pátek 26. dubna, 20:20 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:21
 

Máte někdo na zahradě okrasné trávy? Vždycky je stříhám až tak koncem března, ale včera jsem koukala, že už začínají odspodu obrážet... Tak bych je asi už ostřhala - snad tím něco nepokazím.

Taky mám dva nové druhy trav a vůbec nevím, zda stříhat nebo ne... ta jedna totiž zůstala celkem zelená i po celou zimu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.08.2009 19:01)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 16
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 12:20
     
    p8063462.jpg

    Janino nádhera,.... trávy jsme nějak přehlédly, mohly mít jméno, takhle nevím co jsou zač....

    ,,, Drahuš hakonku mám, zkusím uďoubnout winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Okrasné trávy

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 12:47
     



    vimrova napsal(a):

    Janinko, máš je krásné thumbs down

     

    Arundo jsem kdysi měla, prodali mi ho omylem místo miscanthus variegata ( skutečně mělo i tu cedulku). Bylo krásné vysoké víc jak 3m, ale myslím, že vydrželo jen 2-3 roky, pak přišla první tuhá zima a bylo fuč eye rolling smiley

    Mám Arundo 3. rokem, ale byla na blbém místě a docela živořila, ale nevymrzla, tak jsem jí sice na tom místě zatím nechala, ale kousek uďoubla a dala na sledované místo, kde dostává vodu, když Svatý Petr opomene. Takže jestli tady přezimuje, teprve uvidím winking smiley Je nádherná a kamarádka, od které jí mám, vždycky říká, že jí mám lepší, než ona (kromě letoška stydlin smiley)

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 13:49
     
    img_20170809_164354.jpg

    Já mám to vysoké arundo od Květy z roku 12. a to sem už tak 4x kousek rozdala, vrůstá mi do okolí, je takové plevelné a to nízké světlejší už mám podruhé, jednou chcaplo a teď se vždycky na jaře raduju, když zjistím, že leze...

    Alčo, já bych nepoznala, co máš za trávy, sotva vím ty moje kultivary a to se ještě musím kouknout do blbánka. Hakonku můžu podarovat já, Ali, nech si ji růst...

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 13:58
     

    Janinko, vám se to tam v těch kopečkách s vodou pěstuje. thumbs down Já mám asi tři na chalupě. Vloni jsme dávala dochan. Ten vypadal hezky, teď mě upoutalo, že přezimovala taková bílo pruhatá. Musím se tam vůbec podívat, jak se jmenuje a co je to za druh.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 15:51
     

    Mám tu bílou, nižší, choulostivější... Takže to se nemusím bát, že by plevelila, co grinning smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 18:10
     

    Drahu, to se teda fakt neboj grinning smiley.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.08.2017 18:59
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 11.08.2017 14:33
     

    Mně všechny bílé, které ze začátku plevelily úplně zmizely, red baron taky ´úplně zmizel a zůstal mi jenom gracilimus a před barákem gigantus, takže budu zase muset doplnit, ale už to nechám na příští rok, mám obavy, že kdybych letos zasadila, aby přežily zimu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 11.08.2017 15:31
     

    Red Barona mám jen v květníkách. Je šílenej

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 03:40
     
    s016.jpg
    Další fotografie:

    Vidím, že letos jsou trávy u všech krásné a to i přes nedostatek vláhy. thumbs down. Ta vedra jim svědčí. Já nyní řeším dilema, jak zmenšit trsy miscantusů a v kterém období. Jak to děláte vy? Jen je nějak osekáte, nebo vyndat celý trs? confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 08:18
     

    Ty jo Missi, když vidím ten velký trs té bílé, eye popping smiley thumbs down doufám, že se jí u mne nebude tak dařit. Nemám pro ní zdaleka tolik místa.

    My do trav lezeme na jaře a krumpáčem. Jinak Miscanthusy nejdou ven

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 09:58
     

    Mě kluk mscantusi před týdnem posekal hihi, nejsou ke zničení. Už nikdy se jich nezbavíme angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.08.2017 13:28)
     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 11:34
     

    Missi, jak se jmenuje na dvojce ta menší, ať to nemusím hledat. To je ta, která mě tak překvapila, že po zimě žije.

    thumbs down A musím říct, že je to hrozný rozdíl, byla jsem u tebe někdy v době narcisek, když jsou trávy malé.

    Missi napsal(a):

    Vidím, že letos jsou trávy u všech krásné a to i přes nedostatek vláhy. thumbs down. Ta vedra jim svědčí. Já nyní řeším dilema, jak zmenšit trsy miscantusů a v kterém období. Jak to děláte vy? Jen je nějak osekáte, nebo vyndat celý trs? confused smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 13:14
     

    Máte je krásné, já hakonku omylem vyhodila a druhá vůbec nevyrazila. Sesadila jsem třu stejné objednané trávy k sobě a jsou to dva naprosto odlišné druhy angry smiley Ale je fakt, že se jim daří.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 14:05
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Missi, jak se jmenuje na dvojce ta menší, ať to nemusím hledat. To je ta, která mě tak překvapila, že po zimě žije.

    thumbs down A musím říct, že je to hrozný rozdíl, byla jsem u tebe někdy v době narcisek, když jsou trávy malé.

     

    Regino, pokud se nemýlím, tak by to měl být Miscanthus sinensis 'Gold Bar' .

    No já stále čekám, kdy se dojedeš opět podívat a vyrazíme společně třeba k Flossovi winking smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.