sobota 27. dubna, 01:35 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výtvarné umění
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Kultura > Výtvarné umění
Diskutujte! Obrazy a obrázky, které mám ráda
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Datum: 22.05.2012 20:18
 

Tohle mě dost zajímá, ale ještě jsem to nevyzkoušela. Máte s tím někdo zkušenosti, absolvovali jste kurz?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 02:10
     

    Věrko, tak u mě máš body i za ten první! V životě bych nic takového nesvedla! stydlin smiley nono smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 03:40
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Až budu malovat na kšeft, dám vám vědět.

     

    Mě tam dostaly dvě kurzistky - matka s dcerou středoškolačkou. Obě odevzdaly už první den obrázek coby přesnou kopii originálu. Prostě někomu je shůry dáno. Ale zas se nemohou chlubit, že udělaly nějaký výrazný pokrok. V neděli měly 2 úplně stejně dokonalé obrázky.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 10:17
     

    To mě poser, tohle je neskutečný. Ani se mě tomu nechce věřit, že je to možné. Ale Věruš nelže, takže to beru jako skutečné. Jenom si nejsem jist, jestli mám tu "druhou" hemisféru ještě funkční, páč by to byly, v mém případě, na sto pro vyhozený peníze grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 16:30
     
    p1200001.jpg

    Spike, to zlepšení ze dne na den je pomalu neuvěřitelný. eye popping smiley thumbs down

    Co bych za takovej kurz dřívávejc dala, vždycky mě malování bavilo. Tohle jsem dělala někdy v devítce, možná v prváku.

    Na střední jsem měla výtvarku jako specku, sice jsme zkoušeli různý styly, ale základy nás neučil nikdo.

     

    Před chvílí jsem si sedla a zkoušela malovat mimčo z nějakýho letáku, mlaďas šel okolo a říká mi, jé mami já budu hádat jó, to bude opička. eye popping smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 16:58
     

    eye popping smiley thumbs down já bych to teda napoprvé namalovala asi tisíckrát horší ale pokrok je vidět jednoznačně.....kreslení mě moc nebavilo, bylo by zajímavé to zkusit i pro mě jako totální dřevo grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 18:34
     



    carlos napsal(a):

    To mě poser, tohle je neskutečný. Ani se mě tomu nechce věřit, že je to možné. Ale Věruš nelže, takže to beru jako skutečné. Jenom si nejsem jist, jestli mám tu "druhou" hemisféru ještě funkční, páč by to byly, v mém případě, na sto pro vyhozený peníze grinning smiley


    Carlosi, určitě bys to dal. Z 25 kurzistů nikdo nevytvořil naprostý paskvil. Rozdíly byly, ale ne nijak propastné. Já jsem taky vždycky byla ten typ, jemuž pěkné vysvědčení kazila dvojka z kreslení, takže jsem nevěřila, že ze mě něco vykřesají.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 20:06
     



    SPIKE napsal(a):

    Dago, teď to bylo v Pardubkách winking smiley

    Věrko, původně chtěla jít dcera a zvala mě taky, ale zrovna ten víkend jsme už měli naplánovaný program.

    Ale ráda bych šla, pokud se bude zase někdy konat. thumbs down

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 20:09
     

    Věrko - neuvěřitelné eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley Tak za tento obrázek máš opravdu obrovsku pochvalu a obdiv ... flower smiley flower smiley

    A ještě dotaz, jak si myslíš, že toto umění člověku vydrží ?

    Jako něco se otevřelo - záklopka a už zůstane a nebo to člověk zapomene - techniku? confused smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 20:11
     

    Věrko - v Pardubicích to je znovu v únoru, takže už vím, co budu chtít k narozkám , skoro se to kryje s termínem kursu spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley

    Teď to ještě nezapomenout ... a taky kdy se přihlásít dopředu?

    Kde jsi na kursu byla?

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 20:13
     

    Jo a vyjímka potvrzuje pravidlo, tak uvidíte, jak dopadnu grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 16.10.2012 20:31
     

    Dago, jak jsem už psala, nemám pocit, že by se mi otevřela či zprovoznila nějaká jiná hemisféra, spíš mi dosud nikdy nikdo neřekl, JAK mám co kreslit. Podle mě je to z 90% řemeslo a pak se to liší dál dle toho, jak je komu shůry dáno. A někomu to jde lehce, jiný se víc namaká, aby dosáhl stejného výsledku. Asi jako ve všech činnostech.

