středa 25. listopadu, 22:46 Svátek má Kateřina
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Aktivity a volný čas
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Aktivity a volný čas
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

Datum: 25.05.2007 19:42
 

Rozhodla jsem se objednat na letní tábor dva padáky o různém průměru - 6 a 3, 6 m. Už jsem o této nové aktivitě slyšela mnoho pozitivního z hlediska spolupráce, kooperativy dětí apod. Jenže o možnostech, jak všelijak ho využít, jaké hry s ním dělat, ještě moc známo není. Něco jsem už vypátrala v jedné knize Pohybové hry - zde je to spíše ze sportovní oblasti a ještě bych ráda nějaké hry. Máte s tím někdo zkušenosti?

 

 

[minishop.newart.cz]

[www.rokycany.diakoniecce.cz]

 

Komentáře a názory

 
  Stránky: 12345 | další
  Aktuální stránka: 1 z 5
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 25.05.2007 19:45
   

  Co jsem doposud našla

   

  HRY S PADÁKEM

  Padák je látkový (často šitý z padákoviny) kruh (některé jsou i obdélníkového tvaru) tvořený barevnými poli látky (výsečemi) se středovým kruhovým otvorem. Na jeho okraji jsou často umístěna poutka pro lepší úchop. Nejčastěji je využíván padák o průměru 4m, ale existují až do průměru 20m.

   

  Černá díra

  Úkol: manipulace s padákem, odhad pro pohyb míče, spolupráce

  Pomůcky: padák, malý lehký míček velikosti tenisového (různé míčky různých vah i velikostí – maximální velikost však taková, aby míček prošel otvorem)

  Popis hry: Děti stojí okolo padáku a drží oběma rukama poutka padáku. Paní učitelka vhodí na padák malý míček. Děti se snaží pohybovat padákem (vesmírem) tak, aby míček (planeta) skončil v otvoru uprostřed padáku (v černé díře).

  Varianty: (pro starší děti) Na vypnutou plachtu položíme několik různých míčů. Úkolem dětí je nechat propadnout postupně všechny balony otvorem v co nejkratším čase. Další varianta pro skupinu předškoláků: Děti rozdělíme na dvě skupiny. Každá skupina má svůj míč (stejně velký, jen jiné barvy). Děti stojí kolem padáku a drží jeho poutka, střídavě hráči jedné a druhé skupiny. Cílem je dosáhnout toho, aby právě míč mé skupiny propadl otvorem jako první.

   

  Mexická vlna

  Úkol: manipulace s padákem, odhad pro pohyb míče, vzájemná spolupráce

  Pomůcky: padák, větší a těžší míč (jako na sálovou kopanou)

  Popis hry: Všichni hráči drží oběma rukama padák za okraje. Učitelka položí míč na padák poblíž okraje. Snahou všech hráčů je udržet míč při okraji padáku (pozor aby nevypadl) a zároveň ho rozpohybovat kolem dokola. Pokud se to podaří vznikne „mexická vlna“ ( podobná známé z diváckých tribun).

  Varianty: (pro mladší děti) Jiná varianta: Děti drží kolem dokola padák ve výši pasu. Jedno z dětí (nebo dvě proti sobě) běží kolem dokola stojících dětí držících padák, jak je míjí, dotýká se jich rukou. Když stojící dítě ucítí dotek, hned vzpaží a zase připaží. (Běžící děti mohou na povel učitelky měnit směr.)

   

  Výměna

  Úkol: Procvičení barev, reakce na signál, orientace v prostoru

  Pomůcky: padák

  Popis hry: Děti stojí kolem padáku, každé drží jeho okraj u jedné z barev. Chodí dokola a říkají: „Hádej, hádej hadači, která barva nestačí? Kterápak se změnit má? A bude to, a bude to: ČERVENÁ.“ Při vyřknutí určené barvy (např. červené) se všechny děti zastaví, vzpaží (nafouknou padák). Děti stojící u vybrané barvy se pustí a podběhnutím pod padákem si vzájemně vymění místa. Pozor na srážku dětí pod padákem!

   

  Kdo je žabák?

  Úkol: manipulace s padákem v rytmu, paměť, posilování vzájemných vztahů ve skupině, smysl pro fair play (udržet oči zavřené)

  Pomůcky: padák

  Popis hry: Děti stojí se zavřenýma očima kolem padáku, každé drží poutko padáku. V rytmu říkanky pohybují padákem nahoru a dolů:

  Skáče šipky, lomeňáka, (ze vzporu dřepmo stoj, vzpažit – padák vzhůru)

  za večerů koncert kváká.(vzpor dřepmo – padák leží na zemi)

  Na rybníku pod hrází, (stoj, vzpažit)

  když měsíček vychází.(vzpor dřepmo pustit padák)

  Paní učitelka během říkanky dotykem označí žabáka, který se v rybníčku (pod padákem) schová. Když vyjde měsíček, děti mohou oči otevřít a hádat, kdo je žabákem.

