pátek 3. května, 09:33 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Už máte vánoční výzdobu???

Datum: 30.11.2007 13:24
 

Předevčírem jsme jeli domů za tmy a byla jsem překvapená, kolik už bliká v oknech vánočních světel. Už to taky doma chystáte? Já teda zatím ne, vždycky to nechávám většinou až na půlku prosince, pár dní před Štědrým dnem, ještě nemám ani adventní věnec, a to už by se v neděli měla, tuším, zapalovat první svíce.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 18
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 17:18
     
    127993795_10215913522945165_6944049421611343797_n.jpg
    Další fotografie:

    Rychle jsem dnes udělala adventní věnec, holt všechno dělám na poslední chvíli (leccos až pár minut po dvanácté stydlin smiley).

    Přistěhovala jsem si všechny vánoční věci, které jsme za roky nashromáždila. Vyberu si z toho něco na výzdobu a zbytku se zbavím.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (28.11.2020 19:49)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 17:27
     

    Chtěla jsem právě ověnčit světýlky venkovní smrček a ejhle, polovina světýlek ze 100ks nesvítí. thumbs up

    Tak musím pořídit nový. Jestli se teda budou mít kde sehnat.

    Adventní věnec ještě nemám a ani nevím, zda budu dělat. Nějak se mi nechce. Ale pičičmund mím po bytě hafo. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 19:50
     

    U mě bude letos určovat výzdobu kočka. Sice jsem to nikdy nepřeháněla, letos holt to bude ještě střídmější (a uvidíme, jak dlouho to odolá jejímu řádění).

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 20:12
     

    Mé dámy, velice vám závidím (nese.te mne) vánoční výzdobu ... dopr.ele do vánoc jsou 4 týdny a do Hromnic, kdy vánoce končí (nejsme v Americe ani Kanadě) je .... nechce se mi počítat ................... no nic, vzhledem k tomu, že Tonytáta a Tonystrejda měli práce víc než dost, dědek měl velice důleřité seriály v TV , vyprdla jsem se na pračku, která potřebovala jedno prádlo pověsit a druhé vsunout .... nebylo jen 1 a 2 .... vytvořili jsme s Tondou (ach, jo) jakési adventní truhlíky a jeden květináč - fotku už ovšem nedám ani nááááááhodou. Mezi tím nějaké telefonáty, které jsem nebrala na vědomí .. teď mi zabraly hodku a půl - jdu spustit myčku a ostatní ručmo - děda bude mít radost, opět ruším při sledování TV.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 20:20
     

    Spike, dělám podobný základ. Buxus a túje od sousedů tongue sticking out smiley

    Letos jsem teda přidala mahon.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 22:18
     
    img_20201128_221451.jpg

    Adventní svicen. 🌲

    Letos bez kouliček, jen přírodní. On stejně dlouho nevydrží.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 23:01
     

    Elo, ty jsi nezničitelná, obdivuhodná, pracovitá, ................................ thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

    Vánoční výzdobu nemáme zatím žádnou. Zatím to se mnou nic nedělá. Asi ozdobíme den před stromeček a nadělíme si pohodu a klid. Dárky si nedáváme a tak je nemusíme ani shánět a balit. Dárek koupíme akorát vnoučkovi a 26.12. se sejeme celá rodina, budeme se ládovat jednohubkama, cukrovím, pivem, vínem, ...... bude sranda.

    Pak všichni odejdou a začne zase klid a pohoda. Než půjdeme do práce, tak budeme chodit na výlety, na které bereme termosku s kafem, placatici, krabičku s cukrovím a psa.

    winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 23:14
     

    Taku a ruku na srdce, jako fakt si nedavate vůbec nic ? Ani drobnost?

    Chtěla bych toho časem docílit, ale zatím se mi to nedaří. Ani z těch kup dárků nemám radost, ba naopak. Přijde mi to jako vyhazování peněz, jen aby něco bylo...Asi už jsem stará.😁

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 23:40
     

    Dávali jsme si dary za tisíce. Někdy jsme vycítili představovanou radost a nebylo to ono. Oběma dětem do domáctnosti jsme např. koupili robota za 12000 Kč. Dcera byla ráda, syn tak nějak asi néé. Poté jsme si začali dávat každý každému dárek do 100 Kč.

    Vydrželi jsme to 3 roky a někdy jsme se u toho i dost nasmáli.

