sobota 27. dubna, 03:55 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 10
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 04.01.2019 14:28
     



    256 napsal(a):

    To zobání vám drží v hrnku samo nebo je to zalité tukem? thumbs down

    ......zamíchané do chladnoucího 100% tuku

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 09:56
     

    [www.birdlife.cz]

    můžete se zapojit ..

    počítám, že vyrazím jen jak přestane pršet..jsem zvědavá kolik toho během víkendu "ulovím" . Doufám, že se počasí umoudří a nebude lejt celej víkend

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (05.01.2019 10:00)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 19:33
     

    ... také jsem počítal a odeslal. Jen nechápu sčítání, když se u mě nažerou a přelítnou k sousedovi a ten je teké spočítá ... ??

    Pozoruji úbytek kosů a přemnožení strak a hrdliček. Straky vybírají hnízda ostatním ptákům a hrdličky už nikdo neloví. Lovit se mohou od října do března - , ale ... kuře je kuře winking smiley 

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 19:44
     

    kosi prý ve středních Čechách vymírají. Kosí je virus Usutu. zpráva z tisku:

    "Zatímco loni se při vánočním pozorování ptáků především na krmítku kos vyskytoval na 98 zahradách ze sta, letos už jen zhruba na 58. Pravděpodobnou příčinou úbytku je podle ochránců původně africký virus, na který jsou kosi z prozatím neznámých důvodů náchylnější než jiní ptáci. Virus Usutu přenáší komáři a způsobuje onemocnění ptáků i lidí."

    Zdroj: [www.lidovky.cz]

     

    u mě je kosí sousedův kocour, málokdy se dožije mládě dospělosti, ale zatím mi jich tu 5 poletuje

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 20:30
     

    Nevím co dělám špatně, ale nám nelítá nic...Krmítko máme, co bydlíme v domku,což je osmý rok. Prvních pár let ptáčci létali. poslední tři zimy nepřilétne ani peříčko. Zajímavé je, že v létě bylo sýkorek plno, ale uhodila zima a nic....Krmení stejné, krmítko na stejném místě...tak nevím sad smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 22:21
     

    koukala jsem na to sčítání - to není celorepublikové? nebo jsem jen blbě četla ??? Tady hlásí jen 3 kraje a my tam nejsme sad smiley sad smiley sad smiley

    Jinak ráno bylo ukázkové krmítko, strakapoud seděl uvnitř a okolo svorně jeden vedle druhého sýkorka, zvonek a stehlík stejně na každé straně jak korálky a vzadu to uzavíral jeden dlask - tzn 14 ptáčků. Normálně si tam sedne jeden a ostatní odhání. Trvalo to chvilku, přesně než jsem si došla pro mobil a nastartovala foťák grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 22:32
     

    To není možné, co jim tam lidi sypete??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    samanka napsal(a):

    koukala jsem na to sčítání - to není celorepublikové? nebo jsem jen blbě četla ??? Tady hlásí jen 3 kraje a my tam nejsme sad smiley sad smiley sad smiley

    Jinak ráno bylo ukázkové krmítko, strakapoud seděl uvnitř a okolo svorně jeden vedle druhého sýkorka, zvonek a stehlík stejně na každé straně jak korálky a vzadu to uzavíral jeden dlask - tzn 14 ptáčků. Normálně si tam sedne jeden a ostatní odhání. Trvalo to chvilku, přesně než jsem si došla pro mobil a nastartovala foťák grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 22:33
     

    Slunečnici, pouze slunečnici a je narváno u všech tří krmítek.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 23:07
     

    Slunečnici, a lojové koule Penny - teď teda zrovna vyzobané a nejsou.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 05.01.2019 23:49
     

    Taky krmíme pouze slunečnicí, jo ještě muž loupe ořechy, byla velká úroda. Tak ty předloňské,vyšetřené, dostanou ptáčkové. Nálety jsou velké. Proti jiným rokům se mi zdá málo zvonků. Sýkorek je dost. Máme tu hlavně hodně vrabců, jsou odrzlí, chodí i na ořechy.

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 08:20
     

    Na chalupě chodí pestrá sbírka ptactva.Ponejvíc sýkorky. Tady mám velmi omezenou podívanou. Domovští vrabci z břečťanu dopoledne odletí a vrací se večer. Nachystaných slunečnic ani ořechů si nevšímají.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 08:41
     

    Regi stejně tak u nás. Přitom jse šla o vánoce projít psa a o tři ulice dál měli na zahradě krmítko a na něm úplné nálety. Nevím, čím to u nás je. Manžel tvrdí,že ze všech stran kolem nás jsou další domy a že se bojí....ale v létě kupodivu ne... eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 1romca11 (06.01.2019 09:12)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 08:43
     

    taky jich tu mám v létě více. vysvětluju si to tak , že krmí sousedé .. aspoň loni jedna sousedka říkala , kolik slunečnice nakupuje. takže pak jsou asi u nich .

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 08:49
     

    Nejspíš to bude tím krmením jinde. A docela mě to štve. Ráda bych pokoukala na ten rej, když se slétnou. Asi tři roky tu bývali ve velkém počtu zvonci. Sedávali na stromech jak z hororu Ptáci. Teď ani jeden. A to mackové prakticky ven nechodí. Jen na záchod a pak mažou domů, takže by ptáky neměli stresovat. confused smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 09:20
     

    Proto jsem sypala průběžně celý rok, aby byli zvyklí u nás chodit.....a během podzimu jako když utne..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.