pátek 26. dubna, 15:28 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 20
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 16:35
     

    Ještě pro Papinku - předpokládám, že budeš kupovat kávu po čtvrt nebo půlkilech, ne-li víc, je dobré ji uchovávat v lednici, protože jistě víš, že káva je trochu mastná a může žluknout nebo ztratí chuť. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 19:46
     

    Drahuško, děkuju za všechny informace flower smiley flower smiley flower smiley Kávu mám v lednici, už se těším, až vyzkouším tu druhou a taky až půjdu na nákup další kávy smiling smiley Shrnu všechny informace, co jsem kde našla a zajdu něco koupit smiling smiley Pak poreferuji smiling smiley

    Ale pěnu na mlíku mám luxusní, ještě když dopiju kávu, tak tam tu pěnu na dně hrníčku mám grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 20:06
     

    Tak to má být thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 21:40
     

    Tak jsme vyzkoušeli druhý typ kávy, přímo Delonghi a to je teda jiné pochutnáníčko, kam se hrabe Tchibo thumbs up grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.06.2011 07:10
     

    Hezké ránko všem milovníkům kávy flower smiley

    Mám několik otázek grinning smiley

    1. Kávová sedlina je naprosto suchá (tak nějak jsem si to představovala), dneska jsem poprvé vysypala zásobník, ale chtěla bych se zeptat, kam ji vyhazujete? Event. dá se nějak zužitkovat na zahrádce či zahradě? Si říkám, že je to z kvalitní kávy, tak jestli se to nedá ještě někde využít dále grinning smiley

     

    2. Odvápnění. Pravděpodobně nebudu kupovat přípravky přímo delonghi, protože to bych se sakra plácla přes kapsu, ale zvolím nějakou levnější variantu. Je v tom nějaký velký rozdíl, myslím ve značce, kterou použiju? A vzít tablety, takovou tu vodu, prášek nebo jsem viděla někde i gel? Přístroj si sice sám napíše, když chce odvápnit, ale ráda bych využila svého nadšení a pečovala o něj více než jen to, co chce grinning smiley

    Drahuško, ty jsi psala, že jednou za 14 dní čistíš spařovací jednotku kvůli plísni a že promazáváš nějakou vazelínou ty pohyblivé části spařovací jednotky, nemohla bys mi napsat blíž, jak to děláš? stydlin smiley

     

    Moc moc moc děkuji za případnou odpověď... flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.06.2011 08:40
     

    1) kávové puky dávám na zahrádku k růžím, ke kytičkám, jako přídavek hnojiva. prostě rozsypu

    ---

    2) Já si nakoupila přes eBay odvápňovací tablety, ale myslím si, že je lepší tekutý nebo gelový. Ovšem fungují i tablety. Značku nevím, asi bych to neřešila

    ---

    3) Papinko, nevím, jak je to u tvého, ale Saeco má přímo v návodu, jak se spařovací jednotka vycvakne z mašiny ven, celou jí propláchnu horkou vodou, co nejde proudem vody, na to použiju štěteček a řádně odstraním všechno kafe a taky opatrně vyčistím celý prostor ve stroji, kam se spařovací jednotka ukládá. Na promazání používám speciální vazelinu, kterou jsem v prvopočátku měla od výrobce v příslušenství a následně dlouho sháněla po internetu (jedná se o potravinářskou, silikonovou vazelinu). Kde jsem jí koupila, už dnes nevím. Koupila jsem si zásoby na několik let a pak budu zase shánět.. spinning smiley sticking its tongue out eye rolling smiley

    Pořádně projeď návod a řiď se podle něj

    ---

    To je totiž rozdíl mezi pákovým a automatem. Pákový se promývá špatně a 99% lidí to nedělá neb to neví nebo neumí nebo je mu to jedno, ale kafe je potravina a jako každá se kazí i pitná voda se kazí a zbytky ve stroji v kombinaci s teplou vodou jsou živná půda pro plísně a pěkně hnusný plísně. Časem pak piješ spíš plíseň s kávou než kávu.

    Já vím, že pákové to mají jinak, ale nejen kafe, ale i nečistoty z vody tvoří plíseň. Bohužel. Jenže většina pákovách a i levné automaty nejdou pořádně vyčistit zevnitř.