    Myslím, že se můžeš klidně už přihlásit. Já jsem původně chtěla jít někdy v červenci nebo srpnu, ale ten termín pro malý zájem zrušili.

    Budu doma pilně trénovat (chtěla bych si nakreslit vnučky) a docela vážně uvažuji, že bych se přihlásila znovu. Nedělají žádné "pokračovačky", ale další možnost je kreslení pastelkami a spojují to s tímto kurzem dohromady. Tak se možná setkáme.

     

    Tentokrát to bylo v hostelu TRIM v Semtínské ulici, ale nemusí to být opět tam. Místo konání mají na webovkách až těsně před kurzem. (Ten hostel tedy zoufalý, myslím personál, protože jsme tam obědvali - ale kuchař vařil dobře, kafe jsme si po sobotní zkušenosti radši dávali z automatu na chodbě)

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 09:23
     

    Já tuhle diskuzi rozklikla až teď a koukám, co Věrka vytvořila. Musím naprosto souhlasit, že nakreslit něco podle fotografie je z větší části technika, která se dá naučit. Větší zručnost chce převést 3D na papír, ale taky se to dá naučit. Umění ale nespočívá v tom, že na papíře to vypadá jako ve skutečnosti, to už se ale naučit nedá. Smůla je, že ne každý to chápe. Znáte ty komentáře, takhle bych to namaloval taky, že jo? winking smiley 

    Věrko, je to fakt pokrok, z plochýho obrázku najednou prostorový efekt. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 09:57
     

    bohužel myslím, že pokud se to necvičí, zase se to zapomene confused smiley Sice už víte některé fígly, ale jak to člověk netrénuje, je to zase v háji. Aspoň kamarádka to tak má... Dnes s odstupem nechápe, jak mohla zvládnout portrét amerického prezidenta smiling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 12:12
     

    Ale jaktože moje dcera ty techniky zná, aniž by jí to někdo učil? Jako kreslit dle předlohy , dokáže zmenšit, zvětšit dle libosti , není to kopírování. Vystínování, 3d efekt? Víceméně od malička? co namalovala v deseti letech jsem nechápala.. confused smiley

    Já neumím opravdu namalovat nic ... ale nesnažím se to učit, to je pravda.... smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil daga (17.10.2012 12:13)
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kreslení pravou mozkovou hemisférou

    Datum: 17.10.2012 12:17
     



    SPIKE napsal(a):

    Dago, jak jsem už psala, nemám pocit, že by se mi otevřela či zprovoznila nějaká jiná hemisféra, spíš mi dosud nikdy nikdo neřekl, JAK mám co kreslit. Podle mě je to z 90% řemeslo a pak se to liší dál dle toho, jak je komu shůry dáno. A někomu to jde lehce, jiný se víc namaká, aby dosáhl stejného výsledku. Asi jako ve všech činnostech.

    Myslím, že se můžeš klidně už přihlásit. Já jsem původně chtěla jít někdy v červenci nebo srpnu, ale ten termín pro malý zájem zrušili.

    Budu doma pilně trénovat (chtěla bych si nakreslit vnučky) a docela vážně uvažuji, že bych se přihlásila znovu. Nedělají žádné "pokračovačky", ale další možnost je kreslení pastelkami a spojují to s tímto kurzem dohromady. Tak se možná setkáme.

     

    Tentokrát to bylo v hostelu TRIM v Semtínské ulici, ale nemusí to být opět tam. Místo konání mají na webovkách až těsně před kurzem. (Ten hostel tedy zoufalý, myslím personál, protože jsme tam obědvali - ale kuchař vařil dobře, kafe jsme si po sobotní zkušenosti radši dávali z automatu na chodbě)

    Věrko, pokud se to nemusí teď platit, tak se ráda už přihlásím, aby viděla zájem thumbs down .. Ráda bych šla, zejména v únoru je více času než v létě, to máme rozlítáno a celý víkend by se mi nechtěl obětovat .

    Ad k hotelu se nebudu vyjadřovat, nechodím tam, tak nevím, je to z ruky, ale co vím, tak to spíš sloužilo dřív jako ubytovna? Zeptám se kamarádky , ta blízko bydlí, tak spíše zná.

    No aspoň že jídlo bylo dobré spinning smiley sticking its tongue out A kafe neumí???? grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výtvarné umění (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.