pátek 26. dubna, 21:29 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 19
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 29.11.2022 21:29
     

    No, u nás se dnes teprve česnek mořil.....ale záhonek připraven....plánuju sázet zítra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.09.2023 10:12
     

    Možná začínám na toto téma brzy, ale souvislost tu už je. Několik keřů rajčat už je vytrháno, vyndala a vyčitila jsem prosakovací hadici ze skleníku, vystřihala jsem černý rybíz, jeden úplně ex, další ex byla kamčatka, nikdo krom vnučky jí nejedl a ted´ už ani ona ne. Vzniklo místo pro novou borůvku a taky na chystané oddělení pivoňky od dřevité. Ty vystřihané větve použijí sousedi do vy výšených záhonů a mě tím zbaví roští winking smiley. Tento týden pujdou další rajčata a okurky, už zůstává jen pár solidních keříků.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.09.2023 20:21
     

    Rajské letos nemají plíseň, což se divím, okurky ve skleníku se zbláznily a plodí o106. V létě žloutly už malé 5ticentimetrove. Papriky začínají ve skleníku červenat. Takže ještě nic nelikviduju winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.09.2023 22:46
     

    Já jsem uklidila padaná jablka pod jedním stromem a hrušky. Máme něco posekáno, časem hodím na kompost, to nespěchá. A likviduju postupně větev, která se loni ulomila pod tíhou jablek. Stabé větve jsou na hromádkách a čekají na štěpkovačku, střední je naskládané až se někdy bude opíkat a zbytek musí rozporcovat manžel motorovkou.

    S hlínou nejde dělat nic, je sucho a nedá se kopnout. Ale to má čas.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.09.2023 23:01
     

    Sucho máme taky. Dnes jsem se pokoušela zasadit čemeřici. Byl to skoro boj, divím se, že vůbec ty staré neodešly a pučí. Teď trochu krápe, šla jsem s baterkou na měřák a je 1 mm, třeba ještě něco spadne. Co nás hodně trápí jsou krtkové, ani nedělají chodby, jen obrovské krtiny, to i mezi růžemi. Jsou nějaký vyčůraní, ani do trubek nejdou, dříve alespoň pár, letos nic. angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 08:45
     

    U nás už rostliny nevypadají hezky, podle mě částečně suché, částečně už se o ně pokouší plíseň, ale rajčat tam jsou kila! a vypadají zatím zdravě.

    iriska napsal(a):

    Rajské letos nemají plíseň, což se divím, okurky ve skleníku se zbláznily a plodí o106. V létě žloutly už malé 5ticentimetrove. Papriky začínají ve skleníku červenat. Takže ještě nic nelikviduju winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 15:04
     

    Aleno, nezkousela jsi karbid? To je to prvni, co se mi zda, ze u nas funguje..

    A rozhodne to ma vliv i na hrabose. Zkratka hned, jakmile nekde vidim chodbicku nebo krtci hromadku, nasypu. A vyskyt se porad snizuje.. thumbs down



    alenak napsal(a):

    Sucho máme taky. Dnes jsem se pokoušela zasadit čemeřici. Byl to skoro boj, divím se, že vůbec ty staré neodešly a pučí. Teď trochu krápe, šla jsem s baterkou na měřák a je 1 mm, třeba ještě něco spadne. Co nás hodně trápí jsou krtkové, ani nedělají chodby, jen obrovské krtiny, to i mezi růžemi. Jsou nějaký vyčůraní, ani do trubek nejdou, dříve alespoň pár, letos nic. angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Betas (19.09.2023 15:07)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 16:57
     

    Betas, díky, ale tohle jsme nikdy nezkoušeli. To kupuješ ve stavebninách? Jak toho sypeš. Za zahrada je navrtaná zepředu, zezadu, prostě celá. Letos se jim nějak daří. Kočky sice nemáme, ale chodí tu sousedova velká lovkyně. Soused povídal, že asi vychytala ještěrky, ty že jim nosí a hraje si s nimi od nás furt.....

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 19:42
     

    Objednavam si to pres internet, vyjde to o dost levneji, nez treba u nas v Bauhausu..

    [www.bauhaus.cz]

     

    Jsou to takove "kaminky" o ruzne velikosti. Par jich vzdy nasypu primo do diry/tunelu a dukladne zahrabu a zatlacim. Pokud chces urychlit - zalejes. Ja to nechavam na pudni vlhkosti ci desti - reaguje to s vodou - zacne to smradlave dymit..

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 19:57
     

    Díky, zkusíme to. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 20:03
     

    Tak pak dej vědět. Já krtky léta neměla. Teď z ničeho nic nacházím krtiny.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.09.2023 22:20
     

    Pošlu všem kdo chce, seberu a pošlu, teď dozrávají, semena červené zahradní lebedy - říkají, že odpuzuje krtky, hraboše a podobnou havěť - my tyhle likvidátory v zahradě nemáme (ťukyťuk, klepyklep), ale netuším, zda díky lebedě nebo xxxx kočkám, nejen našim, a ježčí rodině. Mrtvolku jsem našla jen potkana a mraky roztrhaných ptáků a samozřejmě ... kam šlápnu je kočičí ho...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.09.2023 20:45
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Tak pak dej vědět. Já krtky léta neměla. Teď z ničeho nic nacházím krtiny.

    Strč do krtince kočicí hovínko, co nejdál.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.09.2023 21:25
     

    Jediný, co mi pomohlo na hryzce či krtky, je tohle :

    STOP škůdcům gel - Nákupy Google

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.09.2023 21:45
     

    Vynosila jsem staré brambory ze sklepa na kompost a vrstvím posekanou trávu s listím. To je takový program na celý podzim.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.