čtvrtek 2. května, 08:54 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Status: expert

Čím a jak myjete čelní sklo auta??

Datum: 20.09.2009 19:35
 

Myslím, že nejlepší je asi šutr, ale pak je zase v autě strašně větrno a celkově to vyjde dost draho.

Tak se pochlubte kdo jste to vychytal k dokonalosti?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 19:53
     


    gabca napsal(a):

    A drahuš, mylas ho někdy i zevnitř? Tam je nejvíc zas..., víš to?grinning smiley

    Nooooo, tak dvakrát do roka smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 19:54
     

    Máme před klimou filtry, tak se tolik nešpiní

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 19:55
     

    Věrko, ty používáš strašně moc věcí!!! eye popping smiley Já přecházím rovnou k té kouzelné handře, k tomu nejsou potřeba žádné chemikálie! Když jsou na skle pochcípaný mouchy, tak to prostě namočím a vrátím se k tomu potom. Ta handra to vezme. Takže potřebuju pouze kýbl čisté vody, v životě jsem nepoužila žádný saponát! nono smiley winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 19:55
     

    jajo, cos to tady rozpoutala! Já už chci jít na telku! grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 19:58
     

    No jo, to se někdo má, takový vymoženosti jako klima a filtr, to neznám.tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 19:59
     

    Momentálně zevně jenom stěrači eye rolling smiley a zevnitř od prachu nasucho utírám nějakým starým povlakem etc., co mám v autě jako hadr pro všechno. Jináč někdejšího času zevně švédskou utěrkou, jako detergent používám prostředek na vytírání laminátových podlah, tuším Emsal (tak ňák) - na celé auto, čistou vodou pak už neoplachuji. Iron mám originál retro ještě, a to snad i datem výroby. Tím případně přeleštím, používám ho i na ruce od autošpíny, když nic jiného není k mání. (Jako voda nebo nějaké sofistikované ubrousky.)

     

     

    [www.emsal.de]

    Jo, je to emsal..

     

    Celkově hodně spoléhám na samočistící schopnost vozu, v zimě a v interiéru to samozřejmě moc nefunguje. V interiéru vůbec, abych nelhala. smoking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:04
     

    Ivanko, tvůj ekologický přístup je samozřejmě úžasný, vytknout se mu dají jenom ty papírové utěrky. nono smileyTo je zas un-eko. Problém je v tom, že k jakékoli očistě vozu přistupuji až v natolik mezní situaci, že po jednom jediném vymáchání hadru přestává být voda vodou. Tož tak, proto ta chemie.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:06
     

    Hanule, já mám tu vodu též černou smiling smiley, ale ta handra to do sebe vůbec nebere, kupodivu a myje, jak kdybych ji vymáchala pokaždé ve vodě křišťálové smiling smiley.

    Papír pak svědomitě ukládám do tříděného odpadu - snažím se, co mi síly stačí stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:09
     

    Jo a nedáno jsme si koupila takovou střapatou rukavici (jakoby porostlou silnějšími třásněmi). Něco na způsob těch mikroutěrek. Jednou jsem s ní myla celé auto. Ale je pravda, že jdu uklízet naprosto klasicky, jak jsme zvyklá, a až pak si vzpomenu, že jsem si pořídila nějaký super pomocný krám. sad smiley Věra

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:11
     

    Poslyš, ty ubrousky už se ale netřídí, myslím.. ty už jsou v poslední fázi, ne?

    Hm.. asi mám málo švédskou, mně to bez prostě nepobírá - mluvím samo o umytí celého auta. Okny jen začínám, pak pokračuji kastlí.

     
  • Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:11
     

    grinning smileyHmmm tak dík za rady, myla jsem to vodou, Ironem a švédskou hadrou. Chyba bude asi ve mě. Venkovní stranu taky jen stěrače a ostřikovač.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:13
     

    Jaji, mám právě tu zkušenost, že když je to vevnitř už moc, nasucho se jedná o relativně nejbezpečnější cestu, jak nezašmouhit. Ňáký mikroskopický poškrábání neřeším, to ten vůz dřív rozflákám.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:14
     

    Já teda jenom čistou vodou a mikrohadrem..No nijak to nepřeháním..Nejvíc jsem se mohla zjevit, když to kdysi utřeli na vnitřní straně nějakým srágorem proti pocení či co..to nebylo možný se zbavit čmouh..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:16
     


    jaja99 napsal(a):

    grinning smileyHmmm tak dík za rady, myla jsem to vodou, Ironem a švédskou hadrou. Chyba bude asi ve mě. Venkovní stranu taky jen stěrače a ostřikovač.

    iron a mikrohandra k sobě nejdou nono smiley, chemií se ničí vlastnosti toho hadru - to už pak funguje jako klasický hadr. thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak myjete čelní sklo auta??

    Datum: 20.09.2009 20:16
     

    hanul, tak teď jsi mě dokonale zmátla - takže ty ubrousky už rovnou do odpaďáku? Ty do papíru nepatří??? stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.