neděle 28. dubna, 14:22 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:

Plody z naší zahrady

Datum: 07.08.2007 21:51
 
p1010008.jpg

Taková krása a bez deště.

JABRAKA

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 10:32
     

    Anavi. i OBI je má a možná i Missi grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plody z naší zahrady

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 11:05
     

    Jájo, mě napadlo,že u nás je tepleji, tak by možná stihly dozrát. Pamatuji si, že je kdysi Míša nabízela někomu u Monči a mě neláká nic, co se musí uklízet na zimu, tak by mě ani nenapadlo se řadit mezi zájemce. No a teď jsem slyšela o sklizni ve volné půdě již z několika stran. A do toho jsem dostala navíc od kolegyně výborné fíky, tak mě nahlodalo, že by bylo fajn to sklízet přímo na zahradě smiling smiley. Jak by snášely například skleník, netušíte? Tam by tu zimu měly dát v pohodě, ne?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 12:55
     

    Anavi, i když máš tepleji, musí být od severu plně chráněný, otočený na jih. Chráněný nejlépe zdí. Třeba plný, dřevěný plot nestačil. To mi už dvoumetrový zdechnul.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 14:41
     

    Anavi, když si dojedeš, dostaneš rostlinu co jde rovnou sadit do země winking smiley . Najdi jí ale co nejvíce osluněné místo a pokud to bude u zdi, tím lépe.

    Ve skleníku ti budou dozrávat perfektně, ale aby vás ze skleníku nevystěhoval grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 14:56
     

    Míšo, u mě není metr volný, jedině bych ho musela dát k terase místo převislého tisovce... to by bylo přímo u zdi a chráněný, u mamky bych ho mohla šoupnout do skleníku, kde je víno a okurky smiling smiley. No ale víš, jak jsem na tom s tím cestováním stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, takže nebude co řešit confused smiley . Ale zkusím mrknout, jestli by někde neměli menší rostlinu, že by mi to třeba nebylo tak líto, kdyby zašel. On se stejně asi v prvních letech má uklízet a ven šoupnout až několikaletý exemplář,ne?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 18:42
     

    Předloni jsem koukala v OBI a byl levný a už dost velký - keřík

     
  • Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 19:34
     

    Ivčo, ven se sází na jaře, aby do zimy pořádně zakořenil a potřebuje důkladnou ochranu na zimu winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 22.09.2014 20:05
     

    Nechráním stydlin smiley Ale možná se letos smiluju, když jsem směla ochutnat jeho plody grinning smiley love smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 23.09.2014 09:23
     

    Iviku, ten řízek od tebe (jeden jsem darovala) má 3/4 m a je na něm tuším 5 fíků, až opadá listí, půjde do garáže a to ho mám snad třetím rokem eye popping smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 23.09.2014 10:32
     

    Hano, tak ho potom střihni, ať se rozvětví a těch fíků má více winking smiley Už jsem na to úplně zapomněla grinning smiley Mně tvoří fíky u každého listu. Letos jsem je ale měla rovnou sušené, mladí nezalili a usušili, když jsme tu nebyli. Ale jinak přežil, už znovu raší smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 05.10.2014 19:12
     

    Já mám fíkovníky od pána od Brna- Brown turkey- jsou asi půl metru vysoké, plody mají letos poprvé, ale nevím jestli dozrají. Jsou ve skleníku, ale až se rozrostou, nevím. Prý se na zimu mají obalit kartonem a netkanou textilií. Jo a jak jsem slibovala, že zvážím Pepino, tak jsem ho rovnou odnesla synovi, má je rád love smiley a zapoměla jsem zvážit. Ale bylo do obou dlaní .

     
  • Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 05.10.2014 20:03
     

    Pokud máš fíkovníky, že se dají třeba položit, navrstvi na ně listí, prostě něco izolačního, přetáhni třeba bublinkou, aby do nich nepršelo. A přežijí i s fíky, které nedozrály. Příští rok ti dozrají winking smiley Nebo větve obal, nevím co bude vyhovovat. Ve větších mrazech bez ochrany nadzemní části zmrznou, ale vyrazí z podzemních. Ale fíky neuzrají grinning smiley Takže lepší chránit winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 07.10.2014 14:12
     
    dscf0488.jpg
    Další fotografie:

    Jedu na pár dní pryč, tak jsem to musela sklidit nedorostlé, aby mi to nějaký dobrák neodcizil. Je jich jen 14, 2 sežrali slimáci, už před tím jich bylo 14. Takže zatím 28, to jde ne?

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 07.10.2014 14:56
     

    Jájo, to ti teda závidím, to je sen

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Plody z naší zahrady

    Datum: 07.10.2014 16:14
     

    Jajo, to je parada!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.