sobota 27. dubna, 02:46 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co vám kvete v únoru?

Datum: 08.02.2016 10:46
 
img_6506.jpg
Další fotografie:

Dnes jsem byla v tom bahně juknout



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (25.02.2017 13:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 13:41
     

    Jajo, a myslis, ze ty rychlene snezenky z kauflandu se pak ujmou? Co bys s nima ted delala? Jestli je dat uz ven, ...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám kvete v únoru?

     
     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 13:49
     

    Rychlené dáš ven OK, hlavně ještě v růstu nezatažené:-). A i se semeníky, nejvíc se namnoží semenem

     
  • Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 15:43
     

    Zcela souhlasím s Jájou, tyhle malé cibulky se musí přesazovat zjara a nenechávají se zaschnout přes léto, jako cibule tulipánů a narcis. A s těmi nároky na stanoviště a tedy na množství vláhy má Jája taky pravdu. V minulých létech, kdy bylo extrémní sucho, mě vyhynuly bledule na několika slunných místech a přežily ve stínu za garáží. Sněženky přežily sucha všechny a přirůstaly další cibulky. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 16:27
     

    Mam tu pred domem par hnizd v travniku, ale minuly rok je sousedka dost brzo posekala pri sekani travy... angry smiley Tak jsem myslela, ze vylezou treba jen listy a budou oslabene, ale vypada to, ze nejake trsy to vubec nedaly a nevylezly vubec. Ach jooo. A to je to zkusena zahradnice, vubec by me nenapadlo, ze zrovna ji mam rikat, ze to ma sekat az po zatahnuti...

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 16:38
     

    Kdyz ja bych je chtela pak sazet nahoru a tam jeste bude davno snih, kdyz uz budou zatazene... Rozumim tomu spravne tak, ze hlavne nevyndavat ven a sazet az na podzim, ale nechat je teda v tomhle pripade v tech puvodnich kvetinaccich nekde venku uz rovnou ted, aby na ne snezilo a prselo a pak je rovnou dat do hliny, i kdyz uz budou zatazene?

     

    Semeniky teda vzdycky davam pryc u vseho, i u snezenek 🙈



    jaja99 napsal(a):

    Rychlené dáš ven OK, hlavně ještě v růstu nezatažené:-). A i se semeníky, nejvíc se namnoží semenem

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 17:23
     
    img_20220213_171302.jpg
    Další fotografie:

    JJ, o přesazování sněženek a bledulí v květu už od vás vím delší dobu. Já mám spíš problém je tady udržet. Sem tam se objeví jedna sněženka, ale taková krásná hnízdečka, co zde posíláte, tak o těch si můžu nechat zdát. spinning smiley sticking its tongue out

    No, třeba ještě někde vylezou, i když pochybuju.

    Hold se musím spokojit s bledulema.

    Takže u mě venku krom poupat u čemeřic nic. Jo, jedna v květináči. grinning smiley

    Zbytek jaro doma na okně a stole. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 18:58
     

    Gabco.bledule ti závidím. Suchem jsem o ně přišla asi definitivně. Sněženkám se tu daří. Lezou všude možně. A jinak jara ještě moc není. Lezou pomaloučku crocusy. Ale zatím hodně opatrně.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 19:40
     

    Taky jsem o bledule přišla suchem. Babička měla v kuchyni umyvadlo jen na studenou vodu a trubka tekla rovnou do zahrádky. Stačily dva tři roky slunce u jižní zdi bez vody. Ještě jsem vyrýpávala zbytky a sázela jinam, ale buď to nebylo lepší, nebo špatný čas. Takže za mě nejlíp někam k okapu. Sněženky mám taky mizerné, jen jeden trs jde, tak na to místo budu přidávat.

    Gabčo krásné jaro, on si člověk té kytky na stole užije nakonec víc než venkovních.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 13.02.2022 22:23
     

    Betas, nechávej temhle drobným ci bulovinám semeníky uvidíš za čas, co jich budeš mít.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 14.02.2022 08:35
     

    Jajo, nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlela. aAe asi na tom něco bude. Semeníky nechávám a sěženek je spousta. Na chalupě i v trávníku.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 14.02.2022 11:24
     

    Sněženky se mi taky úspěšně množí, ale jsem zklamaná, že mi nevylezly talovíny nono smiley , přitom je to takový plevel. A o bledule jsem taky přišla už před lety. sad smiley confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 14.02.2022 11:26
     
    dscn9665.jpg
    Další fotografie:

    Talovíny - jinak ještě nic... sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 14.02.2022 11:36
     

    Mamka má na zahradě taky takovou záplavu. Dala mi kýbl posbíraných semínek, tak jsem je rozházela pod stromy, ale ani ň. sad smiley confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 14.02.2022 11:46
     

    to musí nejprve utvořit hlízky . takže tam moc nekopej a narok pokvetou . winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 14.02.2022 11:58
     

    ok, tak kéž by winking smiley thumbs down Rozházela jsem to na podzim.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.