neděle 28. dubna, 18:41 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Čerešne

Datum: 26.05.2007 21:08
 
100_5626.jpg
24.5. - prve cervene ceresne grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 01.07.2015 22:49
     

    Máme nějaké ranější, chodí na ně všichni už asi 3 týdny (no, sotva začaly zrát, museli chutnat), včera se mladej ptal dědy proč si k tomu "masu" nevezme chleba winking smiley . A tím jejich požírání skončilo a je jich tam dobře ješte asi 30 kg. Ještě minulý týden mi nejmladší natrhal košisko a odstopkoval na povidla, vypeckovala jsem a červavých moc nebylo, mladej pomlel a já upekla. I tak prý tam mám dát popisku ČP 2015 - pro znalé červová povidla, pro neznalé čerešňová ...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čerešne

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 01.07.2015 22:55
     

    Mně teprve zrát začaly, tak si jich snad nejmíň týden ještě užijeme. Snědla jsem jich dnes opravdu hodně, taky se to projevuje bubláním ve střevech. grinning smiley

    Já jen vypeckuju a tak z celých dělám džem dle návodu na gelfixu. Mám v tom ráda velké kusy ovoce.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 01.07.2015 23:06
     

    Velké kusy ovoce mám taky ráda, ale už podvakrát byl džem jakýsi tekutý, tak jsem prubla povilda, chuťově jsou super mls smiley . A navíc džem z 8 kg vypeckovaných se mi opravdu dělat nechtělo stydlin smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 02.07.2015 12:04
     

    Nám na ministromečku, na jaře sázeném, zůstaly 3 třešničky z 8 květů. Těšila jsem se, že ochutnáme. 2 ještě polozralé objevili mravenci confused smiley nebo jiní hmizáci, 1 krásně dozrávala. Večer jsem na ni koukala, že bude na ochutnání, ráno byla pryč grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 02.07.2015 16:49
     

    Jak já bych si dal buchtu s .... ale ta drahota ještě

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 02.07.2015 18:23
     

    No ty ceny třešní v obchodech nechápu. Když vidím, co toho všude je na stromech (a dost často to tam zůstane neočesáno)...

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 02.07.2015 18:55
     

    To já zase ty ceny chápu, natrhat kolo třešní chvíli trvá grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 02.07.2015 19:26
     

    Třešně se trhají určitě líp a líp přibývají, než např. jahody, přesto cena je skoro stejná. Ale mně spíš přijde líto, že mnoho stromů se vůbec neotrhá. A dost často jsou ty třešně dovozové, což jejich cenu samozřejmě taky zvedne. Asi kdybych si zajela někam k našemu sadu a koupila je přímo tam, tak bude ta cena taky výrazně jíná, než v supermarketu. (Naštěstí tedy třešně mám, tak si můžu pročistit vnitřnosti dokomale grinning smiley)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 02.07.2015 19:40
     

    Šla jsem si utrhnout třešně od sousedů, mají strom na samé hranici, tak větve, co k nám přesahují si otrhávám sama (samo že s jejich vědomím a svolením). Jenže oni mají na tom stromě ptačí budku se špačky a jejich celou rodinkou. Ti se na třešních vesele pasou a při tom s... na moji houpací lavici. Je to samé hovínko. Naštěstí je ze síťoviny, polštáře tam dávám, jen když si tam chci sednout na delší dobu. Z té síťoviny to půjde umýt vodou a kartáčem.

     
  • Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 03.07.2015 17:41
     

    Třešně sice narostou bez přičinění člověka, ale sklízet je, to je většinou o ústa neb třešňové stromy jsou vysoké. A práce česáčů je drahá, tak se nemůžem divit ceně. Já jsem dneska zavařila 12 sklenic chrupek odrůdy Kordia -ty jsou dostatečně tvrdé i po zavaření. Ještě máme strom srdcovek. Z těch jsou výborná povidla, ale to peckování. Ještě mám čas na rozmyšlenou, Povidla vařím až z přezrálých plodů. Jsou výborná i bez cukru.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 03.07.2015 18:47
     
    aaaa.jpg

    já mám doma odpeckovač z penny asi za 180Kč - dělám třešně i špendlíky nebo mirabelky a naprostá spokojenost. Hlavně malej s tím rád pracuje a nikde nic nezblafe. Jen se musí hlídat, aby pecka opravdu vypadla, občas má tendenci se vrátit na své místo. Hlavně u menších nebo ovadlejších třešní

     
  • Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 04.07.2015 10:08
     

    Samanto, dík, takový odpeckovač jsem ještě neviděla. Alespoň vím, co mám shánět. Já měla takové kleštičky s dírkou na rukojeti a to bylo k ničemu Jdu pátrat na internet. Třeba ještě letos odpeckovač seženu. Ještě jednou, děkuji love smiley love smiley love smiley
    Už jsem ho našla, mají ho v zásilkové službě ORION a ta má prodejnu v Praze na Vysočanské stanici metra. eye rolling smiley eye rolling smiley smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alenka (04.07.2015 10:13)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 04.07.2015 13:04
     
    img_2141.jpg
    Další fotografie:

    Mám letos nový odpeckovač, měli v zimě, v kauflandu za pár šupů ve výprodeji, je to ten klasický, ale pecky opravdu čistě vypadnou a půjdou s ním i mirabelky. Musím ovšem dávat pozor, jako samanka, aby se pecka někdy nevrátila zpět.Také měli na švestky, tak ten jsem si koupila též. Jestli dostaneme švestky od švagra. Měla jsem (a ještě někde mám) takový celodrátěný, či celokovový, ale stál zaprd, neprošly větší pecky. Tenhle ani moc plod nepoškodí, protože ozubený trychtýřek pěkně pecku zachytí a vystrčí thumbs down

    Zelený je na třešně aa červený na švestky a jeden tenkrát stál ve výprodeji 29,-Kč

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (04.07.2015 13:07)
     
  • Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 04.07.2015 15:42
     

    Drahuško, tyhle vypadají účelnější, než ten, co jsem měla já. To bylo hliníkové a spojené s lisem na česnek. Já už jsem si objednala z Orionu - zásilková služba kuchyňských potřeb. Ono se to nevyplatí kupovat v jejich prodejnách. Oni to tam mají tak drahé, že z e-shopu je cena i s dopravným stejná, jako v jejich kamenné prodejně. Na to přišly naše holky, když tam něco kupovaly. V prodejně holt musí platit nájem, tak to promítno do ceny. Tak jsem si objednala ten, co má Samanta. Než dorazí, budou třešně akorát tak přezrálé na povidla a já budu odpeckovávat a vařit. škoda, že jsem se tu neptala dřív, než jsem zavařila kompoty. To by šlo taky vypeckovat. Takhle jsem třešně zavařila celé a nějaký ten červík v sklenicích plave. Vypeckované třešničky bych vypláchla ve vodě a bylo by po červech. Ale musím říct, že letos jsou, oproti jiným rokům., minimálně červivé.

    A se švestkama si starosti nedělám, ty půlím a tím vytřídím ty červivé. Letos máme takovou úrodu švestek, že manžel už podpíral několik větví, jinak by se strom rozlámal. O to méně je letos jablek - každý rok je úrodný na jiné ovoce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 04.07.2015 16:09
     

    mám ten na švestky a funguje úžasně. Lituju, že jsem nekoupila i na třešně. Zavařovala jsem je dnes na kompot.

    Věrko já mám od sousedů višně nad kompostem grinning smiley a čekám, až dozrajou. mají je výborný, lepší jsem ještě nejedla a jsou obří, až se nechce věřit, že to jsou višně a ne třešně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.