sobota 11. května, 19:47 Svátek má Svatava
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 19:56
     

    Mančo koukám měla by být pozdní, je vidět jak jste napřed tubych měla v listopadu:-). Mám staré maliny, dobré sladké, chtěla jsem je vyměnit, ale asi si je nechám, každý hudrá na novošlechtění.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 20:13
     

    Já jsem právě překvapená, protože jsem vybírala ranější. Píšou od půlky července do září, to mi nepřijde pozdní. Naši mají letitou, zraje až v srpnu. Když přijde deštivé počasí, nic z ní není. Každopádně je dobrá.

    Maliny vybírám zásadně s popisem aromatická. A to teda nic moc. Ostatní budou asi umělohmotné, no hlavně hezké na obrázku.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 23:48
     

    Jajo, ostružiny máš přímo velkolepé. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.07.2022 08:52
     

    Ostružiny jsou moje nejmilejší ovoce, jsem schopná se na nich pást až do nasycení:-). Nejlepší jsou ty se stříhaným listem, jsou opravdu moc dobré, jen s ostružinami přichází podzim, což mě štve.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.07.2022 23:06
     
    img_20220630_204523.jpg

    Mám odkopek stále plodících malin. Jsou vynikající, množí se neskutečně, tak už jsem jich nepočítaně rozdala

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 08:00
     

    Tak ty vypadají moc pěkně. Mamka má letos nějaké hodně mizerné. confused smiley sad smiley Dělají malé plody a hned zasychají. thumbs up

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 08:11
     
    dscn8697.jpg

    maliny máme dva druhy- jednouplodící a stále plodící- ty jsou až do mrazů . jména nevím . . sadila jsem je já už v pravěku. ani nevím odkud byly. .jsou na chalupě , co teď bydlí dcera kolem spodního plotu po celé délce. jsou velké a chutné plody. už mi byly dopraveny dvě mísy . jedna je rozmixovaná a přeceděná v mražáku - druhou jsem pojídala až nebylo nic mls smiley

    další ovoce je keřík bílého rybízu . každý rok má plodů až visí k zemi . navíc asi ptáci nebo vítr donesl semínko o kus dále do plotu a tam roste další .. taky už plodí .. ještě nejsou obrané , ale už je budu muset obrat . pak půjdou do mražáku na zimní koláče se sněhovou krustou .jo - a ještě máme tři jabloně- Prima je poloraná , pak Spartan a nakonec zimní Ontario . všechny letos zaplodily.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil kaaj (14.07.2022 12:23)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 09:12
     

    Já se malin pořád nemohla dopěstovat, a letos jsem dělala i sirup. Ještě mám nějaké v mrazáku. Jabloně jsou letos obalené, asi je na ně rok. Vypadají i švestky a dřín, na ten jsem zvědavá. Ještě neplodil víc než 2, to se chuť nepoznala.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 09:50
     

    Já si letos chci koupit alespoˇ2-3 hlohy, miluju hložinky, tedy ty plané, tohle by měly být hlohy plodové, takže větší.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 21:38
     

    Hlohy jsou krásné, i velkoplodé. Jak chutnají netuším. Jeden čas jsem zálibně koukala na hrušeň tatarovu. Plánuju na podzim zas sadit pár švestek, ale vešly by se i stromy ,,na okrasu". Ovocné, ale s nejistým výsledkem.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 21:44
     

    Včera jsem zpracovávala rybízy. Dostala jsem vloni na ochutnávku červený a černý - půl na půl, džem. Bylo vynikající. Tak jsem letos dělala taky mls smiley . ještě jsem zkusila černý naložit do rumu, jako jsem dělala vloni aronii- likér. Dnes borůvky, no urodilo se, spokojenost. Když nebude nějaká pohroma, bude ovoce dost, pouze meruněk je málo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.07.2022 08:22
     

    U nás i úroda meruněk, ale strom roste až do nebe, takže se to dá sklízet jen z vysokého žebříku. Když se nechají spadnout, tak jsou na cucky. A co jsme se předevčírem snažili otrhat ze země, tak bylo napíchané od vos. thumbs up sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.07.2022 08:40
     

    mladí se včera chystali obrat rybíz - ale ještě je moc kyselý . odložili to na později . winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 11:42
     

    Mě se do rybízu pustili ptáci, což nikdy nedělali i když jsem nechala na keřích po sběru, spíš to tam uschlo. Takže jsem musela začít sbírat a dělala jsem pro kamarádku lineckou a pro sebe směs černý a červený rybíz a angrešt. Ale je toho tam ještě spousta, doufám, že si natrhá i snacha. Borůvka ještě nemodrá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 13:36
     

    Pinko, takhle to měl vloni brácha, že mu nemodrají a borůvky mizely. Pak zjistil, že bez přikrytí nemá šanci, všechno mu ožírali. U nás byli včera zamotaní v síti kosáci, 1 nepřežil, je to pro ně asi velké lákadlo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.