    Děti mají už své partnery a přijedou až 26.12. S manželkou si koupíme co potřebujeme. Potřebovali jsme nové auto, tak jsme si nadělili nové auto, pak kuchyň, teď nutně potřebujeme elektrokola a potom budeme nutně potřebovat ..................... uvidíme, uvidíme grinning smiley

    Jo a nedáváme si ani drobnost. smiling smiley Nějak jsme k tomu došli, že je pro nás důležitější ten klid. Asi jsme už, jak píšeš starý grinning smiley.

    Kupování dárků byla docela sranda - asi jen pro mě, když jsem manželce např. kupoval podprsenku - asi takhle velkou eye rolling smiley eye popping smiley grinning smiley , nebo spoďáry na týden. Dotěrná prodavačka chtěla vědět míry. Povídám, že to je blondýna s modrýma očima a a a asi jako támhleta slečna u regálu. A sedlo to. Aby néé, mám to přece v ruce winking smiley grinning smiley.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 28.11.2020 23:44
     

    Gabčo, nejsi stará jen pragmatická ... nežijeme, díky (jánevímčemu, ale bohu ani sametové revoluci to určo není) před 30 lety, kdy před vánoci se dostalo na pulty celý rok nedostatkové zboží a naježilo se pod stromek (co bylo po válce či za ck. Uherska si už nepamatuji winking smiley ) ... dnes co je potřeba se koupí během roku, věci "pro radost" jsou většinou jen pracholapky a kam s nimi, že ... jenže ... máme vnučku, Jéžu řeší už víc jak měsíc (i když už je jí skoro 10, stále na něj věří), ostatní nezlobili tolik, aby jim pod stromečkem Jéža nas.al ... jak z toho ven (za Jakeše se říkalo "jak z toho ven, coooooooo sto hoven, dvě sta hoven, tři sta ho ....). Bráška se švagrovou řešívali zabalením nějaké starší knížky a znovu naježením, pro Káču pastekami a blokem či nějakou blbinou ... ale to by u nás nepřekousnul dědek ... někdy horší než vnučka ... nemám ráda Mikuláše, Ježíška, narozeniny .... dnes mi moji kluci udělali obr radost - opravdu jen potřásli pravicí.

    Taku, nejsem nezničitelná atd. - jsem hysterická, neschopná, špatně slyším, neusmívám se tolik jako před 45 lety .. jsem samonasírací....................... lepší už to nebude.

     
  • Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 29.11.2020 00:06
     
    betlem.jpg

    Gabco, s dědkem si už hodně dlouho nic nedáváme.

    S dětmi je to tak, buď náhodou někdo něco potřebuje nebo chce, tak se to spojí. Když není inspirace nebo potřeba, tak třeba nic a nikoho to nijak zvlášť nebere. Je to úleva, člověk se nanablbne a nenavyhazuje peníze v případě, že by koupil něco nežádoucího.

    A svícen máš super. Já kvůli času, první adventní neděli nikdy nestihnu, užívám takový stromek. Tam se jen dají čajové svíčky. Ale něco v tvém stylu jsem si představovala v Lidlu. Měli tam takový masivní zlatý svíčky. Snosila jsem část krabic a vytvořila betlém. Toť vše zatím.

    Je konec měsíce, mám práci do práce a ještě přechod na jiný počítačový systém od prvního, takže už toho moc nevytvořím.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (29.11.2020 08:06)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 29.11.2020 08:37
     

    winking smiley grinning smiley Regi už snáší krabice s ozdobama thumbs down ráda se na to dívám , ale já už jen dva jelínky a malé led světýlka. možná sošky andělů - mám tři .

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 29.11.2020 10:33
     
    img_20201129_101836 (1).jpg
    Další fotografie:

    Krásný první advent. love smiley

    Nejdřív jsem zapálila tu nejmenší svíčku, hihi, už jsem zblblá.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 29.11.2020 11:23
     

    Gábi, pěkné thumbs down

    Přiznám se, že jsem nevěděla, že mají být čtyři velikosti svíček a zapalovat je od největší stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley to jako fakt, jo ? eye popping smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Už máte vánoční výzdobu???

    Datum: 29.11.2020 11:47
     



    cancourek napsal(a):

    Gábi, pěkné thumbs down

    Přiznám se, že jsem nevěděla, že mají být čtyři velikosti svíček a zapalovat je od největší stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley to jako fakt, jo ? eye popping smiley

    Leni, má to logické opodstatnění. Necháš tu největší dohořet do velikosti té druhé největší, pak další neděli zapílíš ty dvě stejně vysoké a necháš dohořet do velikosti té třetí největší....atd.

    Když jsou všechny stejně vysoké, máš pak poslední neděli tu první už téměř vyhořenou. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.