pondělí 13. května, 12:16 Svátek má Servác
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 03.05.2024 12:15
     

    je mně líto , že v Čechách hodně pomrzlo . sad smiley jsem se dívala na mé jabloně a všechny tři mají trsy malých jablíček . . uvidím , jestli neopadají .. ale pomrzlé asi nebyly. -taky ořechy u sousedů nejsou černé , ale svěže zelené . tady to asi ten mráz nespálil.ani lilie nedostaly mrazem - jsou OK .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 03.05.2024 18:42
     

    Hruška doma taky není zmrzlá,zdá se ,že ani jabloně na chatě.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 03.05.2024 20:21
     

    Kaaj, zajímavý. Hory nedaleko ale co se týče zahrady skoro řádný problém. Tak ať ti to vydrží.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 03.05.2024 20:24
     
    436298941_402471105882790_6458879477189774096_n.jpg
    Další fotografie:

    Višeň kvetla jak o život, ale namrzla. Dnes jsem na ní pár lodů našla, tak bude na ochutnání, ale bublaninu z toho asi neudělám.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.05.2024 21:37
     

    Znáte někdo? Maliník jako stromek? Není to blbost?

    Maliník 'Raspberry Tower' PBR - Zahradnictví Spomyšl (zahradnictvi-spomysl.cz)

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.05.2024 22:14
     

    Neznám, taky by se mi líbil, vypadá dobře.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 07:10
     
    20240511_063958981_ios (2).jpg

    Znám něco podobného. Jako blbec jsem to musela koupit, abych vyzkoušela. Beztrnný, listí podobné jako na fotce, má růst jako samostojný keř. Vyfotím. Možná je tam ještě i cedulka. Maliny mrňavé a pár. Ani chuť nic moc.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (11.05.2024 09:01)
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 10:15
     

    To bude blbost jak 2x plodící maliny, taky úplně na nic, alespoň tady u nás, totéž byla ostuzinomalona. Ta tady nikdy neplodila. Tyhle novinky to je do teplých krajin, jestli jsou vůbec k něčemu.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 13:45
     

    Ostružinomalin je víc. Loni jsem ochutnala myslím boysenberry a dobrý. Nové odrůdy malin mi přijdou šlechtěné spíš na vzhled, takové umělohmotné. Velké plody, co vydrží přepravu. Na zpracování ale nejsou, moc nevoní. Ale zas rostou bujně. Aspoň ty moje asi dvě odrůdy. Ale zas nové odrůdy ostružin, co mám, jsou lepší než starý kyseláč, co mají rodiče. Normální beztrnné k opoře.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 13:50
     
    img_20240510_103822.jpg
    Další fotografie:

    Koukala jsem na ovoce. Hrušky takhle poškozené, co zůstalo na stromě. Ani muchovník nic moc, opadává. Jindy míval ty trsy větší. Třešně, višně a švestky sem tam kulička. A rybíz.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 15:22
     

    Tyosruzinomaliny jsem měla snad 6 let stěhovala jsem keř 3x vždy na lepší místo a nic, není to k nám. Ostružiny mám 4 druhy nejlepší jsou ty se stříhanými listem, mají největší úrodu. Maliny jsem kdysi dostala už by chtěly obnovit, ale jsou voňavé a dobré jmenovaly možná něco jako Máj, fakt už nevím. Měla jsem maliny oranžové, žluté i černé ani jedny nic moc a do dvou let odešly. Tady je to drsná prověrka. Co můžu doporučit i do takových podmínek jako tu máme je nashi to plodí každý rok a ani letos nezmrzlo vše, bojím se spíš bouřek s kroupami, plody jsou choulostivé. Jak jsou hodně šťavnaté kroupy je poškodí.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 20:31
     

    Jájo, ZZ fungují neuvěřitelně ... dvakrátplodící maliny si nemůžu vynachvállit, je u nás tepleji než u vás, většinou opravdu zaplodí s podzimem podruhé a ty druhé jsou snad voňavější a chutnější než ty první (ty občaqs zaschnou) - jsou to letité bezejména, kdysi táta dostal pár prutů, jjá teď rozdávám sazenice po otýpkách, ale u syna v zahradě nerostou ani náhodou - cca 200 m od nás. Ostružina se stříhanými listy je u nás propadák, možná špatné místo nebo odrůda, kdysi jsem dostala, ale opravdu mrňavé sušinky. Žluté maliny jsem měla také thumbs up , už nechci.

    Muchovník je letos taky u nás špatný. Hrušky některé kvetly hodně a není ani fň, ostatní mají nasazeno docela dost bez poškození, uvidíme jak bude, červnový propad ještě ukáže. Višeň i při postřiku 2x opět zasáhla moniliová spála, i když strom bráním několik let, na podzim půjde k zemi, nějak nedávám stále stříhat zvadlé a poničené větve - je dost velká.

    A nashi - zkoušela jsem několikrát, nemá mne ráda, zaplodí jednou a umře.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 20:43
     

    Já miluju maliny a ostružiny. Maliny už mám léta, ty stáleplodící. Ale ta první vlna je u mě většinou bída, nevím proč.

    Ostružiny jsem měla, ale ubydleli se v nich mravenci a zlikvidovali mi ji. Mám teda novou, letos už vypadá docela dobře, udělali jsme ji i pěknou oporu, tak se musí snažit. Miluju z ní marmeládu i koláč.

    Borůvky jsem letos pořídila 3 nový, od loňska mám dvě. Tak snad už něco do pusy bude. Mamka je má ráda, já radši ty lesní.

    Hrušeň má kažodročně rez, takže úroda skoro žádná.

    Třešeň mám od loňska novou, letos měla asi 5 třešniček na ochutnání, ale zmrzly. Švestek 10 stromů a asi toho moc nebude, stejně jako vloni. Rybízy sem tam kulička, angrešt to docela přežil.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 21:13
     

    Elo to je prča jak je to rozdílné, když u vás je teplo a my žijeme na vidrholci. Snad tu ani není zima, ale ten vítr a nevlídno.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2024 21:36
     

    Jájo, malinoosstružina taky nešla. Dostala jsem jako dárek. Už je vykopána. Jinak je to letos bída. I když to vypadalo, že by něco mohlo být, vše propadává. Dokonce borůvky, které jsou odolné, tak hodně padají. Tam mě to mrzí, byly nádherné, obalené. Jinak jak u Manci, sem tam kulička. Nj. co se dá dělat, nejde o život. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.