sobota 27. dubna, 03:09 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 19
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.09.2023 22:21
     

    Dosázela jsem jahodiště, které přes léto stačily zlikvitovat kočky a kosáci, část zlatobýlu (ten je snad všude) se mi podařilo vystříhat, než vysemení a bude ho ještě víc ... jaksi jinak nic, když se člověku nechce je to horší než když nemůže .. a mně se opravdu nějak nechce.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 21.09.2023 08:14
     

    Chápu správně, žes dala na kompost brambory a vrstvíš tu trávu a listí na ně?

    Letos se totiž chystám na ten experiment, že navrstvím trávu, listí, pokud nasbírám dost a do toho posadím brambory - třeba už v listopadu. A zase zasypu velkou dávkou listí nebo trávy. Prohodím zeminou z kompostu.

    Zapomenuté brambory, které nechám přes zimu v zemi, taky na jaře vyklíčí. Tak proč by to nemohlo fungovat? confused smiley winking smiley

    Manca napsal(a):

    Vynosila jsem staré brambory ze sklepa na kompost a vrstvím posekanou trávu s listím. To je takový program na celý podzim.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.09.2023 23:43
     

    Jo, prostě uklidím zahradu a nechám se překvapit, jestli na jaře něco poroste. Na zahrádce jsem při rytí vždycky nějaký,,korálek" nechala a pak tam vyrostla brambora. I na kompostu se občas něco objeví. Byly to seschlé brambory, samé klíče a malinké nové brambory tak kolem centimetru. Ale je možné, že bude materiálu moc a udusíme je. Je mi to vlastně jedno. Chtěla bych přesít druhý kompost a použít, pak by se dalo vozit tam, ale jestli to stihnu.

     

    Edit: udělala jsem tohle vlastně už v červenci s předloňskými bramborami. Zmírňuju uprostřed zahrady svah, takže vystýlám posekanou trávou, plevelem. Teď je tam krásná zelená nať, víc nestihnou. Možná kdyby pršelo... Ani neplánuju sklízet, možná příští rok. Vyrostlo jich asi pět.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (24.09.2023 23:49)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.09.2023 07:34
     

    včera hnusně-Zuzka dala do země nějaké cibule, ale ještě mám na zasazení tulipány. to zase jindy- až nebude taková zima. . sad smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.09.2023 11:34
     

    Taky nemám ještě zasázený tulipány.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.09.2023 12:32
     

    Kaaj, u nás se bude zase sázet, až bude chladněji, je moc teplo a sucho, nejde kopnout. Ale jednou jsem sázela i v prosinci a vše bylo OK. Ráno servisák na kotel a poté trhat hrušky, Boscova lahvice, slabé 2 bedýnky. Začínaly být vyklované a sršni, tak otrhat.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 07:41
     

    já ven v té zimě nemůžu . no snad dojde Marek a dnes nasadí , už má být tepleji . confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 13:27
     

    Kdo by sázel ještě trvalky, narazila jsem na video o kuklících. Jsou to vděčné rostliny, bohužel nejsou tak úplně snadno k sehnání.

    [www.youtube.com]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 18:55
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kdo by sázel ještě trvalky, narazila jsem na video o kuklících. Jsou to vděčné rostliny, bohužel nejsou tak úplně snadno k sehnání.

    [www.youtube.com]

    Otevřit mě to nejde a jak vypadá kuklík si nevzpomenu

    Příšti týden 5.10. začíná Flora Olomouc

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 20:01
     

    Kordulko,

    třeba takhle [www.havlis.cz]

    Ukazuje nějaké novinky polského šlechtění a další druhy. Krásný ma s pomněnkami v kombinaci Alena.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 21:08
     
    dsc05636.jpg
    Další fotografie:

    Regino, díky za tipy na info. O kuklících to má dobré povídání a ukázku květů, je to nádhera, když se jim daří. Škoda že se špatně shání. Pak to pokračovalo s Havlisem na Plantarium v NL. Těch novinek šlechtění coffe smiley To se máme na co těšit. Prý by to bylo v prodeji 2024, taky jaká bude cena...Ale co ukazoval ty perowskie... tam bych neodolala. Ty mi tu jdou a nadělají hooodně parády v zahradě.

    Kordul, na jaře na Floře žádné kuklíky - geum, v prodeji nebyly. Velmi špatně se slušné kultivary shání. Vloni jsem tam kupovala na jarní Floře Cosmopolitan, kamarádce zašel, mě roste, pomalu, ale je krásný. Bylo to u Poláka, třeba na něco narazíš, přeji..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (26.09.2023 21:31)
     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 22:05
     

    Aleno, měla jsem radost, když jsem objevila to povídání. Kuklíky se nikdo zase až tak moc nezabývá a přitom je to docela vděčná a zdobná kytka. O novinkách ani nemluv, člověk by moh předělávat zahraddu stále. eye rolling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 22:29
     

    O tom to je... grinning smiley zahrada není nikdy hotová, tj. mýtus winking smiley přijde špatná zima a jede to nanovo grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.09.2023 23:10
     

    Vypěstovala jsem si sama sadičky bobkovišně. Dnes jsem je vysazovala před hradbu k silnici. Skákala jsem na rýči, abych udělala dostatečnou díru. Myslela jsem, že na tom necháme duši, jak je zem tvrdá a suchá. Ale mám hotovo, byly to tříleté sazenice, tak snad mi je nějaký dobrák nevytrhá

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 27.09.2023 08:04
     

    včera šly do země poslední cibule . sice tak všelijak , ale hlavně že už jsou v zemi . sadila Zuzka. Marka zase bere otec do Instambulu . ve čtvrtek až do neděle. spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.