   

  Balónku, hop!

  Úkol: manipulace s padákem, odhad pro pohyb míče, vzájemná spolupráce

  Pomůcky: padák, velký nafukovací míč (nepropadne středovým otvorem)

  Popis hry: Děti stojí v kruhu a drží poutka padáku, v němž je velký míč. Odříkávají: “Zatočíme balónek, dokolečka dokola. Pohoupáme balónek houpy hou, houpy hou.“ A Anička (paní učitelkou vybrané dítě) zavolá: Balónku, hop!“

  Děti chodí (s napnutým padákem) dokola, pak míč pohoupají a na povel (Hop!) se snaží vyhodit míč co nejvýše do vzduchu a následně ho zase chytit zpět do padáku.

   

  Hrátky

  Pomůcky: padák

  Popis hry: Děti stojí okolo padáku a drží oběma rukama poutka padáku. Zpočátku děti padák pouze “nafukují“ – víří vzduch (jsou větříky, zprvu malé a mírné, později silnější, až se stanou vichrem z hor) zdviháním plachty vzpažováním a připažováním.

  Popis hry: Jedno z dětí si libovolně lehne či sedne doprostřed padáku, ostatní děti klečí, drží poutka padáku a dělají větříky, které vzdouvají nejprve malé a stále větší mořské vlny kolem velryby uprostřed.

  Popis hry: Děti stojí okolo padáku a drží každou rukou poutko padáku. Na známou písničku: „Houfem ovečky“ děti podle pokynů paní učitelky chodí za zpěvu písně dokola – mění směr, pohybují se k sobě (do středu kruhu), dupou či cupitají, nadouvají padák apod.

   
 • Autor: Reklama

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

   
   
 • Autor: Majka
  Status: moderátor
  www.majkaj.webg..

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 25.05.2007 21:12
   
  No, doufám, že nepřijde poryv a nebudeš smrady hledat v širokém okolí grinning smiley Pro jistotu jim vysvětli i pravidla hry na stopovanou grinning smiley
   
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 06.11.2007 18:08
   
  klapanda_035.jpg
  Další fotografie:

  tak už jsem postupně posháněla těch činností s padákem dosti - ucelená publikace však asi o nich ani není vůbec vydaná, takže momentálně dávám dohromady všechny info, co jsem kde našla - už mám zkušenosti, jak sě školkovými dětmi, tak s puberťáky, ale i s rodiči s dětmi a má to fakt úspěch - fotodokumentace je už také rozsáhlá - tak sem postupně něco nahodím

   

  náměty k činnostem sem dám asi příští týden (třeba by to mohlo někoho z vás také zajímat ), až to po večerech sepíšu - dávám to dohromady kvůli tomu, že s kamarádkou budeme příští týden lektorovat činnosti s padákem na CVVZ v Třešti - celostátní setkání pracovníků s dětmi - protože si myslíme, že tato pomůcka ještě není moc známá a možnosti jejího využití už vůbec ne

   
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 06.11.2007 18:14
   
  klapanda_044.jpg
  Další fotografie:
  ještě pár fotek winking smiley
   
 • Autor: Mona
  Status: expert

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 06.11.2007 18:54
   

  Libi...tak hry s padákem jsme měli v rámci psychomotorických her před osmi lety. Taky jsem ho chtěla do školy pořídit, ale nedostala jsem na něj prachy. Levná záležitost to totiž není. confused smiley

  Hry jsme s ním hráli přibližně stejné, jako jsi uváděla.

  Mimo padák jsme tam ještě měli různá šlapadla, disky na rovnováhu, vozíčky, prkna s kolečkama.... byla to docela zábavná přednáška. winking smiley thumbs down

   
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 06.11.2007 20:04
   

  já byla v letošním květnu na semináři psychomotorických her, tam jsem získala knížku z Masarykovy univerzity o těchto hrách, kde je padákům také věnována kapitolka, na semináři je však neměli, ale jak ty píšeš, tak různé balanční desky, šlapadla (pedala), prkýnka s kolečky apod. jsme měli možnost si vše vyzkoušet

   

  levná záležitost to není, ale stojí to za to, do klubu jsem je získala jen díky tomu, že jsem na ně ušetřila v rozpočtu letního tábora a nově mám i jeden menší ve školce, ale tam jsem bohužel udělala chybu a omylem objednala padák bez úchytek na kraji, takže to musí všechny děti držet za zpevněný okraj, ale jde to winking smiley (když jsem potom zpětně kontrolovala, jestli jsem opravdu objednala padák bez úchytek, jsem zjistila, že během nějakých tří neděl, co jsem to objednávala se ty ceny za jednotlivé padáky zvedly na kuse i o několik set angry smiley )

   
 • Autor: Mona
  Status: expert

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 07.11.2007 16:26
   

  Libi...my jsme měli ten bez úchytek a jak píšeš, šlo to. Větší děcka to udrží, ale pro ty menší je asi vhodnější ten s úchytkama.

