sobota 27. dubna, 19:34 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Barvení vajíček

Datum: 23.03.2008 13:51
 

Za chvíli se chystám jít barvit vajíčka. Barvím pouze ve slupkách od cibule, žádné umělé barvičky. Kdysi jsem je cpala do prubanu, aby byla "krajkovaná" nebo omotávala gumičkami, aby byla proužkovaná. Teď dělám jednobarevná, s ohledem na děti, které tam chtějí nalepit barevné obrázky.

Jaká děláte vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (12.03.2015 23:25)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 08:22
     


    Jsou zajímavá a vypadají pěkně love smiley flower smiley , ale já jsem v tomhle hrozná konzerva... stydlin smiley

     

    Včera kluci vykoledovali barevná, dělala jsem z nich pomazánku a nějak na mě nepůsobí dobře, když jsou ty bílky potom žluté, zelené, červené, i když předpokládám, že to jsou barvy neškodné. Ale i tak. nono smiley Zlatá cibule. grinning smiley

    gabca napsal(a):

     

    Já letos zkusila barvy se zlatým a rubínovým efektem. No, hází to různé odstíny, podle toho, kam je položím. Zase něco jinýho.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.04.2023 11:04)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Barvení vajíček

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 08:23
     

    jájo, já taky ne confused smiley Většinou to proleze a nemám ráda pocit, že jím barvivo. I z toho důvodu nepoužívám různá potravinářská barviva na dorty, i když leckdy by to mělo velký efekt. Ale nějak se s tím vnitřně nesrovnám. Už tak člověk konzumuje spoustu umělin a různých přídavků do potravin, tak když to jde, snažím se využít "nepolotovary" a věci přírodnějšího rázu.



    jaja99 napsal(a):

    Gábi to byl jen můj blbej nápad, barvám moc nevěřím

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 08:24
     


    Krásné... Jak docílíš té sytosti? Nikdy je takhle dokonale tmavé nemám - přidáváš do hrnce ocet? Vajíčka bílá nebo hnědá?

    iriska napsal(a):

     

    Já barvila ve šlupkách

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.04.2023 08:25)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 08:43
     
    20230409_120359.jpg

    Ta naše.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 09:21
     

    Anavi měla jsem našetřeno dost šlupek, že je dám na zahradu a do skleníku do země. Takže jsen nejdřív uvařila plný hrnec slupek, který jsem pak vyndala a v té vodě uvařila vejce hnědé. Vodu teď použiji jako hnojivo

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 09:46
     

    Já teda vajíčka barvím taky v cibuli, ocet přidávám, vařím je ve slupkách, pak vyliju do kompostu. Letos se zkoušelo dát na vajíčka síťka, bylo to pěkný. Dřív jsem parádila více, teď jednoduchost a rychlost. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 11:01
     

    Já jsem slupky rozdrtila v drtiči, nalepila na mokrá vajíčka a dala do gázy.

    A pak jsem ty uvařené slupky dala na dno velkého truhlíku, kam budu dávat rajčata. A vodu vylila do kompostu. U nás se taky spotřebuje vše. thumbs down

     

     

    iriska napsal(a):

    Anavi měla jsem našetřeno dost šlupek, že je dám na zahradu a do skleníku do země. Takže jsen nejdřív uvařila plný hrnec slupek, který jsem pak vyndala a v té vodě uvařila vejce hnědé. Vodu teď použiji jako hnojivo

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.04.2023 11:02)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 11:28
     

    Nevím a neznám, k čemu jsou dobré slupky z cibule.....pod rajčata dává muž drcené skořápky....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 11:44
     

    Pod rajčata cpu slupky i nasekané kopřivy. Slupky mají v sobě hodně užitečných látek. Doporučuje se zalévat i výluhem z nich.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 11:44
     

    Hnojení z cibule se hodí na okrasné květiny i na ovoce a zeleninu. Jako postřik pak plodiny ochrání před houbovými chorobami. Na zahrádce se doporučuje především k zálivce a postřiku rajčat – chrání je totiž proti sviluškám. V takovém případě postřik z cibulových slupek používáme vícekrát, a to i jako prevenci.

    [www.nasezahrada.com]

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 11:47
     

    Díky, stále se učíme. Rajčata, nejen ty, zaléváme výluhem z kopřiv, ještě přidávám do výluhu kostival a přesličku. Ještě chci vyzkoušet hnojík, ale ten hlavně kvůli breberkám.

     
  • Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 12:44
     

    Holky nejkrásněji vyjdou cibulová vajíčka když slupky pomaloučku vaříte už den předem a necháte pořádně odstát pak do těch slupek zabalím vajíčka a 10 minut pomalu vařím, to je mozaika, nádhera. Letos jsem nebarvila vejce na tvrdo miluju teplá a navařit si hrnec vajec a týden je jíst studená se mi nechtělo. Koledník tu byl jeden ještě jsme spali, tak chudák ostrouhal (byl to ten co jde spíš na štamprličku a kus řeči) a víc nikdo nepřišel. To víte je nás ve vsi 80 děti dvě maličké a jinak nic, pár kolem 17 let.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 11.04.2023 14:52
     

    hnojík a svlečky jsem dneska objednala... ale když si vezmu, kolik bych toho nakoupila za 1 500, co za to dám... confused smiley Ale člověk to bere, že chce nějak tu zahradu ozdravit, aby plodila a nechce tam cpát chemii. Tak co se dá dělat.¨

    A to ještě musím objednat Ferramol, za který už neví, co by si kde řekli. confused smiley

    alenak napsal(a):

    Díky, stále se učíme. Rajčata, nejen ty, zaléváme výluhem z kopřiv, ještě přidávám do výluhu kostival a přesličku. Ještě chci vyzkoušet hnojík, ale ten hlavně kvůli breberkám.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 06.03.2024 12:40
     
    img_20240306_122354.jpg

    Bosk jak jsi na tom? Už máš namalováno winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil iriska (06.03.2024 12:41)
     
  • Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 06.03.2024 17:14
     

    Irisko ty si umělec, jsou božská, dej i pár fotek jednotlivých, mě tedy hlavně zajímají ta madeirová.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.