pátek 26. dubna, 17:51 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Těhotenství
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Těhotenství
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: kikca
Status: nováček

8tyden tehotenstvi

Datum: 12.09.2008 18:36
 

Ahoj zajimalo by mě jaká vyšetření se dělají v 8.týdnu?A taky jsem se chtěla zeptat jak dlouho se čeká na vystavení těhotenské průkazky?Děkuji maminky smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: 8tyden tehotenstvi

    Datum: 12.09.2008 18:41
     

    Tak to už si fakt nemůžu pamatovat winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: 8tyden tehotenstvi

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: 8tyden tehotenstvi

    Datum: 12.09.2008 19:06
     

    Mám pocit,že průkazka se dává až ve 12.týdnu,ale možná,že teď už je to jinak a vyšetření v 8 týdnu netuším,dřív jak v 10 jsem k doktorovi nešlastydlin smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: 8tyden tehotenstvi

    Datum: 12.09.2008 19:22
     

    Kikco, v 8. týdnu toho s tebou moc dělat nebudou, snad jen utz na potvrzení zdárně se vyvíjejícího těhotenství. Průkazka se dává tak kolem 10 - 12 týdne.

    Posílám ti bezva odkaz, je tam i diskuze, na tvý otázky ti odpovídají přímo lékaři z Gennetu

    [www.gennet.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: 8tyden tehotenstvi

    Datum: 13.09.2008 18:29
     

    Pokud mě paměť neklame, tak v osmém týdnu se dá něco bližšího poznat pouze "vnitřním" ultrazvukem, a ten asi nepoužívají, pokud to není nezbytně nutné. Průkazka určitě až ve dvanáctém. Vím, jak jsem se na ni těšila,a dr. mě zchladila poznámkou: No, ještě nevíme, jestli se to udrží, první tři měsíce jsou takové trochu rizikové. Tak jsem šla domů docela zklamaná, že na TO nemám papír smiling smiley.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Milagros

    take zklamana

    Datum: 15.09.2009 16:36
     

    Ahoj holky dnes jsem taky byla na ginekologii na potvrzeni tehotenstvi.Na testu mi vyslo ze jo uz pred 12dni a kdyz jsem byla dnes u doktorky tak mi rekla ze je to velky 9mm a ze to je asi 3-4 tyden.No nevim myslim si ze uz je to dele ale co ji budu vykladat.Ptala se me co delam za praci a kdyz jsem ji rekla ze barmanku v nonstopu tak mi rekla nedelejte nocni ani 12ky a ze neschopenku mi nenapise at si dojdu k obvodnimu lekari ale pri tom mi do ruky nedala zady papir cim mu to dokazu to na nej z kabelky mam vybalit tehotensky test nebo nechapu :-( sad smiley sad smiley mam s toho taky hlavu jak balon a nevim co mam delat.Na dalsi prohlidku me napsala na 9.10 a to nevim co mi rekne ale jinak me docela pekne zprdla.Rekla mi ze tehotenstvi neni nemoc a ze mi mlady hned chceme na neschopenku angry smiley ale kdyz mi rekne at nedelam nocni a 12ky a ze tam je nahulyno to si jako mam vzit 3mesice dovolenou nebo co.... nono smiley No nevim tak ze jsem bezradna a nevim co delat co mam rict obvodnimu doktoru.Kdy mi da ginekolozka prukazku taky nevim rika se ze 12 tyden a zda to znamena ze mi potom na tu prukazku vystavi doktor neschopenku to taky nevim.Ale v praci za me nikdo nocni delat nebude tak ze ted mam dovolenou a pak nevim co bude sad smiley.Popravde holky tesila jsem se vzdy na tehotenstvi jaky to nebude v klidu ze si ho budu uzivat a pripravovat se a zatim je doktorka pekne neprijemna a jsem za kretena jak kdyz bych neco provedla a mela za to dostat domaci vezeni grinning smiley.Nevim zda to mam rict obvodnimu doktorovi tak jak to je s tim ze papir nemam a nebo zda nemam jit zatim marodit jako s chripkou a nerikat nic eye popping smiley nevim.Ach jo.Mela bych byt rada ze se nam povedlo s pritelem tak rychle otehotneni a zatim misto toho jsem ve stresu a porad neco resim sad smiley. Budu rada za kazdy email co mi od vas holky prijde, aspon nebudu tak smutna a prominte za tu slohovku love smiley flower smiley ahojky Milagros

