pátek 26. dubna, 08:08 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: dana56789
Status: nováček

Co na do stínu před dům?

Datum: 09.07.2009 15:27
 

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, mezi domem a plotem máme 30 cm široký a asi 9 metrů dlouhý pruh, který bych chtěla něčím osázet. Problém je v tom, že je tam neustále stín. Líbily by se mi nějaké trvalky, které by ještě občas kvetly, aby to tam nebylo takové smutné. Myslela jsem, že by tam třeba mohly být levandule + něco, ale ta zase potřebuje sluníčko a na jaro tam dát sněženky a bledule. Poradí mi někdo?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: dana56789
    Status: nováček

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 09.07.2009 15:37
     

    ještě mě napadla tařička zahradní, pamatuji si, že ji babička měla i pod stromem a nádherně kvetla, ale všude píší, že chce také světlo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co na do stínu před dům?

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 09.07.2009 15:50
     
    Dani - ono nie je az taky problem najst cely rad rastliniek, co dokazu rast aj v tieni...ale mne sa javi, ze taky uzky priestor bude mat skor problem s vlahou...ci tam nahodou nie je "dazdovy tien" - teda ci dom a plot neclonia prilis ..a nebrania dazdu, aby sa tam dostal...
    Toto moze byt vaznejsi problem - vtedy by mohol byt vyber rastlin dost komplikovanejsi ...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 09.07.2009 16:32
     

    nějaká inspirace je i tady:

    [www.week.cz]

     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 27.07.2009 06:32
     

    Stínomilných rosltin je spousta. Stín zvládají v první řadě Hosty, polštářové lomiakameny - Saxifraga x arendsi, pro jaro jsou nejvhodnější primule, Denticuláty jsou skutečně nádherné, mají velké bohaté kulovité květenství v mnoha barvách, pak se tam hodí některé druhy roczhodníků , plazivé - Sedum lineare, Sedum sarmentosum, polštářové Sedum nevii, Sedum teractinum a další. Taky je tam vhodní Bletilla striata - zahradní orchidej, nebo Pleione , ale ta se musí na zimu vyndat. Z trav je to kostřava medvědí, ta je velmi drobná a hustým drnem, trávu připomínající Liriope muscari , to je takový oborovský modřenec, Skalková Astilbe chinensis. Taky se tam hodí drobné bergenie, drobné lýkovce, ze sklaniček to jsou třeba Haberlea, Ramonda, různé kaparadiny, na jaře kvetoucí dymnivky, modře kvetoucí plazivá Ajuga, Epimedium, některé penstemony ..... a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 28.07.2009 16:55
     

    už tak je to vyčerpávající winking smiley thumbs down

     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 28.07.2009 20:21
     

    Hodně mám napsáno ve sklaničkáři. Tam se dá vyhledat poměrnně dost rostlin.

    [skalnickar.blog.cz]

     
  • Autor: dana56789
    Status: nováček

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 28.07.2009 20:56
     

    Děkuju Vám všem moc za rady, vyzkouším to.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 30.07.2009 07:14
     

    Ve stínu se bude líbit barvínku (dokonce se do stínu doporučuje místo trávníku, protože ten tam moc nejde), hostám, taky ronďáky mají radši stín než přímé slunce, pak kapradiny... Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co na do stínu před dům?

    Datum: 30.07.2009 20:22
     

    já dávám do stínu begonie a netýkavky....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.