sobota 27. dubna, 00:31 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

placení zedníků

Datum: 02.03.2007 11:16
 
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Bratr rekonstruuje byt a firma si chce účtovat nejen udělanou práci, ale také hodinovou mzdu zedníku. Nejednou se stalo, že když jsme přišli, tak jeden zedník dělal a zbytek seděl. Je to tedy normální, aby si firma účtovala čas který zedníci u nás strávili? To by pak klidně mohli půl dne dělat a půl dne sedět a mi by jsme to zacvakali. Děkuju za odpověď. Jana
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: placení zedníků

    Datum: 02.03.2007 11:18
     
    My jsme to většinou měli tak, že jsme se domluvili, že bude udělané to a to za takovou sumu a prostě to tak bylo. Oni už mají odhad, za jak dlouho se to dá zvládnout, když se vyskytlo něco neobvyklého, tak to nahlásili a cena se podle toho upravila. To je myslím nejlepší pro obě strany, pokud na to přistoupí.
     
  • Autor: Reklama

    Re: placení zedníků

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: placení zedníků

    Datum: 02.03.2007 11:23
     
    My jsme měli partu zedníků, přes žádnou firmu. Pleceni byli hodinově, ale chtělo to hlídat, kontrolovat, motat se tu kolem. Protože jakmile to muž neudělal, dřepěli v hospodě a nebo něco zmrvili. Už nikdy více.confused smiley
     
  • Status: nováček

    Re: placení zedníků

    Datum: 02.03.2007 11:28
     

    Rozpočet samozřejmě taky máme a s placením hodin na nás vyrukovali až v průběhu práce.  A ještě ke všemu naříkaj, že se do to rozpočtu nevejdou.Já si myslím , že je to nesmysl, ale zajímalo by mě jakou zkušenost mají ostatní.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: placení zedníků

    Datum: 02.03.2007 14:28
     
    Zkušenost je v  99% případů, bohužel, stejná. Když řemeslníky nikdo nehlídá, moc nemakaj.  A nebo makaj, ale něco pokazej. Někdy až neuvěřitelné věci. Zámkovou dlažbu nám předělávali šestkrát!!!! Připadali jsme si jak blázni, ale když vám někdo udělá terasu, která nenavazuje kolmo na barák nebo udělá spád takový, že vám všechno poteče do baráku, tak myslím nemůže člověk mlčet!!!!! A to byla jedna z těch lepších firem confused smiley
     
  • Autor: Jack
    Status:

    Re: placení zedníků

    Datum: 02.03.2007 18:04
     

    Janullinko, důležitá je cena, na které jste se s firmou předem dohodli v rozpočtu. Ta je pro obě strany závazná a bez vašeho souhlasu se nesmí v průběhu prací navyšovat. Firma vám také, bez vašeho souhlasu, nemůže účtovat žádné další náklady a práce, než ty, které jsou uvedeny v rozpočtu.

    To, že se následně firma nemůže vejít do rozpočtu, na kterém se s vámi dohodla, se samozřejmě stát může, ale to není váš problém. Je to chyba firmy, že si špatně provedla kalkulaci. (I když toto podhodnocení ceny také mohlo být úmyslné, aby od vás získali zakázku).

     
  • Autor: eda
    Status: nováček

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 20:44
     
    Z vlastní skušenosti vím že každého zedníka je třeba popravit.Pokud mu člověk nestojí za zadkem tak si nikdo nemůže být jistý výsledkem.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 20:49
     
    eda: poopravit nebo fakt popravit??? winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: eda
    Status: nováček

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 20:54
     
    Opravdu popravit.I elektrikáře .Zrovna mi jeden takový spravuje elektriku.Přece není normální aby v koupelně dal vypínač 1.1 m vysoko a druhý mu ujede o 15cm výš.A on mi řekl že je to normální
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 21:00
     
    edo, nám předělávali asi osmkrát zámkovku!!! Prý, že jsme hrozně nároční. No, nám teda rozhodně nepřipadalo dobrý, že by se nám u baráku měli tvořit kaluže... a že místo postupného vyspádování prostě najednou zjistili, že to nevyjde, tak tam udělali dolík. Manžel vždycky přijel z práce, málem omdlel, pak se doma deset minut odhodlával se slovy, že si připadá jak blb a nakonec jim stejně šel říct, ať si to zase rozeberou. Měli nás asi hodně rádi sad smiley.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 21:00
     
    Paradox je ale v tom, že ač lemplové, přesto se o ně lidi rvou a čeká se na řemeslníka dva měsíce i déle.eye rolling smiley
     
  • Autor: eda
    Status: nováček

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 21:07
     
    Bohužel je to tak. spinning smiley sticking its tongue outNaštěstí houslím a tak jsem už taky vyučeny vším možným
     
  • Autor: eda
    Status: nováček

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 21:23
     
    img_0008.jpg
    Další fotografie:
    Foto z eye rolling smiley mojí chaloupky
     
  • Autor: eda
    Status: nováček

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 21:28
     
    img_0883.jpg
    Další fotografie:
    Ještě není smiling smiley hotovo ale kluci se na svoje pokoje už těší
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: placení zedníků

    Datum: 10.11.2007 21:47
     
    To ty sám??Já mám souseda zedníka a u nás dělá za kafe a oběd.Sice poslouchám neustálé sexuální narážky,ale už jsem se naučila reagovat tak se to dá vydržet a ještě se zasmějemcoffe smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a stavba (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.