  Na začátku šk.roku se nám dostal do ruky katalog těchto pomůcek (vlastně všech na TV)....ale škola neobjednala nic...nejsou prachy. confused smiley

  Na tom semináři...házeli jste si taky ,,kometama´´? grinning smiley

   
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 07.11.2007 18:31
   
  "kometama" confused smiley ? netuším vo co de grinning smiley
   
 • Autor: LadaB
  Status: moderátor

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 07.11.2007 18:44
   
  No já teda koukám... thumbs down vypadá to zajímavě a asi lze dost dobře využít... winking smiley
   
 • Autor: Mona
  Status: expert

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 07.11.2007 18:50
   
  Libi...míčky zabalené v takové barevné průsvitné látce...když se házejí, vlaje jim z látky ,,ocas´´ jako kometám. Docela dobře to jde využít.
   
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 07.11.2007 20:56
   

  Mono díky za vysvětlení, ono v současné době existuje fakt spousta netradičních pomůcek, jen jde o to, kde na to brát peníze, ale má to smysl, protože děckám už jen klasický kopačák asi nestačí sad smiley a chce to dávat jim nové a nové podněty

   

  na manuálu k padáku se pilně pracuje coffe smiley grinning smiley

   
 • Autor: Mona
  Status: expert

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 08.11.2007 15:27
   
  Libi...jasně. A proto jsem vyrobila na TV novinové trubky, dělám ,,chrastidla´´ z malých Petlahví. Ty komety jsou vlastně tenisáky obalené kusem té průhledné látky a sepnuté gumičkou. winking smiley
   
 • Autor: Libi
  Status:

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 13.11.2007 21:46
   

  Mono - díky winking smiley

   

  tak mám činnnosti s padákem sepsány, jen tomu dát trochu úpravu, ale to už počká, hlavně, že to mám pohromadě - zatím je to ke stažení na

   

  [uloz.to]

   
  Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Libi (13.11.2007 21:52)
   
 • Autor: Anavi
  Status: expert

  Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

  Datum: 15.11.2007 10:29
   
  libi, až teď jsem objevila tuto diskuzi - vypadá to zajímavě thumbs down
   
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
 
Podobné příspěvky
Diskuze: Dětský-web babské rady na nemoci a jiné.. Fotoklá(tě)ní 8 - POHYB
 

Dobrý den,chtěl bych vám představit web určený pro děti www.detsky-web.cz web je nezávadný nenajdete tam žádné závadné hry, ale naleznete zde spoustu

Autor: detskyweb - 08.02.2009 10:42
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 2

- prosím, nic nevpisujte, není to diskuze, jen rady, děkuju       Chřipka: 30 zaručených babských rad Nemocných s horečkou, rým

Autor: delfinka - 29.10.2009 11:43
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 58

Soutěžní fotky jsou již v galerii, tímto začíná hlasování. HLASOVÁNÍ: Hlasování bude pětistupňové, takové, jak ho již dávno v galerii známe a provoz

Autor: LadaB - 22.09.2010 22:03
Rubrika: Fotosoutěž - Komentářů: 273
Blog: UGANDA 2012 - pokračování Blizka setkani tretiho druhu  
 

Den sedmý - sobota Den osmý - neděle   Ve 4 hodiny mě budí prudká bouřka, holt rovníkové bouřky mají grády, ale bohudík i krátké trvání a pak

Autor: SPIKE - 13.02.2015 00:40
Rubrika: Afrika - Komentářů: 1

Aneb, jak jsem nejprve byla ve tri rano hrozne na.rana a pak se na ulici smala, az se za bricho popadala.   Dnesni noc byla dle "predpovedniku"

Autor: Didi - 09.08.2015 19:43
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 4
 
Galerie: nejlepší je vodička.   
  nejlepší je vodička.
Autor: jabraka - 03.11.2007 07:40
Rubrika: Výchova a péče - Komentářů: 6
  
Adresář: http://www.dumalois.cz http://www.koureni.biz/  
 

Skvělé ubytování pro rodiče s malými dětmi v Krkonoších.

Autor: ferite - 21.05.2008 13:14
Rubrika: Čechy - Komentářů: 0

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Aktivity a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.