pondělí 29. dubna, 05:23 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: fotografie

Fotky jen tak o ničem...

Datum: 26.12.2006 11:53
 

Tato diskuze bude sloužit jako malá galerie o ničem....



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.10.2015 18:10
     

    Tak to je parádní rozdíl, jako 2 různá místa. Oba záběry jsou pěkné, právě proto, že jsou tak rozdílné grinning smiley love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotky jen tak o ničem...

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.10.2015 20:33
     

    Parádní fotky thumbs down ... že jsou ze stejného místa bych nevěřila stydlin smiley .

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.10.2015 21:17
     

    Eli, když pořádně koukneš na tu první fotku, tak u horního okraje (uprostřed) je takový jakoby malý splávek. No ten samý jsem objektivem přiblížil, aby byl vidět jak skutečně vypadá. Tohle jsem fakt nafotil jen kvůli Takovi. Aby si udělal představu rozsahu zoomu (česky proměnlivé ohniskové vzdálenosti) u mnou zakoupeného objektivu s rozsahem 18 - 140 mm. Nic uměleckého jsem nevytvořil, jen využil kompozice a pevné podložky pro stativ (foceno z mostku) winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.10.2015 21:30
     

    Carlosi, našla jsem hned napoprvé, že druhá fotka je přiblížením nejdálepoloženého splávku .... jenže, při mém neumění fotit a technice, kterou mám k dispozici ... se tohle jeví jakou kouzlo eye popping smiley ... i když "trik" chápu.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.11.2015 20:03
     
    _dsc0051 (2).jpg
    Další fotografie:

    Bych fotil až bych brečel, ale pořád mi to nějak nevychází. Tak jsem si vyběhnul na zahradu a alespoň vyfotil větev borůvky a zevlující sousedky. smiling smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.11.2015 20:12
     

    grinning smiley thumbs downTo ses umělecky vyžil. A nemusíš nikde courat grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 22.11.2015 20:46
     

    Není ona sousedka pěkná slepice?

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 23.11.2015 09:07
     

    Taku, klobouk dolů thumbs down. Chtělo by to trošinku ještě vypilovat, ale jsi na správné cestě. Kompozice máš povedené. Ale jinak neboj, foťák ti nikam neuteče. Znám ten pocit marnosti, když chceš a není kdy. A když už je kdy, tak zas není co. Ale věř že jsou i horší situace, jako třeba že je kdy, kde a čím, ale pěšky se tam nedostaneš, hromadná tamtudy nejezdí a průvodce o fotostopu nechce ani slyšet. winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 23.11.2015 18:13
     

    Carlosi, napiš prosím co konkrétně vypilovat please smiley . Upřímě, co by jsi udělal jinak. Opravdu si rád nechám poradit. Díky !

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 23.11.2015 22:49
     

    Taku, makro je tak trochu věda. Je to v podstatě hra na hloubku ostrosti. Netuším jestli si to fotil z ruky, nebo ze stativu. Pro dosažení efektu makra potřebuješ především víc clonit, než je obvyklé při běžném focení. Ten dvoulist jako kompo dobrý, ale ten zadní list už je citelně znát neostrý. Jsou dvě možnosti. Ta první je popsaní v předešlém textu (silně zaclonit). Druhá možnost, vynechat rušivý vliv neostrého pozadí ještě větším rozostřením, čímž dosáhneš toho, že pozornost diváka soustředíš jen na ty kapky listu. Ještě otázku kolik fotek si nasekal, než si byl spokojen s výsledkem ? winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 24.11.2015 15:46
     



    carlos napsal(a):

    Taku, makro je tak trochu věda. .................................... Ještě otázku kolik fotek si nasekal, než si byl spokojen s výsledkem ? winking smiley

    Carlosi díky.

    Co se lupenu týče, tak jsem fotil z ruky. Udělal jsem 4 fotky a bylo to prostě takový jalový. Napadlo mě vzít rozprašovač a lupen pokropit. Pak jsem jich udělal asi 15 -17 , ale jen 2 jsem si nechal.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 24.11.2015 16:06
     

    Taku fajn, jen jsem si myslel, asi naivně, žes udělal pár fotek a šel domů. Ten nápad s rosením není nový. Viděl jsem letos na jaře magora, tím ti nechci nic naznačit winking smiley, který rosil koniklece se slunkem v zádech a pak je fotil. Tohle bylo tak naivní až mě ho bylo líto spinning smiley sticking its tongue out.

     

    A ještě jedna taková maličkost. Hlídej si při makru pozadí. Čím tmavší, tím je makro výraznější (viz foto). I když tohle není pravé makro, protože je to focené teletem. Já to sem dal jen kvůli pozadí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (24.11.2015 16:08)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 24.11.2015 16:42
     



    carlos napsal(a):

    ..... Viděl jsem letos na jaře magora, tím ti nechci nic naznačit winking smiley, který rosil koniklece se slunkem v zádech a pak je fotil. Tohle bylo tak naivní až mě ho bylo líto spinning smiley sticking its tongue out. .................

    grinning smiley Carlosi klidně naznačuj. Třeba to tmavé pozadí. Tak jednoduchý a při tom zásadní. Rád se něco přiučím.

    Pro nezaujaté pouze vysvětlím, že myslíme pozadí, jako pozadí a né pozadí, jako pozadí - to dá rozum winking smiley , aby bylo srozuměno, jaké pozadí si hlídáme.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 24.11.2015 19:11
     

    Ale takový pozadí v černých teplákách by taky nebylo Taku marný. winking smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotky jen tak o ničem...

    Datum: 24.11.2015 20:33
     

    Takže si to pozadí shrneme. A proto že je lépe jednou vidět jak stokrát, slyšet uvádím obrazovou ukázku

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.