pátek 26. dubna, 08:17 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dekorativní kameny

Datum: 21.04.2007 22:08
 

Kde sháníte kameny do vašich skalek a záhonů? Já pořád toužímpo nějakých světlých a oblých, aby se to trochu hodilo k bílým kamenům, které máme kolem domu...

Dneska jsem našla toto:

[eshop.bobr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 17
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 22:05
     

    Pfko, u rašeliny je problém s vyscháním - stačí 2-3 dny slunko, vítr a rašelina je suchá a velice špatně nasaje vodu. To je také důvod, proč by se kupované vřesovištní rostliny před výsadbou měly ponořit na chvíli do kyblíku s vodou a porušit jim kořenový bal. Pokud máš písčitou zeminu, je škda, že jsi o nepromíchala, ale rostlinky porostou také.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorativní kameny

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 22:31
     



    Missi napsal(a):

    Marjánko pokud tu zeminu máte nevápenitou, tak smíchat rašelinu, zeminu a písek v poměru 1::1 :1.

    Alespoň do hloubky 45 cm vyměnit po celé ploše. Ideální by bylo do toho přimíchat hrabanku z lesa. Hlavně nedávat rostliny do čisté rašeliny.

    Missi, ta půda je hodně písčitá, jsou tady původní nánosy z Labe a jinak je taková hodně tmavá a vápenitá asi nebude. Jak jsem popisovala, všechno jsme zryli do hloubky, vyklepali drny a ještě použili hlínu, kterou jsme měli na velké hromadě když jsme dělali základ pro pergolu. Rašeliny mám skutečně hodně, tak jsem si říkala, že písek už by tam být nemusel, je ho tam skutečně dost. Do samotné rašeliny samozřejmě sázet nebudu, ani jsem to neměla v plánu...

    K lesní hrabance se asi nedostanu, žádný hnůj ani nic takového nemám, maximálně granulovaný, ale ten bych po celé ploše asi dávat nechtěla, dost to po rozmočení smrdí ( abysme to nemuseli celé léto čuchat). Tak by možná stačilo používat hnojivo pro vřesovištní rostliny ( na rododendrony). confused smiley , ale až po řádném zakořenění rostlinek.

    Taky kdysi dávno byly v tom baráku chlévy, tak jsem si myslela, že proto je ta hlína tak tmavá, asi to zarývali, nebo co já vím..

    Taky bych to chtěla po osázení zakůrovat, ať to drží vlhko..., jinak je to na slunečném stanovišti..

    Myslíš, že i tento postup by mohl být OK?

    Jinak Vám všem moc děkuji za rady a příspěvky thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 00:25
     


    Marjanka napsal(a):

    Tak díky za rady, nějak tak to udělám... flower smiley

    Dělala jsem taky tak a myslím, že je to dostatečné. Kupuju na vřesy hlínu na ronďáky a azalky, v tom se jim líbí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 00:26
     


    Missi napsal(a):

    Pfko, u rašeliny je problém s vyscháním - stačí 2-3 dny slunko, vítr a rašelina je suchá a velice špatně nasaje vodu. To je také důvod, proč by se kupované vřesovištní rostliny před výsadbou měly ponořit na chvíli do kyblíku s vodou a porušit jim kořenový bal. Pokud máš písčitou zeminu, je škda, že jsi o nepromíchala, ale rostlinky porostou také.

    Míšo, je rozdíl, když je zamulčováno? Rašelinu jsem dávala a problém s vysycháním nepozoruji.. pod tou kůrou se to drží pěkně vlhké.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 07:41
     

    Já jsem švindlovala. U nás na zahradě je jíl. Přívěsný vozík nemáme a tak když jsme někde narazili na nějakou slušnější zem, vozili jsme ji v malém pežotíku v kýblích. Koupila jsem rašelinu v pytlích a sehnala jsem si pár kyblíků hrubšího písku. Při sázení vřesů a dalších kyselomilných jsem udělala díru a snažila se namíchat tak trochu jak píše Missi, ale nedělala jsem to po celém vřešovišti - jen u sázených rostlin. Ideální stav je ale udělat to po celé ploše.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 18:50
     

    Děvčata, tak jsem tento týden zcela skončila. Včera jsem si asi "přetáhla" koleno, tak že nechodím... angry smiley . Nebo spíše příšerně pajdám, nemůžu usedět ani ležet. Vzala jsem si 2 brufeny a trochu to zabralo, ale asi jen na chvilku.

    Tak že zahrádky jsem se ani nechytla a zítra to bude taky tak...tak že přes víkend jsem v čudu a pokračovat budu až příští týden...ach jo...já bych ryla a sázela, až bych brečela... angry smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 19:06
     

    Marjanko, udělali jste úžasný kus práce se skvělým výsledkem. Pěkně ses zhuntovala. Já tohle znám. Když mě něcochytne, tak bych se uštvala dokud neudělám co je třeba a co hrozně moc chci. Tobě se to přihodilo taky. Neboj, z toho časem "vyrosteš"- až budeš mít zahrádku jakž takž podle vlastních představ. Ale né zase moc grinning smiley . Ono se najde zase něco jiného co NUTNĚ budeš muset udělat.........

    Takže teď odpočívej a dej se dohromady na příští týden flower smiley . Mmch - kolik ti je let?

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 19:12
     



    555 napsal(a):

    Marjanko, udělali jste úžasný kus práce se skvělým výsledkem. Pěkně ses zhuntovala. Já tohle znám. Když mě něcochytne, tak bych se uštvala dokud neudělám co je třeba a co hrozně moc chci. Tobě se to přihodilo taky. Neboj, z toho časem "vyrosteš"- až budeš mít zahrádku jakž takž podle vlastních představ. Ale né zase moc grinning smiley . Ono se najde zase něco jiného co NUTNĚ budeš muset udělat.........

    Takže teď odpočívej a dej se dohromady na příští týden flower smiley . Mmch - kolik ti je let?

     

    No děkuji za útěchu, že nejsem sama...a práce je tu na 10 let...já mám tolik plánůůůů..... flower smiley . Jinak nejsem žádná mladice, bylo mi nedávno 50...a kdybych nebyla takový "kredenciózní " grinning smiley typ, tak by se mi to možná nestalo..Jak má tělo s sebou vláčet nadbytečné kila a k tomu ještě kolečka s kamením, tak prostě vypoví službu.. sad smiley . Vzhledem k tomu, že mě od řtvrtka do neděle čeká pěkný záhul v práci, který je pro mě hodně vyčerpávající a protivný, protože mě to nebaví, tak si zase moc neodpočinu...už aby byla neděle večer...to už budu doma winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 19:35
     

    Marjánko, klobouk dolů - v tomhle věku je to větší záhul. Já tě typovala na dvacítku grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 19:47
     

    Já ji taky tipovala na mladou holku :-) no a ona mladá je thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 19:53
     

    Baby, nechte toho...ještě si dělejte ze staré baby prču..... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 19:55
     

    Musela bys mi chodit pro pivo .-)

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 20:15
     

    To mi chcete říct, že náš "kolektiv" se skládá ze samých skorodůchodkyň a důchodkyň??? grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 20:24
     

    Málem, ale pár mladých, krásných a štíhlých tu taky je :-)

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.03.2012 20:34
     



    jaja99 napsal(a):

    Málem, ale pár mladých, krásných a štíhlých tu taky je :-)

    No proto, já už jsem se lekla.... tongue sticking out smiley . Už jsem si říkala, že začínám zapadat do klubu těch co -" když už jim TO moc nejde, tak se z nich stávají zahradníci a domácí kutilové" grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.