sobota 27. dubna, 06:16 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 05.10.2013 22:48
     

    Diky moc za odpoved flower smiley

    Kirsten napsal(a):

    to bude sluneční vítr..... ;-) bude to od slunce, pro někoho žádaný efekt, pro někoho nepovedená fotka :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 31.01.2014 12:59
     
    dpp_6993.jpg
    Další fotografie:

    Ještě pro Ladu - foťák víš,

    redukce s ostřícím chipem na

    objektiv Carl Zeiss 135mm

    ISO 2000 !!!

    čas 1/500s

    f/3,5

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (31.01.2014 13:01)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 01.02.2014 07:34
     

    Tak to je super. Jak se ti ostří pomocí čipu? Chce to trochu cviku na ovládání kroužků co? Člověk už z toho vypad co měl automaticky zažito. Clonu jsi měla plně otevřenou? V info nezaznamená jak jsi měla ucloněno, proto se ptám...A co jinak dobrý? Jak s origoš objektivem? Iso nekomentuju..to nemá chybu..žádnej šum..paráda..Já testovala 6400..bez použití zoomu, do plné fotky (žádný výřez)maximální velikost v rawu ..na papíru A4 to bylo luxusní..To už lze fotit i v blbých světelných podmínkách

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (01.02.2014 07:42)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 01.02.2014 09:42
     

    Ano, clona naplno. Ostření v pohodě, protože při doostření pípne, takže mám jistotu. Jinak jsem vedle, jak ta jedle, protože moje oči mají s ostřením problém už hodně let a nejde s tím nic dělat (prý skrytá šilhavost)

    Fotila jsem sekvenčně, protože, jak je ti jistě jasné, kocour neposeděl grinning smiley Je to trochu výřez, také RAW. Kamarád mi ale říkal, že zvířata můžu klidně fotit na JPG, že i tak to vysoké ISO zvládně i s menší úpravou. Chci zkusit ještě toho tvého Jupitera a mám ještě malý Pentacon. Myslím ale, že na toho C. Zeisse nemá žádný. Ten je skvělý. U Jupitera budu mít strach, abych nevylomila bajonet. Je hodně těžký a foťák taky... confused smiley

    Já bych taaaak potřebovala světloooo grinning smiley V tomhle se nedá fotit a u nás je opravdu permanentně smradlavá, tmavá inverze. Akorát se o ní nikde nemluví.. sad smiley

    Dneska mám jít sousedům vyfotit jejich nového útulkového pejska a chci ho seznámit se Sorbonem. To si ale vezmu seťák.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 01.02.2014 09:48
     

    U C. 550D jsem mohla fotit bez šumu do osmistovky i s tím, že budu jemně upravovat. Na vyšší ISO s úpravou šumněl. Bez úprav vydržel snímek asi o jednu, až dvě hodnoty víc, ale tolik, co tvůj, jistě ne.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 01.02.2014 11:37
     

    Taky běžně nepoužívám vysoké iso..většinou 800, maximálně do 1600..Ono je znát každá změna ohniska při použití teleobjektivu k horšímu. To člověk musí důkladně zvážit pro každou fotku co použít, aby byl výsledek dobrej. Ale jo..je to znát, při horším světle lze fotit i to o čem jsem si mohla nechat jen zdát... Oceňuju to na hokeji..nebalancuju na hranici možností, ale mohu tím pádem navolit velkou clonu, krátkej čas při 800 což je luxusní.

    Jo to pípnutí je dobrý, věřím, že to hodně usnadní..Mám dobrý oko, ostřit manuálně mi zatím nedělá problém, hodně tak fotím, ale stejně není nad ostřící hranol v klasice..Ten objektiv je dobrej..myslím, že to byl jeden z nejlepších, mám na starým foťáku 55. Jo dej bacha..ta třístovka je těžká, ale pokud budeš opatrná, tak by neměl bejt problém..

