neděle 28. dubna, 12:41 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Josefina
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Kompostér

Datum: 31.08.2011 22:29
 

Zdravím, můžu se zeptat jaké máte zkušenosti s kompostérem? Oplatí se vůbec si něco takového pořizovat? Nebo je to zbytečné a stačí to prostě "jen tak hodit někam do rohu zahrady nahromadu" ?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 31.08.2011 22:40
     

    hm.....já si ho pořídila jen kvůliva tomu, aby nebyla ta nevzhledná hromada na zahraděwinking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kompostér

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 01.09.2011 07:31
     

    Irisko, já jsem si kompostér pořídila ze stejného důvodu. A stejně mám jeden velký tradiční, tedy ohrádku z prkýnek schovanou pod třešní. Josefino, pokud máš tu hromadu kompostovou kam schovat, tak je kompostér zbytečné vyhazování peněz. Jo a používám i staré sudy ve dně děravé. Věra

     
  • Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 01.09.2011 07:56
     

    Spike jak používáš sudy mám dva děravce nachystané na odvoz do sběrného dvora

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 01.09.2011 09:02
     

    Jajo, stejně jako kompostér. Mám je při ruce u záhonku a házím do nich vše, co vypleju a posekám na zahradě. Je to sice trochu dřina, když je pak chci vyprázdnit. Musím je povalit a pokud to není zejména navrch dost zetlelé, tak to musím vyhrabávat lopatkou nebo malými hráběmi (nebo i rukama). Ale pokud vydržím, tak už sypu ven krásný humus. Moc parády ty sudy neudělají, ale dají se schovat za keře ap., někdy jsem je i trochu zapustila do země. Věra

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Kompostér

    Datum: 01.09.2011 21:23
     

    my máme teda "teletník" - manžel nabouchal z latí ohradu cca 3 x 2m - máme trávy že fakt nevíme co s ní. stal se ze mě takový ekolog, že vynáším i filtry od kafe a sáčky od čajeeye rolling smiley (teda v sezóně pochopitelně!) - no hromada jako hromada, ale aspoň kupíme na výšku... ono to pak výrazně sedne, ale nerozsypává se to do šířky....

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Kompostér

    Datum: 01.09.2011 22:35
     

    Josefino, přikláním se též ke kompostu s latí. Sousedce se ten plastový po čase začal rozpadat. Plast časem křehne. Nám naštěstí zavedli nově bio-popelnice na zahradní odpad, ale i tak je kompost z latí na zahradě stále plněn.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 01.09.2011 22:39
     

    kompost z latí jsem měla taky metr na metr a přes mete vysoký.....dobře se skládal a rozkládal, ale časem dřevo ztrouchnivělo....tak jsem koupila plastový. Je jasný, že nic nevydrží věčně. Mám tenhle a jsem spokojená, je dost velký

    [www.zbozi.cz]

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 02.09.2011 20:45
     

    Iris, mám ten samý, už ho mám asi 5 let a naprostá spokojenost. Bohatě mi stačí.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kompostér

    Datum: 04.09.2011 12:52
     

    Věro - nápad se sudy se mi líbí thumbs down

    Používáš tedy klasické plechové?

     
  • Autor: Flafka
    Status: nováček

    Re: Kompostér

    Datum: 05.09.2011 18:08
     

    Je to určitě skvělá věc. My ho používáme pořád, je to ekologické a navíc super hnojivo:-). My máme plastový, ale teď jsem objevila tento pěkný dřevěný, tak možná vyměníme:-). Posílám odkaz: [zahrada.sbazar.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 05.09.2011 19:01
     


    daga napsal(a):

    Věro - nápad se sudy se mi líbí thumbs down

    Používáš tedy klasické plechové?


    Jo obyčejné plechové, které lidi vyhodí, protože tečou a na vodu jsou nepoužitelné. Já naopak potřebuji, aby tekly winking smiley

    Mám i jednu plechovou prorezlou popelnici. Věra

     
  • Autor: katys
    Status: nováček

    Re: Kompostér

    Datum: 18.09.2011 22:55
     

    Kompostér máme na zahradě už pár let a jsme s ním spokojeni. Dáváme do něj plevel, trávu, zbytky zeleniny atd., které použijeme další rok jako hnojivo (používáme urychlovač). Záleží, co na zahradě pěstujete. My jsme za kompostér rozhodně rádi, nejen že nemáme kupu všeho možného, ale ještě se to zužitkuje.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kompostér

    Datum: 21.09.2011 11:46
     

    Věrko - díky, no doma toho mého nepotěším, tuhle odvezl staré sudy do šrotu, bo jsme si pořídili tu velkou nádrž na vodu , na zalévanání, nemáme totiž studnu a stále se nemůžeme rozhoupat, zda do jí jít - jen kvůli zalévání na zahradě - drahá sranda za 20 tisíc mi přijde. Zeleninu krom rajčat nepěstujeme, na zalití těch pár kytiček mi dešťovka většinou stačí.

    Kompostér bych brala , a ten sud mi přijde pohodový, bez práce, schovat ho máme kam . thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kompostér

    Datum: 22.09.2011 02:20
     

    Dago, ale nezapomeň do sudu udělat dole několik děr (já jsem je tam, pokud bylo třeba, udělala brutálně krumpáčem), pokud nebude děravý už sám od sebe winking smiley Kompost sice potřebuje vlhko, ale kdyby tam byla stále vysoká hladina vody, bude to kvasit a ne se kompostovat. Ani ty chudinky užitečné žížaly by tam nepřežily. Tak ať se daří! Věra

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.