neděle 28. dubna, 22:59 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 10
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 11:20
     

    JJ nehaním Ti to v žádném případě, než sedět v paneláku a nemít kam vytáhnout paty, to je lepší cokoliv. Roky jsem sedala na balkoně a záviděla všem co měli zahrádku. To jsme neměli auto a dostávali jsme se sem dost těžko.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 18.06.2012 22:46
     

    Dlouho jsem se odhodlávala a dnes jsem udělala první krok v předělávání živého plotu z thůji (které tam nasázel před roky tchán, tak mi to bylo trochu blbý) na plot z listnaných keřů. Pokračuji v budování kamenné zídky a v budování mi překážel větší keř zlatice, tak jsem ho musela dneska vykopat. A tak jsem z thůjového plotu vyndala dvě thůje a místo nich zasadila tu zlatici. Vím, nevhodnější počasí jsem si vybrat nemohla, budu ho ale zalévat a doufat, že se chytne eye rolling smiley. Ještě mi v cestě stojí další keř zaltice, který bych také použila (jsem ráda, že to jsou už větší keře, takže snad brzy zaplní místo) a pak bych chtěla přidat ještě nějaké jiné keře, asi tavolu a černý bez. Je to místo v polostínu až stínu, takže výběr je trochu omezený.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 07:23
     

    Peefko, doufám, že všechno dokumentuješ. Už jsi sem měla dát fotky smiling smiley .

    Držím palce, at se daří thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 08:11
     

    peefko, v tomhle ti fandím. Já málem spadla, když si teď u jedné dokončené moderní novostavby lidi vyfrkli k plotu asi 45 zeravů... Hřbitov hadr. confused smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 09:15
     

    nojo, ale co uchrání celý rok od zvědavých očí a prachu od silnice.....listnáče ne sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 10:05
     

    irisko, tady je to klidná zóna, auta tady skoro nejezdí, vjíždějí sem vlastně jen ti, co tu bydlí a ještě tak dvacetikilometrovou rychlostí. A je to úplně stranou města, takže davy tady zrovna neproudí. To je jiný případ.

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 11:17
     

    Já bych tedy hřbitov u domu nesnesla ani kvůli tomu soukromí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 12:00
     

    ono pak vybírat to lupení z kamínků bych nechtěla. Jaji u Tebe se nedivím, máš tam jehličnanů až až....tuje by tam nepasovaly winking smiley thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 12:04
     

    Já thuje taky nemám ráda, ale na zahradě, když jsme jí kupovali byly už dost vzrostlé a práce na zahradě bylo až až a k vykopání tolika stromů bych už neměla síly a manžel, ten by do toho nešel. Takže to teď máme půl na půl. Od původních majitelů byly thuje cca okolo poloviny plotů a tu další jsme olistili my grinning smiley . Pokud má někdo zamulčováno kůrou, tak se v tom listí ztratí. Horší je vybírání listí ze záhonů, ale za pohled na svěže zelené habry mi to stojí.

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 13:41
     

    Irisko ani to listí v kačírku by mě nepřnutilo, ten smrad z tůjí to je hřbitov, prostě to tak mám odmalička. Asi mi to vnukla maminka ta tůje taky bytostně nesnášela.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 19.06.2012 14:08
     
    dsc09804.jpg
    Další fotografie:
    555 napsal(a):

    Peefko, doufám, že všechno dokumentuješ. Už jsi sem měla dát fotky smiling smiley .

    Držím palce, at se daří thumbs down thumbs down thumbs down

    Díky. To focení jsem včera trochu nezvládla, byla jsem ráda, že malá usnula a já mám chvilku na práci, tak jsem fotit zapomněla. Vyfotila jsem až po vykopání první thujky. A foto se zlaticí se mi nepovedlo už vůbec, dost se zatáhloa já to v rychlosti cvakla na mobil a není tam nic vidět eye rolling smiley.

    Ty naše thůjky nejsou moc vzhledné, hodně řídké, zrezlé, pokřivené od sněhu, to stinné stanoviště jim asi moc nesvědčilo. Ale i přesto, že jsou nic moc, tak nám to tam od cesty trochu kryjí, tak proto to budu dělat takhle postupně. Ještě tam je jedno místo s řadou thujek, které jsou vyšší a trochu hezčí a kryjí dost, tak tam budu ještě čekat, ale také bych to časem chtěla změnit.

     

    edit:přefotila jsem nově zasazenou zlatici za světla. Zatím to moc nevypadá, ty thuje kolem se k ní nehodí, už abych tam doplnila nějaké další keře.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (20.06.2012 22:34)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 20.06.2012 00:45
     

    Tady opravdu není co řešit, když nejsou ani extra vzhledné.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 14:31
     
    dsc09936.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem opět maličko pokročila s novým živým plotem. Vyhodila jsem další tři thuje a zasadila dvě tavoly. Tmavolistou tavolu mám ještě jednu a další keře budu muset ještě přikloupit. Tmavolisté tavoly jsou dost vysoké, nejdříve jsem byla ráda, že už jsou tak narostlé, ale teď si říkám, že by asi bylo lepší je zastříhnout, aby se rozkošatily. Co myslíte, mám je zakrátit?

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 14:39
     
    p7030009.jpg

    Pefko taky se o podobný plot pokouším, jen je nakonec barevnější než jsem chtěla :-). Jak dosazuju co jsem nařízkovala a nebo koupila někde ve slevě.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 14:54
     

    Jájo, jo to je ono, to se mi líbí thumbs down . Barvy jsem právě dost řešila, abych to neměla až moc barevný. Nejdřív jsem myslela, že to bude jen zelená od zlatice a tmavá tavola, ale pak mě oslovila v zahradnictví ta žlutozelená tavola, tak jsem ji taky koupila s tím, že tam bude třeba jen jedna. Ale když se na to teď dívám, tak ta tmavá tavola je v tom stínu taková nevýrazná a ta svítívá to tam celkem rozzáří, takže uvažuji, že té žlutozelené tam bude asi víc.

    A Jájo, jak dáváš ty keře daleko od sebe? Nejdřív jsem je dávála blíž k sobě (jako ostatně všechno, protože chci mít všechno hned zaplněné smiling smiley, ale pak jsem je trochu od sebe posunula, snad se rozrostou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (03.07.2012 14:55)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.