fotografie:

    Aleno, azalka je drobnější květem. Růstem ne. A je to určitě taky nějaký hodně starý kultivar. Skoro před třiceti lety jsem dostala dvě velké z nějaké zahrady, která se rušila. Nejdřív byly na zahrádce a pak se přestěhovaly sem. V suchých letech tu mají azalky často padlí. Stále zvažuju, jestli mám stříkat nebo ne a pak je najednou pozdě. eye rolling smiley

    Kordulko, s kapradím vypadá super. thumbs down Jak je letos vlhko, tak i já mám některé kapradí jako jsem nikdy neměla.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (23.05.2021 21:44)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 24.05.2021 21:29
     

    Ten růžovej je super! love smiley

    A těch orlíčků! eye popping smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 24.05.2021 22:48
     

    Regi nádhera. ...mimochodem ,jak se dostaneš do záhonků. Je to krásně zarostlé. Já jsem si dneska polámala kde co, při pletí.

     
  • Status: expert

    Re: Rododendron

    Datum: 24.05.2021 23:01
     

    Kordulko, někam se prostě nedostanu. Je to tak narostlý, že jen můžu bezmocně koukat na plevel. Do toho ještě neuschly cibuloviny.

    Spike, orlíčky, pokud člověku nejde úplně o barvy a kultivary, jsou vděčný. Ty se neztratí. A spíš se nekontrolovaně množí. Bohužel ty hezčí víc mizí.Nebo nerostou tak rychle a když jednou za dva, tři roky dělám čistku, tak nechávám velké a možná si i já sama ty barevnější zničím. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.