pondělí 29. dubna, 07:28 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: elenwen
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Výměna semínek

Datum: 19.03.2008 16:50
 

Ahojte, jsem tak trochu blázen do semínek a do kytiček, keříků a tak podobně. Protože nemám peníze, napadlo mě, že bych mohla semínka vyměňovat. Mám jich hodně, hlavně letničky a trvalky, ale taky třeba semínka katalpy. Tak kdybyste chtěli, tak se ozvěte. :-) A nebo si můžem jen tak popovídat. Mějte se.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 16:28
     

    Mono... jsou dvě dost odlišné formy krásenky, jedna oranžová, druhá růžová, bílá nebo fialová, někdy s rourkatýma okvětníma lístkama. Já mám tu druhou formu - asi 1,2 vysoká.

    Všelichu jsem sbírala... no šlo to blbě to jo a povedlo se mi toho posbírat kapku, ale bude to stačit - ona jsou ta semínka hrozně malinkatá. Já mám takovou zásadu, že jak si něco jednou koupím, už to víckrát kupovat nebudu. Ale myslím, že už jsem jí taky porušila.

    Ten tabák viržinský - kvete nějak? nebo je to jen veliká rostlina?

    Nad tím popnutím stromu už uvažuju ale tatínek ho asi skácí, protože je už starý a není rok, aby z něho nespadla větev (jedna spadlá je vidět i na tom obrázku). Ale je to švestka s obrovskýma švestkama, tak je nám ho líto.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výměna semínek

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 16:39
     

    elenwen...aha, tak já bych zrovna chtěla tu oranžovou krásenku. Když jsem ji měla, byla tedy až skoro červená.

    Ze všelichy jsem semínka myslím nesbírala...pokud to tedy nejsou některé ty nepopsané... grinning smiley ale nejsem si teď vědoma, že bych je obírala.

    Na fotce je ten tabák. Ale je zrovna takový mrzácký...předloni byl větší, vís rozvětvený a daleko víc kvetl. á růžové květy a dělá strašně moc semínek.

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 16:49
     

    Mono... tak tu oranžovou budu mít za rok, protože jsem si koupila semínka a nebylo jich tam dost, aby mi ještě nějaké zbyly. Ale ta růžová se mi taky strašně líbí, sice před ní musí být něco nižšího, aby neměla holé spodky, ale je krásná...

    Ten tabák já nevím. Nikdo u nás nekouří... :-D A teď, když se v těch semínkých hrabu, zjistila jsem, že ten okrasný mám koupený. Asi od maminky, jinak bych si to pamatovala. :-)

    Máš nějaké závěsné květináče? Mám ještě semínka Diascia (ostruhatka). Prý je to trvalka, ale mě nějak zašla... asi proto, že jsem to nevěděla. :-) Ale je taky pěkná.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 17:04
     

    elenwen...závěsné květináče mám, ale zatím mi v nich nic nevisí. grinning smiley edy krom lotosu, který si kupuju, protože se mi ho nedaří přezimovat. eye rolling smiley Ani letos to nevypadá, že by obrazil.

    Jo a ještě jsem objevila semínka dvoutvárky. Seje se přímo do země a dělá parádu celé léto. Semen mám plný pytlík.

    Tu ostruhatku bych zkusila. Není pozdě na výsev?

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 17:40
     

    Mono... píšou na ní, že je do dubna. Chceš jí poslat? Ale musíš toho chtít víc, aby se to vyplatilo. winking smiley

    Jestli se dohodnem, tak bych tu dvoutvárku třeba taky chtěla. A nemáš třeba ještě nějaké trvalky? flower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 20.03.2008 17:52
     

    ëlenwen...tak ještě třeba tu krásenku. A trochu té všelichy.

    Mám ještě pár semínek čilimníku. Z trvalek mám rozrazil a kuklík. Muž mi je nedávno koupil. Píšou, že v jednom je cca 400semen, ve druhém cca 100, tak se s tebou kdyžtak rozdělím. winking smiley

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 24.03.2008 16:49
     

    Tak super winking smiley, já ti pošlu to, co chceš a ty mě kdyžtak tu dvoutvárku, rozrazil a čilimník (jaký to je? žlutý?) klidně jen pár semínek. Pošli mi tvou adresu na mejl, jo? valtrovahelena@seznam.cz

    flower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 24.03.2008 16:52
     

    elenwen...prima, mail pošlu.

