sobota 27. dubna, 21:27 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Sport
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Sport
Diskutujte! Diskutujte a sdílejte své názory, fotografie a zkušenosti!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Tanec společenský, břišní i jiný

Datum: 30.09.2009 14:47
 

Já jsem se konečně odhodlala a přilásila jsem se na kurzy břišních tanců. Byla jsem v pondělí poprvé a líbilo se mi to. Ale překvapilo mě, jak je to namáhavé. Při pohledu na ty vílí tance to vypadá tak nenásilně a lehce. Moje bolavá bederní páteř se ozývala snad při každém pohybu. Věřím, že to byly pohyby veskrze zdravé a že mi tu páteř napraví. Dnes tam jedu s vnučkou. Tak snad ji to zaujme jako mě. Máte taky nějaké zkušenosti s tancem různých podob? Věra

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (30.09.2009 14:48)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 14.10.2009 23:24
     

    já se také přidávám, letos jsem se dokopala k tomu a začala jsem s orientálními tanci winking smiley, ... byla jsem už na druhé lekci - moc se mi to líbí, ale je podle mě nevýhoda, že jsme na skupině asi 2 - 3 orientálními tanci nepolíbené a zbytek jsou ženský, co chodily už minulý rok - takže když jsme začali hned po ukázkové hodině s choreografií (učíme se Bolywood), tak jsem se rozmýšlela, jestli to nevzdám :-), tak, abych si nezačala připadat jako úplné poleno, tak jsem už začala trénovat i doma grinning smiley (kroky sem a tam, do toho ruce a nezapomenout na boky - jestli to někdy zkoordinuju, netuším eye popping smiley ), a penízkový šátek jsem si udělala radost včera - Jájo, kdyby jsi viděla, jak mě se tam všechno třese stydlin smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 14.10.2009 23:48
     

    Libi, hezký! Nedovedu si představit, že by mě šoupli mezi pokročilé. I takhle se mi zdá, že s námi jede dost rychle. Myslela jsem si, že jsem slušně pohybově vybavená, ale tady mám pocit, že poleno je proti mně baletní mistr. Zkoordinovat různé části těla tak, aby to vypadalo elegantně a bylo to správně provedeno, je nadlidské úsilí (a stejně zbytečné). No snad se to poddá. A ten pohled do zrcadel na stěně člověku taky na sebevědomí nepřidá! Ale já se ne vzdám! nono smiley Za týden jedu do Egypta, tak tam budu pilně trénovat a koupím si nový šátek, abych měla motivaci. Věra

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 15.10.2009 00:01
     

    jenže na otevření kurzu pro úplné začátečníky a ty, co už jedou druhým rokem nebylo praděpodobně tolik lidiček, tak je to u ná holt takhle winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 15.10.2009 00:14
     

    Tak tady byl letos zájem velký. Začátečníků jsou nás dva kurzy a ještě nás snad rozdělí, protože je nás moc. Asi se vyčkává, jestli někdo odpadne. Já jsem se hlásila už loni, ale chtěla jsem radši dopoledne, ale na ten čas jsme se přihlásily jen dvě, tak to neotevřeli. A já později nemohla. Letos jsem se nechala zlákat na večerní hodiny, ale moc mi to nevyhovuje. Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 15.10.2009 07:22
     

    Libi, nezoufejnono smiley Bollywood se mi zdá na začátečnici opravdu složitý. Je to indický tanec, kde se dbá především na krásné pohyby rukou a to není jednoduché. Já osobně ho nemusím. Na jiných vypadá hezky, ale mě to nejde ze srdce. Pujč si film moje velká indická svatba. Děj o ničom, ale tanec thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 15.10.2009 08:18
     

    grinning smiley holky vy jste teda nadšenkyně....obdivuji vás všechny.....a držím palečkythumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 17:55
     

    dneska jsem byla na třetí lekci a tak nějak jsem si myslela, že se bude třeba opakovat choreografie a kroky z minula - a ono ne, místo toho další nové kroky, pohyby rukou a já byla zase v pr...i eye rolling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 18:43
     