    Já jsem jednou vnitřek takové mašiny viděla a byl to děs. Nejhorší je, že mi třeba kámarád řekl, že si kávu dělají jen občas. Jenže, to je právě paradoxně hroší - plíseň má víc času pěkně narůst než když se několikrát denně potrubím prožene horká voda nebo pára

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (04.06.2011 08:44)
     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.06.2011 10:41
     

    Teeeeda, to je informací smiling smiley Moc děkuju, prostuduju všechno a pak písnu smiling smiley

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.06.2011 10:44
     

    Ještě ta vazelína, to je něco takového? Píšou tam potravinářská vazelína diamant

     

    [www.roldeco.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.06.2011 11:21
     

    Mám jí jinak balenou, ale mohla by to být ona (podle ceny) Je totiž poměrně drahá, ale pokud nemůžeš spařovací jednotu vyndat, nemá cenu jí shánět. Zřejmě to bude práce servisu confused smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.01.2012 12:47
     
    dsc_0033.jpg

    Od včerejška máme nového pomocníka, netušil jsem kolik času budu potřebovat na zprovoznění eye rolling smiley. Ale už funguje, dal si říct a vyslyšel moje prosby ať přestane dělat "pupínky" grinning smiley. Bude chvíli trvat, než všechno vychytám. Spařovací jednotka jde vyjmout, takže neřeším problém s čistotou přes servis. I když to nemám ještě vychytaný, už se mi z Lavazzy podařilo udělat lahodné pressíčko mls smiley, jen jsem bohužel neudržel nastavení stydlin smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.01.2012 13:12
     

    Tak ať to brzo vychytáš, až se ti nahrne week na kolaudačku, abys stíhal objednávky.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.01.2012 13:52
     

    Carlosi, hodně dobrých kafíček přeju. Vybrals dobrou značku. Ať slouží. Ještě, jestli ti můžu dopručit, sežeň si potravinářskou silikonovou vazelínu na promazávání hejbacích částí spařovací jednotky. Jednou za měsíc promazávám, aby mašinka nevydávala zvuky, které k ní nepatří grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.02.2012 21:27
     

    Carlosi pěkná mašinka thumbs down at vám dobře slouží flower smiley to je automat vid? my už máme taky vybrano, ale nejsou korunky sad smiley ale kdo si počká, ten se dočká. Akorát manžel preferuje klasický kavárenský kávovar s pákou a temprem. Já se nejvíc těším, že bude mít mlínek uvnitř a namele přimo jednotlivé dávky.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.02.2012 22:55
     

    Suee, automat jak vyšitý a pressíčko mňamóóózní. Jen jednou za čas si řekne co dělat. Ale jak radila Drahuška, nečekám až na "doraz". Ostatně byl jsem mimo jiné i zvědavý na "střeva" stydlin smiley. Neví m jestli bych ještě teď měnil zá páku. Mám po starostech co se sedlinou, po každé ji z páky vysypat...... Ale proti gustu žádný dišputát winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.02.2012 07:48
     

    Já pákový měla a přiznám se, že mi automat vyhovuje daleko víc. Je s ním čistší práce a míň krámů okolo. Velikost a sílu kafe jsem si nastavila hned zkraje (tři různé kávy najednou) a od té doby jen na displeji zmáčknu jeden ze tří namalovaných velikostí hrnku, jaké zrovna kafe chci a je to. Pěna se u mého nastavuje kolečkem (pěna na kávě, ne mléčná) Můj kávovar má dva bojlery na vodu. Jeden je na výrobu kávy, druhý na výrobu páry pro mléčnou pěnu. Výrobník na mléčnou pěnu jsem uklidila zpět do krabice a dělám pěnu tryskou. Jde to dobře a pak nemusím pucovat další nádobku. Je ovšem pravda, že u mého přístroje není výrobník na ml. pěnu zabudovaný uvnitř, ale nacvakl se na elektroniku zvenčí, takže už tak velké monstrum se ještě zvětšilo.

    Jenomže komfort se platí - vyšší cena přístroje a vyšší možnost poruchy (píšou odborníci) Začala jsem kupovat kafe po kilovkách v Makru a beru tu jejich značku ARO. Káva je výborná a dělá bohatou pěnu a cenově nesrovnatelná vůdči různým Lavazzám apod, které nejsou tak dobré. Jenže každý má jinou chuť a jiné požadavky. Nelze generalizovat

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (04.02.2012 08:33)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.