pátek 26. dubna, 13:14 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výtvarné umění
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Kultura > Výtvarné umění
Diskutujte! Obrazy a obrázky, které mám ráda
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Datum: 22.05.2012 20:18
 

Tohle mě dost zajímá, ale ještě jsem to nevyzkoušela. Máte s tím někdo zkušenosti, absolvovali jste kurz?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 13:31
     

    Dago, myslím, že chtějí nějakou zálohu (to jsem slyšela, když to někteří ještě platili na místě, že měli složenou zálohu), já jsme měla voucher Slevomatu, tak to bylo taky už dávno placené.

    Ten podnik je prezentovaný jako hostel, tak jsem čekala něco úplně obyčejného, ale to zas vstup, ten salonek, kde jsme byli, jídelna... jsou docela pěkné, ale personál vypadá jako těsně před smrtí. Ráno (tedy přesně po 9) mi kafe neudělali, že nestíhají uklízet po snídaních. V sobotu nám občas přinesli kafe nebo pití do salonku (rozdělit jsme si to museli už sami), druhý den to odmítli. Neschopní si to nějak zorganizovat. Po prvním dnu ráno tam byl papír, co tam zůstalo nezaplaceno, ale jen jedna paní se hlásila k neplacené polévce, že na to večer zapoměla. Určitě to nebylo tím, že by někdo úmyslně neplatil, spíš si to oni zapomínali odškrtnout. Obědy jsme měli předem nahlášené z menu, ale přesto jsme seděli půl hodiny, než jsme jídlo dostali. A taky odmítali dát účtenky, když je někdo chtěl. Prý je potřebuje pro sebe... To víš, já mám v tomhle praktické dlouhodobé zkušenosti, tak mě svrbělo celé tělo, že bych jim šla pomoct nebo spíš ukázat, jak se to dá dělat v klidu, s úsměvem (ten žádná nevykřesala na své tváři ani na chvilku, evidentně je sralo, že tam vůbec jsme) a bez zmatků.

    Mě úplně přivádí k nepříčetnosti, když má personál evidentně fofr, ale přinese ti jídlo a od stolu jde s prázdnýma rukama, ikdyž je tam plno prázdného nádobí, které by mohl odnést. Občas nevydržím a když je tam odkládací okénku, odnesu si tam vše ze stolu sama.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 13:58
     



    daga napsal(a):

    Ale jaktože moje dcera ty techniky zná, aniž by jí to někdo učil? Jako kreslit dle předlohy , dokáže zmenšit, zvětšit dle libosti , není to kopírování. Vystínování, 3d efekt? Víceméně od malička? co namalovala v deseti letech jsem nechápala.. confused smiley

    Já neumím opravdu namalovat nic ... ale nesnažím se to učit, to je pravda.... smoking smiley


    to je právě ten TALENT. Moji oba strýcové - bratr matky i bratr otce - byli malíři. Jeden maluje dodneška velká plátna - převážně krajiny nebo si doma maloval obraz přímo na zeď - zvětšeno asi pětkrát, vše přesně v poměru eye rolling smiley . Druhý byl úžasný na malování čehokoli podle předlohy, taky libovolně zvětšil, zmenšil, jak jsme si přáli. Jako dítě jsem na něj vydržela koukat hodiny... A já nezdědila zhola nic!!! nono smiley confused smiley sad smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 14:10
     

    Ivi, jj, já jsem to právě proto psala, protože talent se nenaučím ... já prostě nevěřím, že když mi někde řekne, jak mám vystíhovat oko, aby vypadalo věrně, jak si mám rozložit obličej, že dokážu namalovat portét, nota bene aby vypadal umělecky a bylo poznat, kdo to je ...

    Prostě na malování jsem dřevo.

    Ano, viděla jsem posun u Věrky, ale v ním může dřímat právě ten talent ... spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 15:51
     

    Dago, to co jsem vytvořila bohužel právě není vůbec o talentu, ale o řemesle. Jsem zvědavá, jestli ještě něco takového vytvořím, protože trpělivost ani pečlivost nejsou moje přednosti.

    Těch, co mohou tvořit rovnou a je to hned dokonalé, je velice málo (jsou-li vůbec). Oni i slavní mistři si prošli obdobím učednickým, kdy těm starším a již slavným mistrům dělali zdlouhavé práce jako pozadí krajinek nebo portrétů.

    Asi jako cukráři - mistr nazdobí dort, ale učeň musí upéct a připravit korpus k tomu zdobení. Ty nepopulární práce si odmaká a pak už je umí a může se věnovat té "nadstavbě", tedy až se z něho stane ten mistr. Ne z každého je pak mistr špičkový, ale pokud to nefláká, tak slušnou práci by měl odvést každý (jak cukrář tak malíř).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 16:34
     
    dsc_0468.jpg

    Ještě jsem dělala jeden portrét. Tady není vypracované detailně oko ani ústa, ale hlavně jsme trénovali vlasy. Prosvícením přes okno jsme jen naznačili několik bodů obrysu hlavy, oka... a pak jsme to dotvářeli dle předlohy.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 19:31
     
    pa170066.jpg

    Dago, dcera má štěstí. thumbs down 

    Spike, máš nějakej tip na ty vlasy, řasy, chlupy? Já se s obrázkem jakž takž poperu, ale nemám tucha jak na to, aby to vypadalo alespoň trochu realisticky. Vždycky to vypadá jako deka. sad smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 23:04
     

    Teď sem našla pěknej test, jak si ověřit kterou polovinu mozku víc využíváte.

    [www.kolumber.com]

     

    Já sem obojetá. eye popping smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 23:10
     

    Trixi, já taky winking smiley

    Holka tancuje hned na tu stranu a hned zas na druhou. grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 18.10.2012 09:29
     

    A jak ti to přijde přirozenější? Mně po směru hodinovejch ručiček, manžovi prý zase naopak, takže na tom asi něco bude. grinning smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 18.10.2012 09:55
     

    Točí se jen podle směru hodinových ručíček - ale malovat stejně neumím grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 18.10.2012 10:35
     

    ....podle směru hod. ručiček - můžu se snažit jak chci - jinak jí točit nepřinutím grinning smiley . Spike a Trixi jste šikulky thumbs down

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 18.10.2012 11:59
     



    Trixinka napsal(a):

    Teď sem našla pěknej test, jak si ověřit kterou polovinu mozku víc využíváte.

    [www.kolumber.com]

     

    Já sem obojetá. eye popping smiley grinning smiley

    Je to dobrý, tancuje podle mých not winking smiley . Trixi, já jsem taky po pár panácích jetej grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 18.10.2012 15:45
     

    Carlosi, po panácích? eye popping smiley Seš si jistej, že né po panenkách. nono smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 23.10.2012 18:58
     
    pa230204.jpg
    Další fotografie:

    Tohle jsou práce mého přítele (před kurzem, po kurzu a originál).

    Ten poslední obrázek je už z domácího opakování, nakreslil to docela rychle a myslím, že se mu to povedlo a že snadno poznáte, koho že to kreslil.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 23.10.2012 19:00
     

    že by Káju? grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výtvarné umění (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.