    Libi, to jsem docela škodolibě ráda, že v tom neplavu jen já. Taky jsem na čtvrté hodině měla dojem, že jsem už úplně ztracená. Když konečně ovládnu nohy nebo boky, tak, jak by to mělo být, přidá nám ruce a je to v pr... To už prostě moje hlava nestíhá synchronizovat. A doufat, že se to zlepší je docela odvážná myšlenka. Jedu trénovat do Egypta (mám ale důvodné podezření, že budu trénovat poctivě hlavně ležing) grinning smiley Věra

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 18:54
     

    jenže kdyby nám dala ty ruce k pohybu boků, který už nám ukázala minule, ale oboje dvoje bylo vesměs zase nové - boky ještě jakžtakž zvládám, ale ty ruce k tomu jsou pro mě utrpení thumbs up (ono teda mezi náma i samotné ruce jsou pro mě děs grinning smiley)

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 19:26
     
    grinning smiley...ja nie som tiez ani nahodou skodoradostna..prave naopak, sucitim s vami...lebo si viem presne predstavit co "prezivate!" eye rolling smiley (uff...medzi pokrocilymi by som teda zacinat sotva zvladla!!!
    --------------
    Nooo....tak len mam malu otazocku, ucili ste sa ...hm...ako to opisne napisat??? smoking smiley...no opisovat "kruhy" prsami bez toho aby ste sa zaroven pohybovali tym "ostatnym" od pasu dole ?? ....Haha, tak pri tomto nacviku som mala pocit, ze to s cim sa pokusam hybat, sa hybe nezavisle od mojej snahy sa hybat podla toho, co chcela od nas cvicitelka... eye rolling smiley Absolutne neopisatelna nemohucnost!! eye rolling smiley
    ------
    Hm...ale "ruky" patrili vzdy k mojim oblubenym - to bol prave ten pohyb, ktory robil dobre na moje "artroticke" klby ..Dodnes obcas robievam par kruzivych pohybov trupom i rukami na "prekrvenie" a naozaj to prinasa dost ulavu... winking smiley...
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 19:35
     

    já mám poct, že si myslí, že tyženské z minulého roku doženeme snad hned - je jen minimum věcí, co děláme odlišně - třeba oni k tomu pohybu mají i krok a my ne, jj prsa to je druhá věc po rukou sad smiley a že by bylo čím u mě vrtět a natřásat grinning smiley grinning smiley, jj třeseme s nimi, aniž máme hýbat rameny - nesplnitelné (dostala jsem radu, že si mám před sebou představit chlapa, jak nad ním potřásám prsy grinning smiley ), opisujeme kroužky, samosebou bez dalšího pohybu, vlníme je nahoru a dolů - dneska společně i s vlněním pánve - dostala jsem další skvělou radu - představ si před sebou tyč - nejdřív se dotkneš břichem,pak prsy - no prostě rady do života grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 20:18
     

    Tak koukám, že ty pocity z toho máme všechny skoro stejné! A ten tanec vypadá tak nenásillně a pohodově, že má člověk pocit, že ho tanečnice zvládá levou zadní a že je to vlastně přirozený (=snadný) pohyb. Dopracovávám se k poznání, že "Vím, že nic nevím". Jak se dostávám pod povrch, tak teprve vidím, že všechny ty ladné pohyby mají svůj řád a jen se spojují a kombinují dle hudby i tanečnice. Jak snadné na pohled a jak složité se naučit! Věra

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 21.10.2009 20:32
     

    no v mém podání o ladných pohybech nemůže být řeč grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 22.10.2009 07:16
     

    holky, nechci vás strašit, ale někdy mám podobné pocity i po 5 letech tanců.grinning smiley Přijde mi, že čím dýl chodím, tím míň toho umím.eye rolling smiley A vlastně ted vám závidím, bo časově nestíhám, tak jsem tanec vypustila a mlátím sebou tak maximálně u plotny.grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tanec společenský, břišní i jiný

    Datum: 22.10.2009 07:39
     

    No ty nám dodáváš optimismu! Lektorka nás přitom přesvědčoovala, že to, co nám jednou předvedla, je otázka tak jednoho roku a budeme to umět taky. sad smiley Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Sport (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.