pátek 26. dubna, 20:41 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Banánovník

Datum: 09.10.2008 19:03
 

Můj banánovník má mimino. (toto je foto z léta, aktuální s mimčem dodám). Znamená to snad, že ten velký umře? Jeho listy mi totiž tak připadají. confused smiley Co tedy dělat? Přesadit a oddělit mimino nebo ještě počkat?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 11:07
     

    .... banánovník chce hnojit, vodu, hodně vody , světlo a letníme winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Banánovník

     
     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 11:43
     

    A neměl by někdo jedno minko?Klidně ho zaplatím. please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 13:44
     

    Raduzo, pošlu ti ho společně s ibišky zadarmo. Ale až asi za týden, teď mně to časově nevychází smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 16:44
     

    Já nevím, ale banánovník chce péči, podmínky a starosti. Mě 2x zašel a již se o to v paneláku ani nepokouším a pokoušet nebudu a všechno mít nemůžu.

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 18:04
     

    Ivi moc děkuji a nevadí.Dej mi pak vědět až ti to dorazí.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 20:29
     



    Frantisek napsal(a):

    Já nevím, ale banánovník chce péči, podmínky a starosti. Mě 2x zašel a již se o to v paneláku ani nepokouším a pokoušet nebudu a všechno mít nemůžu.

    já mám taky jeden malý a právě se rozhoduje, jestli bude žít či nikoli eye rolling smiley angry smiley Ne že by vadnul, ale je skoro celé prázdniny stejný sad smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 20:33
     

    Míšo, vypadá dobře. Zdravě. Já mám dva, klasický Dwarf a pak ten ,,mrazuvzdorný" Basjoo. Ale nezimuju ho venku, to už by nebyl :-D

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.08.2012 22:50
     

    no, jo, když já nemám ráda takové ty rostliny, které vydrží být i rok furt stejné eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 28.08.2012 17:16
     
    p1020385.jpg
    Další fotografie:

    Los přesaď ho do většího květníku.Já je mám už dost velké jen nevím kam snima na zimu confused smiley winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 29.08.2012 14:23
     

    no, právě eye rolling smiley žádné megalomanské akce si nemůžu dovolit winking smiley

     
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Banánovník

    Datum: 02.10.2013 20:05
     
    p9270046.jpg

    tak s tímto banánem opravdu nevím kam?Po přesazení rostl jak z vody,a to sem ho nehnojila eye rolling smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 02.10.2013 20:18
     

    Rajska máš ho hezký,já je mám 3 a také nevím kam je umístím,přes léto jsem je měla venku a jsou dost velké do pokoje se mi už nevejdou a do sklepa je manžel odmítá odnést eye rolling smiley(ani se mu nedivím)tak zatím zůstávají venku a dál se uvidí winking smiley

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Banánovník

    Datum: 14.04.2016 10:19
     

    Holky, mate nekdo zkusenost se semeny bananovniku? Tchyne s tchanem dovezli z dovolene v Kambodzi 4 seminka bananu, ktery si tam bezne kupovali k jidlu. Je to asi jina odruda bananu nez jime my tady, protoze ty semena jsou dost velke asi joko pecka od tresne a to tam normalne plivali ven z bananu :-) No a dostala jsem za ukol je zasadit ... nekde jsem vycetla ze snad namocit nejdrive do vody, nekde zase nariznout tu tvrdou slupku ... Nevite jak nejlepe na to?? confused smiley please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 14.04.2016 20:23
     

    Namoč do teplé vody, druhý den slij a namoč ještě na jeden den. Potom si vezmi zip sáček, dej do něho lehký vlhký substrát, vlož semínka, uzavři a polož na světlé teplé místo. Přes igelit uvidíš, kdy začne klíčit a v zip sáčku bude mít dobré podmínky ke klíčení. Občas otevři, abys "vyvětrala" Až uvidíš klíčky, klidně opatrně přesaď do malých květníků. Zvol přiměřenou velikost, abys nepřelívala a neuhly ti.

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Banánovník

    Datum: 15.04.2016 07:25
     

    Iviku, dekuji moc za radu thumbs down flower smiley ... zkusim to a budu doufat eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.