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: take zklamana

    Datum: 15.09.2009 17:30
     

    Tak nějak nevím Milagros, co ti napsat, protože píšeš, že jste se s přítelem cíleně o mimino snažili, tak ti asi nebude 14-15, jak bych soudila z tvých otázek. Ty otázky, co tu pokládáš, bys měla položit gynekoložce nebo obvodnímu lékaři. Jestli ti gynekoložka tak nevyhovuje, tak jdi k jiné. Pokud nemáš zdravotní problémy, tak tě těch pár nočních nemůže ohrozit. Když probíhá těhotenství bez problémů, tak žena může dělat práci až do konce 8. měsíce, s vyloučením zvedání těžších břemen, nočních směn (to tě prostě musí přeřadit jinam) a jiných nebezpečných prací (to je přímo v zákoníku práce). Ovšem to až na základě potvrzeného těhotenství. Moje snacha pracovala u mě v restauraci a období těhotenství jsme vyřešily tak, že dělala pouze denní směny a v té době byl zákaz kouření. Prostě když se chce, tak to jde, protože jinak byla zdravá a jí ani miminku by neprospělo, kdyby byla hned na nemocenské. To chození do práce jí pomohlo jak fyzicky, že se pořád nepozorovala a měla pravidelný pohyb, tak hlavně psychicky, že byla mezi lidmi a nezaobírlala se jen svým těhotensvím. Ona to opravdu není nemoc. Těch omezení až do 7.-8. měsíce není moc. Těhotná by měla být jen trochu opatrnější. A pokud ti nemůžou zajistit vhodnou práci, tak dostaneš asi nemocenskou nebo ti bude platit zaměstnavatel něco (nevím, to řeší zákoník práce). Výše v diskuzi máš odkaz na webovky, tak se tam podívej, třebas ti to pomůže. A nemáš ve svém okolí někoho, koho by ses mohla zeptat přímo - maminku, sestru, kamarádku nebo kolegyni v práci? (A jen tak na okraj, při odchodu z gynekologie se podívej na nápis na dveřích, píše se to s tvrdým Y winking smiley )

    Neplaš se zbytečně tak brzy, ono se opravdu s určitostí určuje těhotenství až v těch 10 - 12 týdnech. Menses můžou vynechat i z jiných důvodů, uhnízdění vajíčka nemusí být v pořádku a tělo plod hned v zárodku vyloučí, prostě jasno je až trochu později. Já jsem tenhle problém asi neměla, protože dřív ty diagnostické metody byly omezené. Ke gynekologovi se šlo až po vynechání menses, ten jen zběžně prohlídnul a objednal až za další měsíc. A pak teprve vystavil průkazku.

    A přeji ti, abys dál prožívala měsíce čekání na miminko v pohodě a bez zdravotních problémů.

    Věra

     
  • Autor: Tynka25
    Status: nováček

    8. tyden

    Datum: 09.09.2010 08:48
     

    Ahoj ja chtela jsem se zeptat jestli je normalni ze me poboliva podbrisek,ale ne porad jen chvilkama dycky to prestane a lehce jsem spinila, mam za sebou dva samovolne potraty, prvni v 4 tydnu a druhy v 6, ted jak se zda vse pokracuje v poradku az na ten podbrisek,jen by me zajimalo jestli mam sanci ze detatko tentokrat donosim. Dekuji za odpoved

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Těhotenství (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.