sobota 27. dubna, 02:59 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Těhotenství
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Těhotenství
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Porod doma

Datum: 09.11.2008 08:20
 

Poslední dobou čtu a sleduju v tv diskuze o porodu doma nebo v porodnici. Jaký je váš názor? Rodila jste některá doma....nebo by jste do toho alespoň příště šla? Jaké jsou vaše pro a proti?

Můj názor: já bych doma nerodila...strach o zdraví mé i dítěte by přehlušil všechna ta pozitiva, o kterých často fanynky domácích porodů mluví.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 18:19
     

    Mono, myslím, že jo, že si skoro v každý porodnici můžeš vybrat i nějakou alternativu... smiling smiley Ale ta moje jakobyznámá chtěla prostě rodit doma... blázen.

    A nedávno jsem přepla telku na nějakej pořad o porodech v Americe (nebo Kanadě). Ženská tam rodila doma, plný pokoj snad veškerého příbuzenstva včetně dětí... Postel zakrvavěná... No hnus... Že bych u toho musela mít tak početnou asistenci. confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Porod doma

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 18:40
     

    Nedávno se tomuto tématu věnoval pořed Máte slovo...s Jílkovou. Byly tam zastánkyně porodů doma z řed maminek i porodních asistentek, zrovna tak odpůrkyně z řad matek i asistentek. Byli tam lékaři - porodník, neonatolog....docela zajímavá diskuze.

     
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 18:45
     

    Ta konfrontace názorů mohla být zajímavá. Ale stejně, každá uvažující maminka radši podstoupí porod v porodnici, než doma. Na jednu stranu v tý porodnici můžeš třebas narazit na blbýho doktora, na protivný a neochotný sestřičky. Ale snad se to těch pár dnů dá vydržet, než nějaká domácí nehoda. Já, když tak přemýšlím až jednou... tak se teda děsím spíš toho nemocničního personálu a prostředí, než samotného porodu.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 19:11
     

    Nath...já už můžu srovnávat - před dvaceti lety....a před třemi a půl. grinning smiley Nebe a dudy. winking smiley

    I když ty zkušenosti z roku 1988 nejsou zrovna ideální, přesto bych do domácího nešla. Tenkrát porodní sál jak hangár, 15 ,,koz´´ vedle sebe, sestřičky při zakviknutí protivný (,,to je POROD maminko, víte!! confused smiley eye rolling smiley), muže nepustili ani s těma pomerančema na chodbu (natož na sál nebo na pokoj, pěkně jsme na sebe pokřikovali z prvního patra), nějak mi (mně - prvorodičce) zapomněla sestřička vysvětlit, jak se odstřikuje mléko (přísně:,,Odstříkejte si!´´ grinning smiley), takže jsem si málem svou ozdobu urvala....no prostě zážitky nic moc....zato teď si myslím, že je vše daleko lepší...prostředí, personál je většinou milý a v některých případech si dokonce můžeš vybrat, kdo z lékařů či asistentek u tebe bude, leckde si můžeš zvolit polohu, můžeš odmítnout klystýr i holení, na pokojích to také není zas až tak špatné, přinejhorším si můžeš zaplatit nadstandard.... winking smiley A hlavně...já těm doktorům věřím!

     
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 19:27
     

    Mono, to bezesporu. Já bych o domácím porodu ani neuvažovala... Co se této věci týče, tak jsem dost "otevřená". Ať si tam maj partnera, kamarádku, nebo maminku, ať si to natáčej na video, všecho mi přijde normální. Ale porod doma? To je nerozum... thumbs up 

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 23:11
     

    Dneska jsem byla první doma a tak na mě vyšlo zatápění v kotli, to vám byl porod. eye popping smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 23:14
     

    Stano, neboj, do jara z tebe bude topič profik

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 23:34
     

    Já teď po sobě četla, že jsem dnes byla první dáma, až jsem se vám čoveče lekla grinning smiley.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 07:43
     

    Taky bych to toho vědomně nešla, ale přiznám se, že byla jsem připravená na tu alternativu. Po prvním porodu, bez bolestí, bez příznaků...vše se odehrálo během 5minut..(nastěstí jsem byla už v porodnici s nějakým jiným problémem), jsem si byla jistá, že to prostě nikdy nemůžu stihnout...Podruhé tam také mě odeslali, že jsem měla po termínu a opět to bylo stejné....kde nic, to nic ..a během 5 minut bylo odbyto... grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 08:04
     

    Šťastná to žena.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 08:10
     

    Hele já ještě 3 týdny před..jezdila na koni.. grinning smiley samo, že žádné bláznovství, jen takové lehké vyjížďky krok klus proložený lehkým cvalem.... grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 08:29
     

    Tak to bude z toho, Ladi, jsi ta nebožátka měla už napůl ze sebe předvyklepaná. Pak stačilo dotáhnout do zdárného konce těch závěrečných pět minut a hurá domů. smoking smiley

     

    Moni, zohledňují v těch diskuzích příznivci domácích porodů třebas nějak dřívější vyšší úmrtnost dětí?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 08:31
     

    Hanule... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 09:32
     


    LadaB napsal(a):

    Hele já ještě 3 týdny před..jezdila na koni.. grinning smiley samo, že žádné bláznovství, jen takové lehké vyjížďky krok klus proložený lehkým cvalem.... grinning smiley

    no nezbláznily byste se z ní???? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 11.11.2008 10:12
     

    Hanule v te diskuzi co jsem cetla v reflexu tak oni ty zastankyne domacich porodu o cislech radsi moc nemluvi. Vetsina tech co se rozhodnou pro porod doma stejne v prubehu porodu nebo po odjede do porodnice....pro jistotu!Ceska republika ma jednu z nejnizsich umrtnosti novorozencu na svete thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Těhotenství (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.