    Objednala jsem si redukci na otočení objektivu, tak jsem na to zvědavá..Kdysi jsem to používala, tak uvidím, jak si s tím poradí nová technika grinning smiley

    Leden za námi, tak už snad bude i lepší světlo..dočkáme se.. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 01.02.2014 13:58
     

    Drahuško, co říkáš na Canon PowerShot S100 ? Je to pro amatérské focení smiling smiley Sem tam něco na ruční nastavení

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 01.02.2014 14:43
     

    Nejdřív Ladě: reverzní kroužek mám. Nejsem schopná zaostřit ručně, takže pro mne nic vhodnýho a navíc je tam tak minimální hloubka ostrosti, že mi přijde téměř nemožné s ním ostré makro nafotit, ale jak říkám. Já to svýma gramlavýma očima nezvládnu. Teď si ho bere na vyzkoušení kamarád, zda dokáže ostřit nebo ne, páč taky prdlajs vidí. Mně vyhovuje Raynox 250 předsádka, ale u Full frame je pak obraz maličký. Obrovská vinětace sad smiley

     

    Iviku, koukla jsem jen zběžně. Je to foťák s překvapivým světelným objektivem, ale na dnešní dobu malým zoomem, což je při fotografování scenérií venku a přiblížení, docela mínus (beru podle sebe) Pokud teprve vybíráš, ač nerada, protože jsem canoňák, musím říct, že v této třídě jsou nejlepší fotoaparáty Panasonic. Tam je výběr a většinou přesně na míru, co od něj chceš. S panasonic fot. má zkušenosti Lada, ale myslím, že mi dá za pravdu. Pokud bys ráda kompakt bez zásahu, tak jsou zase nejlepší nikony smiling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 30.03.2014 21:29
     

    Holky, prosím, nevíte o nějakém skutečně jednoduchém prográmku na přidávání vodoznaku?

    nevíte, jestli tahle možnost existuje i v Googlu Picassu?

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 31.03.2014 08:50
     

    Anny, v Picase asi nic takového není, ale podívej se třeba na toto: [www.slunecnice.cz]

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 31.03.2014 09:04
     

    Díky. Mrknu na to.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 31.03.2014 09:39
     



    anny napsal(a):

    Holky, prosím, nevíte o nějakém skutečně jednoduchém prográmku na přidávání vodoznaku?

    nevíte, jestli tahle možnost existuje i v Googlu Picassu?

    Picasso nepoužívám, tak bohužel nevím.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 13.08.2014 09:51
     

    Chtěla bych upozornit zdejší fandy do fotografování, že mám ve Weekovském bazárku inzerát, kde nabízím filtry systému cokin. Tak se tam mrkněte

    [www.week.cz]

    A ještě nějaké další věcičky k zlepšení komfortu fotografování, v dalších nabídkách, pokud by se vám něco hodilo

    jsou to nové věci, které jsem jen vyzkoušela, ale nepoužívám, protože - nevyužiju nebo nepasují na můj současný fotoaparát a u makroměchu prostě nedokážu svýma gramalavýma očima zaostřit sad smiley.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (13.08.2014 10:07)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 20.06.2015 21:07
     
    _dsc0737.jpg
    Další fotografie:

    Pro Taka : Taku, dal jsem sem dva obrázky, ten první je focený bez polarizačníhio filtru, ten druhý s polarizačním filtrem. To jen pro úplnost, abys měl představu.

     

    Pro ostatní : někdy jsou doplňky k fotoaparátům nadmíru užitečné. V tomto případě jsem díky polarizačnímu filtru pohltil odraz světla od hladiny potoka. Také díky filtru se snížilo vysoké světlo uprostřed snímku (tzv. přepal, tedy místo bez pixelů, jevící se jako čistě bílá, ale bílá to není, je to jenom pozadí snímku nastavené obecně jako bílé)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 22.09.2015 18:22
     

    Takto se fotili lidé v době kamenné winking smiley

    [www.facebook.com]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.