pátek 26. dubna, 06:30 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Narcisy

Datum: 19.04.2009 22:22
 
01.jpg
Další fotografie:

V Lysé na výstavě bylo takových druhů a takové množství...Proto jsem se rozhodla, že založím samostatnou diskuzi. Snažila jsem se nafotit všechny druhy, tak vám je sem postupně dám. Nestihnu to najednou, ale mám nafocené i skupinky s popiskama, jaký je to druh..Tak pro začátek tady máte zatím zlomek té nádhery..



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 19
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 09.04.2019 18:13
     
    dsc00105 (2).jpg
    Další fotografie:

    Kájo, Kiko, paráda. thumbs down

    Tak jsem vám vyblejskla ty narcisy z Lidlu uvedené jako Miniow. Jsem trochu zklamaná, celé žluté narcisy jsem zrovna nechtěla. Ale zas nechci být nevděčná, kvetou teda suprově, to se musí nechat. Ono taky 2 kg cibulí už je znát. grinning smiley Dala jsem je i dozadu.

    Tak a teď poraďte název? spinning smiley sticking its tongue out please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Narcisy

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 09.04.2019 18:16
     

    tak to teda nevím ???? ale jsou krásné . thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 00:07
     
    c.jpg
    Další fotografie:

    Gabco, myslím, že máme stejné. A já ani nedohledala obrázek ze sáčku. Lemují mi chodníček a výborně kvetou. Dvoukilovka z Lidlu. To vím přesně. Fotila jsem hlavně kvůli kombinaci. Dávala ji vloni Alena. Ale nevím, jestli se modré hyacinty sejdou s narciskami. Zatím to moc nevypadá. eye rolling smiley

    Na dvojce letitý trsík. Celkem se drží každý rok. Další je docela zajímavý přírůstek. Má zvlněný kolárek i když není plnokvětá. Podle sáčku by to měla být Sunny Girlfriend. Poslední High Society. V tomhle stavu se drží už několik let. Nepřibývají příliš ani neubývají. A docela vyrovnaně kvetou.

    Kaaj, už jsem čekala, jak dopadne ten narciskový oblouk. Jak píše Alena, něco kvete a listí vypadá na silné rostliny. thumbs down

    Vůbec je to radost pokoukat u všech.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (10.04.2019 12:40)
     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 11:04
     
    p4100015.jpg
    Další fotografie:

    Jiné mi zatím nekvetou, ta dlouhá řada Tete a Tete nejde vyfotit, šišky za nimi nemůžu posbírat to čeká na vnoučata:-)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 11:44
     
    dscn1873.jpg

    tyhle jsou podzimní - nějaké menší , ale jméno opět nevím .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 18:18
     
    img_20190410_181110.jpg
    Další fotografie:

    Tak snad poprvé mám pár narcisek, parádních stydlin smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (10.04.2019 18:43)
     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 18:26
     

    Jajo, thumbs down . a zeptám se, jak máš ty Tete a Tete. Mají na stonku jeden květ nebo některé třeba víc?

    jaja99 napsal(a):

    Jiné mi zatím nekvetou, ta dlouhá řada Tete a Tete nejde vyfotit, šišky za nimi nemůžu posbírat to čeká na vnoučata:-)

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 18:34
     

    Víc jich má jen pár, podle mě jsou malé cibulky. On se v těch dvoukilovkách prodává vlastně odpad, slabé cibulky s málo výhony a tak. Kdesi jsem četla jak se to v Holandsku třídí. Vím, že nejlepší jdou na rychlení, pak kusový prodej a nejhorší na velkobalení.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 22:24
     

    Kordulko a je zahrada hned veselejší. thumbs down I když je celkem pochopitelné, že zahradu stavíš víc na letních kytkách. Nemáš ji u baráku, takže by sis toho tak moc neužila.

    Jajo, jak píšeš o třídění, má to logiku. Prodej rychlených květináčových je dobrý obchod. Ptala jsem se hlavně proto, že jak jsme s Gabcou koupily ty žluté jako Minnow, vznikla hypotéza, že by to mohly být Tete a Tete. Ty naše ale namají jediný dvojitý květ.Aspoň u mě. A to jich bylo v pytlíku dost. A cibule to nebyly špatné. Kvete snad každá.Navíc mi přijdou vyšší než ty tvoje.Z fotek se velikost někdy špatně odhaduje ale u tebe jsou pomocným měřítkem spadlé šišky.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 22:27
     
    p4100009.jpg

    Tete a Tete jsou tak 10-15 cm vysoké, prostě prckové. Sem tam mezi nimi mám normální žluté tam je rozdíl výšek vidět.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 22:29
     

    Te te to určitě nejsou, ty jsou mnohem menšího vzrůstu a tu trubku mají víc zvlněnou.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 23:01
     

    A ty běžně velké to taky nejsou. To jsou zase jakoby drobnější. Až se objeví různé nabídky, třeba se chytneme.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 10.04.2019 23:08
     

    Guglila jsem a vycházelo mi, že Te te jsou do 15 cm výšky a více květů na stonku....

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 11.04.2019 09:15
     
    narcis (3).jpg
    Další fotografie:

    Letos jich kvete málo.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 11.04.2019 09:35
     

    Tete to nejsou, mám je i ty Gabčiny. Zkusím prohledat o víkendu šanon, kde mám cedule, jestli nenajdu název.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.