sobota 27. dubna, 00:12 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pes a hrabání děr

Datum: 16.03.2008 08:15
 

Třeba bude někdo mít ze zkušenosti radu, zakládám na to nové téma, a´t pořád nechodím do "nadávací" diskuze winking smiley

 

Něco jsem našla v "psí poradně" na netu:

7.11. 2005

Dotaz:


Dobrý den,

v červenci jsme si pořídili šesti týdenní štěně křížence ( ani matku, ani otce jsme neviděli, ale bylo nám řečeno, že je to kříženec jezevčíka s kokrem). Nám však připomíná vzhledem ričbeka menšího vzrůstu, protože krátké nohy jako jezevčík rozhodně nemá. Je to pejsek.

Ale abych přešla k jádru věci, tedy spíš problému, který je pro mne opravdu velký, a to hrabání děr na zahradě. Celý den je pejsek na zahradě. Má svojí boudu, hračky, přes den, když jsme v práci, se nudit nemůže, protože si může hrát s jezevčíkem a kocourem, které ještě máme a s kterýma je velký kamarád. Pokaždé, ale, když
se vrátíme z práce nebo ráno, když vyjdeme ven, jsou na záhonech vyhrabané díry - ďuzny.

Nepomáhá ani, když ho pokaždé k díře přivedeme a vyhubujeme- teď už spíš jen zvýšeným tónem, protože dát mu na zadek nepomohlo.Vždy, když někde něco vyhrabe, tak ví, že to neměl (podle jeho výrazu a strachu, že dostane), ale příště to udělá zase.

Poraďte mi prosím, co mám dělat a jak ho to odnaučit, protože mě opravdu nebaví ho stále kárat. Je to stále dokola a pak se jen bojí. Když jsme s ním, tak to samozřejmě neudělá, je moc hodný a poslušný. Ale ráno a odpoledne, když s ním nejsme, alespoň dvě tři díry vždycky jsou.

Velice děkuji za odpověď.

J.F.

Odpověď:

Dobrý den,

pes se nudí. To že si vy myslíte, že si může hrát s jiným psem nebo kocourem není pravda. Pes, v momentě kdy zůstává sám na zahradě-opuštěn lidskou smečkou a když není naučen v tomto období spát, tak dělá binec - honí myši, hrabe díry, okusuje stromky, vytrhává drny trávy.

Já bych doporučovala upravit pro psa, na období kdy je sám - koteček, stačí cca 2x2 m s boudou, tam mu dejte hračky, kousací kosti a zavírejte ho, když opouštíte dům. Předejdete tomu, že najdete "tankodrom" a pes nemusí být hubován za něco, co nechápe.

Držím palečky,

Hana

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 18.03.2008 14:00
     
    p1050551x.jpg

    Nejspokojenější je ovšem takhle winking smiley : když páníček chrní u telky a on mu leží (doslova a do písmene) u nohou:

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes a hrabání děr

     
     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 18.03.2008 14:38
     
    Anavi,máte krásneho psíka,tomu by som aj ja odpustila neakú tú dieruwinking smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 19.03.2008 05:39
     

    Anavi thumbs down . První co mi napadlo - bílá sedačka a tlapky od bahna grinning smiley grinning smiley .

    Jak je ta bouda velká, na fotce jak maringotka? winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 19.03.2008 07:42
     
    missi, co se týká sedačky, tam jsou bezkonkurenční na matlání děti eye rolling smiley , v tomhle ohledu je pes zcela neškodnej, kupodivu winking smiley
     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 19.03.2008 08:41
     
    Anavi jak je ta vaše bouda vysoká ?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 21.03.2008 07:57
     

    Kofila:

    Výška skoro 140 cm, šířka 230 cm.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.03.2008 12:08)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 21.03.2008 13:22
     
    Anavi,a co půdní vestavba?bude?grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 21.03.2008 14:46
     
    Ale kanapíčko jste mu tam určo nedali.. grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 21.03.2008 15:00
     
    Lado, "kanapíček" měl asi osm, ze všech lítaly cucky, tak jsme pak odmítli poslušnost a další nekoupili smiling smiley.
     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 21.03.2008 15:31
     
    no jo Anavi,on vám tým chcel naznačiť,ža čaká kedy mu dáte tú čo máte doma,tú bielu,čo sa mu na nej tak dobre ležííííííííííííííígrinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 23.03.2008 17:37
     

    Anino, tu bychom tam při nejlepší vůli ani nenarvali smiling smiley. Budiž nám to omluvou grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 06.10.2008 17:45
     
    p1120157.jpg
    Další fotografie:

    Mě z něj klepne, začne podzim a už zase je ve svým živlu confused smiley

    Vysvětlete mi někdo, že je celý léto klid a přijdou první chladnější dny a výsledek se dostaví téměř okamžitě angry smiley . Se tím snad zahřívá nebo co sad smiley.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 06.10.2008 17:55
     

    Anavi...........Aron začal taky dělat.........jamky stydlin smiley ............... žere kořínky.

    Jenda je vysypává říčním pískem. Pak dá pokoj.......

     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 06.10.2008 18:33
     

    Našeho Gase to občas taky popadne a začne rýt. Nic nepomáhalo, a tak mě napadlo, zahrabat mu do tý díry jeho vlastní kokyto. On se těch svých strašně štítí. Tohle opatření funguje stoprocentně. Vždycky dá na čas pokoj.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 07.10.2008 00:46
     

    kokyto rovná se hovínko??? grinning smiley To jsem praktikovala též... nicméně: náš se asi neštítí ničeho! Rozmetal to ještě ke všemu při tom hrabání všude kolem angry smiley thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.