    Ten čilimník nevím, jaký je, semínka jsem dostala a taky jsem je teprve zasela. Myslím, že je mám od drahus. winking smiley

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 26.03.2008 14:23
     
    Tak už je to v obálce a snad i na cestě. winking smiley Mě se ten čilimník nebo janovec (vypadají skoro stejně) dlouho líbil, ale nevěděla jsem, jak se jmenuje. jednou bych chtěla sehnat víc barev. už jsem je viděla v jedné prodejně v Brně (kde studuju), tak jsem uvažovala, jestli by se nedaly nějak zakořenit z větvičky... stydlin smiley Ale myslím, že je to problém. Taky jeden je v botanické zahradě v brně a je nááádherný, má dvoubarevné květy, ten jsem ale ještě neviděla ani v prodejně.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 26.03.2008 15:26
     

    elenwen...já pošlu až zítra, jsem ostuda. stydlin smiley

    Já mám čilimníky dva. Jeden žlutý a druhý takový růžový. Ale jsou to teprve mláďata....ani nevím, jestli měly nějaké ty lusky se semínky. Zkusím letos. winking smiley (a snad se podaří vypěstovat něco z těch semínek).

     
  • Autor: mirca
    Status: nováček

    Re: Výměna semínek

    Datum: 15.04.2008 13:11
     
    Dvoubarevný čilimník mají každoročně na Zahradě Čech v Litoměřicíchsmiling smiley
     
  • Autor: mirca
    Status: nováček

    Re: Výměna semínek

    Datum: 15.04.2008 19:08
    Hodnocení fotografie "Výměna semínek": 5
     
    Ahoj,jsem Mirča z České Lípy,tyhle super stránky jsem objevila až dnes.Mám zahradu 11 let a taky se snažím,výměna semínek je taky moc dobrý nápad.Ráno jsem vlezla na stránku,kde byla klejcha alias papoušci.Moc se mi líbila,vím že tam někdo nabízel i semínka,teď to vůbec nemůžu najít,mohl by mi někdo napsat odkaz?K výměně semínek se ráda připojímflower smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 15.04.2008 19:14
     
    mirco...ahoj. Nebude už na semínka pozdě? Já už mám skoro všechno vyseté. A co nemám vyseté, je svým způsobem plevel... grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Výměna semínek

    Datum: 15.04.2008 19:17
     


    Mona napsal(a):

    elenwen...prima, mail pošlu.

    Ten čilimník nevím, jaký je, semínka jsem dostala a taky jsem je teprve zasela. Myslím, že je mám od drahus. winking smiley

     

     

    Teď koukám co tu je nového. Čilimník je dvoubarevný. Semínka můžu dodat zase až se vytvoří. Neschovávám je, bohužel. Semínek mě loni hodně, na to, že jsem ho měla první rok. Pěkně narostl, tak snad dobře pokvete a pak zase můžu rozdat.....

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Výměna semínek

    Datum: 16.04.2008 12:33
     

    Já už mám vlastně taky všechno naseto. Ta dvoutvárka mi Moni moc pěkně roste, na to ostatní ještě čekám. Ještě mi zbývá povíjnice(moc jí škodí zima) a slunečnice a bude to všechno. Na to rozsazování se vůbec netěším... eye rolling smiley

    Jo, kdyby někdo chtěl, mám z botanický zahrady semínkastromu paulownia tomentosa, nemusí se s nima nic dělat, doma už mě klíčí. Moc se mi tenhle strom líbí.

    Jo a taky mám semínka Katalpy, ta klíčí taky skvěle. flower smiley Sice nevím, kam jí dám, ale chtěla bych mít na zahradě něco, co neroste zrovna všude.

    Kdyby se tu ocitl někdo z Chotěboře a okolí, může si ke mně přijít pro sazeničky kytek, mám toho mraky. spinning smiley sticking its tongue out

    Nemáte někdo zkušenosti s množením jehličnanů z řízku? zkoušela jsem to, ale neúspěšně. Ale četla jsem, že to prý je možné, tak nevím.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.