pátek 26. dubna, 08:40 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Mobilní telefon - jak si vybrat?

Datum: 15.08.2010 16:15
 

Tož zakládám diskuzi mobilních telefonech, snad se tu objeví osobní zkušenosti a rady jak nešlápnout vedle při výběru.

Pro začátek bych uvítala tipy na telefony s dlouhou výdrží. Našla jsem třeba tento

Nokia 5230



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (19.07.2012 13:13)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 00:29
     

    pořád tvrdím, že dotykáč nikdy. Už kvůli tomu, že bych nemohla psát sms po paměti ...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 09:43
     

    Ivčo to jde taky, toho jsem se bála,ale funguje to v pohodě. Horší je, že se určitě věci spoustí kdykoliv, jen se dotkneš displeje...třeba uchem když telefonuju, to kolikrát vypnu angry smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 09:51
     

    Je to hajzl, stačí ho vzít ze stolu a žije si svým životem. Ovšem Suee, při telefonování by se měl automaticky zamknout eye popping smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 10:28
     

    já bych potřebovala jenom vidět na displej confused smiley - jsem pořád venku a když svítí slunce, tak na displeji nic nevidím. Ty první mobily byly ok, ale barevné displeje thumbs up eye rolling smiley

    A řešení není, zbytečných funkcí navymýšleli tři (_!_) , ale prosté sluneční světlo je stále problém. eye rolling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 14:43
     

    Máš recht, to bylo můj druhý požadavek a ve skutečnosti tam vidím prd. A to nemusí ani svítit slunce, stačí jen venkovní světlo angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 15:11
     

    Hani mluvíš mi ze srdce, to je fakt blbý, proč nevyrábějí část telefonů čb a nebo aby tam byla možnost to navolit (i když kdo ví jestli by to bylo na slunci ke čtení, že?)

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 17:53
     


    suee napsal(a):

    já si pred mesicem koupila Nokii C5 - muj prvni dotykovej telefon a hruza thumbs up porad premyslim, ze ho jeste prodam a koupim jinej, ale jakej ??? thumbs up eye rolling smiley eye rolling smiley to me nebavi,tak nejspis zustanu nespokojena angry smiley

    Já ho měla asi dva tři měsíce- nic horšího jsem v životě v ruce nedržela. Debilnější telefon z nejdebilnějších. Ani blbý smajly neuměl a to je skorem nepoužívám. Minulý týden jsem nevydržela a šla si koupit obyčejnou Nokii C2 (zlatý čudlíky) a hned ten den se ze mě stal zase spokojený člověk.

    Jsi v mém okolí asi 5 člověk, co je z něj nešťastný.

    Přitom na Nokie nedám dopustit.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 19:08
     

    Díky Amee to mě utvrdilo v tom, že se dokopu k tomu ho prodat a poohlídnout se po něčem jiném eye rolling smiley sad smiley je to fakt hrůza!!

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 19.10.2011 21:53
     

    a to jsem ráda, že je tu tahle diskuze. akorát že já bych potřebovala poradit, resp. zjistit zda máte někdo zkušenosti nebo aspoň reference na mobily pro seniory... něco se sice objevilo, ale copak já vím v čem může být zrada?

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 20.10.2011 00:12
     

    Ilko, asi dva roky zpět jsme kupovali tátovi mobil pro seniory. Teprve se něco takového začalo objevovat na trhu. Domnívám se, že se v ten čas objevil na trhu mobil vypadající jako klasický telefon akorát s displejem. Nakonec jsem koupili tátovi mobil EMPORIA. [www.itest.cz]

    Plus - velká tlačítka, jednoduché funkce, velký displej. Zradu vidím akorát v jeho majiteli, který zvládá příjmout hovor a v pikosekundě položí a dodnes si nepřečetl návod k použití.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 31.10.2011 21:37
     

    Vybírám telefon. Pomalu a jistě mi odchází. Pokud mi poradíte a napíšete své zkušenosti, budu jen ráda please smiley Mé požadavky - telefonování, SMS a pokud možno ne astronomická cena. Vícepůlka chce dobrý foťák - alespoň 5 MegaPixelů. Jsem zvyklá na Nokii. Dotykovým telefonům moc nefandím. A jako staromilec potřebuji klasickou klávesnici.

    Fandím zatím Nokie 6700 slide a Nokie Classic. Ale potěšily by mě nějaké recenze přímo od uživatelů. Jak se znám, tak stějně nakonec vyberu úplně jiný.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 01.11.2011 08:00
     

    Mám teď Samsung mini Galaxi, dotykáč. Mně dotykový nevadí, spíš mi vadí přiložené manuály, které stojí za veliké hov..!

    Potýkala jsem se s šíleností špatného ukončení spojení s druhou stranou, zvláště, když druhá strana nezvedla a já telefon vypla, ale hovor se neukončil, protože jsem ho nevypla regulérně a tak stále tůtal nebo tam vykecával "Ať děláme, co děláme...."

    Až po měsíci mi synek vysvětlil, jak na to. V návodu ani zmínka.. Před tím jsem měla Nokii expres music, taky dotykáč a byla fajn. Taky blikala při zprávě nebo zmeškaném hovoru apod. To tenhle Samsung neumí a navíc ukazuje zmeškaný hovor tak titěrnou ikonkou, že já slepejš mám problém to vůbec zjistit. Spíš odhaduju, protože v ikoně je i červený háček a barvu ještě zahlédnu.

    Taky má zvláštně řazené přijaté, nepřijaté a zmeškané hovory. Myslím si, že to mají nokie zmáknuté daleko líp a jednodušeji

    Navíc má stará nokie měla v těle telefonu zasunutou i dotykoou tužku a když jsem měla špinavé ruce ze zahrady nebo dlouhé nehty, byla při ruce a bezvadně fungovala. Samsung je jen na prsty a ikony na základní obrazovce jsou podle mne málo citlivé a naopak, v otevřeném menu zase až moc.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 20.12.2011 13:15
     

    Máte někdo tenhle mobil?? [mobilni-telefony.heureka.cz]

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 20.12.2011 14:39
     

    Evčo, nějaký takový má kamarád. Nevýhodu pro mě vidím v klávesnici pro dvě ruce. Pokud tlačím před sebou kočárek nebo táhnu za ruku jedno dítě, tak se mi rukou na psaní sms nedostává.

    Jinak mobil doposud nemám. Ještě jsem si nevybrala sad smiley

     
  • Autor: PetrP
    Status: nováček

    Re: Mobilní telefon - jak si vybrat?

    Datum: 01.04.2012 15:29
     

    Telefon s dlouho výdrží bude v dnešní době celkem problém, protože více méně všechny telefony mají dlouhou výdrž. Záleží na velikosti displeje, jestli používáte wifi, prohlížeč, aplikace, přehrávač hudby atd. Já nabíjím každý den, ale používám vše co jsem tu napsal. Jinak by mi vydržel skoro 4 dny určitě jen s telefonováním a psaním.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.