pátek 26. dubna, 13:03 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Adule
Status: začátečník

pánev na smažení

Datum: 12.02.2009 00:14
 

Potrebuju poradit s panvi na smazeni. Mam doma teflonovou panev od Tescomy, ackoliv jsem pouzivala jen plastove nacini, je cela poskrabana a navic zkroucena. Jeste mam 2 nerezky, ty jsou super, ale treba takova vajicka ci palacinky v nich delat nejdou.

Chtela bych nejakou, ktera vydrzi, mohla bych pouzivat i kovove naradi...mate zkusenosti? Diky

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: pánev na smažení

    Datum: 14.02.2009 08:45
     

    Daso, kdyz ja myju nerez panve v mycce a prave takove veci, jako palacinky, vajicka, bramboraky, atd. se mi na nerezce prichytavaji a i se nejak hur otaceji ci co

     
  • Autor: Reklama

    Re: pánev na smažení

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 14.02.2009 09:00
     

    Vždycky mě udivovalo, že vietnamci mají obyčejné wok pánve a nemají je napečené a nic. V Makru jsem si koupila taky wok z obyčejného železného plechu a můžu říct, že je super! Po dokončení smažení jí rozpálím, pak trošičku vody, vypláchnu a vytřu ubrouskem a je stále stejná a NEPŘICHYTÁVÁ. Nechápu proč, ale je to tak. Pánev za pár drobných confused smiley Ovšem tedy, není to žádná krasavice

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 14.02.2009 12:08
     

    drahuš, já mám Wok přímo příšernou.thumbs up Po čase se v ní vše začalo přichytávat víc a víc, a časem se tak napékala, že už to z ní nešlo ani dostat dolů... čímž si uvědomuji, že už ji znechuceně vždycky zastrčím zpátky a vůbec ji nepoužívám a mohla bych ji možná přemístit do popelnice angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 14.02.2009 12:25
     

    To mně právě časem udělaly zatím všechny pánve - ať měly teflon nebo neměly - za nějaký ten rok zůstaly na vnitřních bocích napečené plivance, které nešly dolů thumbs up , ale tahle z tenkého, obyčejného plechu se fakticky udržuje naprosto jednoduše (do myčky ale nesmí neb by zrezla) a když je řádně rozpálená, nepřichytne se na ní nic. Nechápu to, ale funguje to tak

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: pánev na smažení

    Datum: 21.02.2009 22:30
     

    No já byla překvapená jak jsou ty pánve strašně drahé. Ivka chtěla pořídit nějakou sebou do Němec a já byla v úžasu, že ty obyčejné stojí okolo pětistovky.angry smiley Navíc si v tom množství nedokážu vybrat tu správnou značku.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 23.02.2009 12:48
     
    Hihi...asi si v Pravde povedali, ze vam nieco poradia...tu je dnesny clanok na podobnu temu:

    [zdravie.pravda.sk]

    --------------------------
    Ja mam panvic...vlastne kolko?...9-10?...niekolko rozne velkych a vysokych teflonovych, uz len jednu smaltovanu(druhu som prednedavnom vyhodila, lebo mala poskodeny smalt), jednu obrovsku nerez...a teraz mi pribudla do zbierky od nasich liatinova..
    Ono totiz kazdu panvicu mam na nieco ine... grinning smiley, vyprazam vo velkej teflonovej s 10cm bocnymi stenami, sisky-koblihy sa pecu v mensej, ale s 15cm bokmi, ina na palicinky, dalsiu pouzivam casto na zaprazku...v tej obrovskej nerezovej zvycajne pripravujem minutky zo zeleniny.. a v tej najmensej- 15cm som dnes opekala kocky slaninky a cibulky na poliate zemiakovej kase...
    Hihi, tu "zbierku: panvic berte tak, ze ...ono sa to rokmi nazbieralo a vyselektovalo co je na co najlepsie...Nieco umyvam v umyvacke -ale na vyprazanie fakt by ten povrch nemal byt prilis odmasteny...
    Myslim, ze keby som dnes kupovala panvicu taku univerzalnu, tak by som kupovala z tych trochu drahsich a aby mala hrube dno....alebo kludne aj liatinovu, lebo ..napr. ako pekac na maso nic lepsie nepoznam..
    smoking smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 24.02.2009 13:13
     
    dsc_0244.jpg
    Další fotografie:

    Mně dlouho a dobře sloužila prastará těžká litinová pánev po babičce. Na palačinky stačilo jen pár kapek oleje a správná teplota (ta se musí vyzkoušet). Dnes jsem spokojená opět s těžkou pánví (ta má výhodu, že se nedeformuje a stále tedy dobře sedí na plotýnce a taky drží teplo) značky TEFAL. Není to levná záležitost (cca 1000 kč), ale vyplatí se. A teď už asi rok používám nádobí ELO GERMANY a je bezva. Loni jsem ho koupila v Delvitě (byla tam akce, že za body za nákup se koupilo toto nádobí za akční cenu, a teď se objevilo i v makru). Nemám přímo pánev, ale hrnce a jednu čtyřhrannou s vyšším okrajem a na té se dají dělat i palačinky a lívance (ta vyjde asi 6 -700). Už jsem ji koupila i dětem. Věra

     
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: pánev na smažení

    Datum: 25.02.2009 07:48
     

    Spike, prosim te a muzes to nadobi myt v mysce a pozivas do nej i kovove nacini??? Ja mam nerez nadobi od ELO, je fakt super, ted prave ejste shanim dobrou panev. Diky

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 25.02.2009 23:27
     

    Nijak ho nešetřím a pořád drží. Do myčky ho dávám jen někdy, protože to nepotřebuje, dobře se umyje nebo spíš se jen setře a je hotovo. Dnes jsem si všimla letáků v Lidlu, od 1.3. tam bude asi tohle nádobí. Název nenapsali, ale vypadá stejně. Věra

     
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: pánev na smažení

    Datum: 26.02.2009 08:15
     

    diky za tip, pujdu se na to juknout

     
  • Autor: dancar
    Status: nováček

    pánev na smažení

    Datum: 20.03.2010 08:41
     

    Ahoj holky, koupila jsem si elektrickou víceúčelovou pánev ETA 2160..nemá některá z vás zkušenosti s těmito pánvemi, na co vše se dají používat a jak jste s nima spokojené? Já zatím zkouším, co to dovede a tak bych uvítala nějakou radu. Dík moc předem za odpověď smiling smiley please smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 20.03.2010 09:51
     

    Můžeš na ní dělat všechno - smažit, dusit, prostě vše. Mám jí tři roky, sice ne ETA, ale to je fuk. Nedám na ní dopustit a tahám ji s sebou, i když někam jedeme kde je možnost vlastního vaření winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 23.03.2010 18:54
     

    hm......tak já ji měla taky....ne přesně tuhle....zanedlouho se mi začal ten teflon slupovat......a odpadly mi uši. Dala jsem to na reklamaci, kterou uznali. Dostala jsem novou pánev s kterou se stalo to samé. Takže už ji nemám. Ale dělala jsem v ní hrozně ráda a všechno co jen šlo. Ať Ti dobře sloužíthumbs down

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: pánev na smažení

    Datum: 03.06.2013 07:16
     

    Potřebuji poradit, chci si postupně koupit nové hrnce. Nechci sadu, protože tam jsou velké hrnce a pánev a to nepotřebuji. Ale nevím jaké, keramické, teflonové, titanové, smaltované......

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: pánev na smažení

    Datum: 03.06.2013 10:32
     

    Na čem vaříš? Plyn, elektrika, indukce?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.